Jump to content

Βατραχακι


Recommended Posts

Παιδια :thumbup: ...καλησπερα...χθες μπανισα ενα πολι ωραιο βατραχακι :thumbup: ..και μου αραισε...ηθελα να το παρω...αλλα πριν το παρω ελεγα να ψαξω λιγο να βρω σε τι συνθικες ζει :blush: ...!!Εψαξα ολο το aquazone αλλα δεν βρικα κατι....!!

Ενα αλλο...ξερει κανεις αν πανε κοπαδακι η δεν υπαρχει προβλημα??Επισης θα υπαρξει προβλημα με κανενα αλλο ψαρακι...οπως ο μονομαχος :blink: ??Ευχαριστω :blush:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια :thumbup: ...καλησπερα...χθες μπανισα ενα πολι ωραιο βατραχακι :thumbup: ..και μου αραισε...ηθελα να το παρω...αλλα πριν το παρω ελεγα να ψαξω λιγο να βρω σε τι συνθικες ζει :blush: ...!!Εψαξα ολο το aquazone αλλα δεν βρικα κατι....!!

Ενα αλλο...ξερει κανεις αν πανε κοπαδακι η δεν υπαρχει προβλημα??Επισης θα υπαρξει προβλημα με κανενα αλλο ψαρακι...οπως ο μονομαχος :blink: ??Ευχαριστω :blush:

Βατραχάκι όπως Frog??

Link to comment
Share on other sites

Βατραχάκι όπως Frog??

Nαι ρε :thumbup: ...εχει χρωμα...κιτρινοπο σαν τα αλμπινο..!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρθηκε.

Βαλε μας μια φωτό πρώτα να δούμε για τί είδος μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

oo.. νόμιζα απο τη φύση το σουρουποσες...Εχω δει και εγώ τετια..και τα εχω δει σε μονομαχοενυδρεια φυτεμένα ομως..για το νερό..δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με ενα ph στα 7-7.5 και μια θερμοκρασία στους 24-28c

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει όμως με κάποιο τρόπο να μπορεί να βγαίνει και έξω από το νερό γιατί οι βάτραχοι είναι αμφίβια.

Μόλις διάβασα ότι υπάρχουν και κάποια είδη που είναι υδρόβια

Έγινε επεξεργασία - Alpha
Link to comment
Share on other sites

αν το παρεις πρεπει να εχεις ενα ξυλο η να φτιαξεις ενα βουνο απο πετρες για να βγαινει στην επιφανεια...μονο αυτο ειναι το προβλημα.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρθηκε.

Βαλε μας μια φωτό πρώτα να δούμε για τί είδος μιλάμε.

Δεν μπορω...ειναι στο πετσοπ...!!

Link to comment
Share on other sites

oo.. νόμιζα απο τη φύση το σουρουποσες...Εχω δει και εγώ τετια..και τα εχω δει σε μονομαχοενυδρεια φυτεμένα ομως..για το νερό..δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με ενα ph στα 7-7.5 και μια θερμοκρασία στους 24-28c

Και το δικο μου εχει φυτακια αρκετα...και απο PH 7.5 Εχω περιπου...και στουσ 25-26 C ...!

Link to comment
Share on other sites

E παρε φωτογραφική μαζί την επόμενη φορά που θα πας :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αν το παρεις πρεπει να εχεις ενα ξυλο η να φτιαξεις ενα βουνο απο πετρες για να βγαινει στην επιφανεια...μονο αυτο ειναι το προβλημα.. :thumbup:

Εισαι σιγουρος???Στο πετσοπ που το εχουν...ειναι σε ενα ενυδρειο 30 λιτρα περιπου...και δεν εχει τιποτα μα απολυτος τιποτα για να βγαινει και καλα στην επιφανεια...!!

Πιστευω οτι μπορουν να επιπλεουν και ολας στην επιφανεια...γιαυτο και επιζει...δεν ξερω δεν εχω ιδεα...θα ρωτησω και τον πετσοπα αυριο :blush:

Link to comment
Share on other sites

E παρε φωτογραφική μαζί την επόμενη φορά που θα πας :thumbup:

Την εχει η αδερφη μου και ειναι σε μινι διακοπες :S ...επισης αμα βγαλω απο το κινητο...εχω καποιο προβλημα με το PC Και δεν μπορω να τις ανεβασω...!!

Αλλα μπορω να το περιγραψω...ειναι μικρο σε μεγεθος περιπου 3 εκατοστα χωρις τα ποδια κατω...!Εχει χρωμα σαν τα αλμπινο ασπρο κιτρινοπο ξερεις αυτο..!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει όμως με κάποιο τρόπο να μπορεί να βγαίνει και έξω από το νερό γιατί οι βάτραχοι είναι αμφίβια.

Μόλις διάβασα ότι υπάρχουν και κάποια είδη που είναι υδρόβια

Ναι αλλα το θεμα ειναι...να ειναι για ενυδρεια(μικρα) οχι απο την φυση(που ειναι πρασινα και τεραστια)...!!

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω τετοιο....ζει μια χαρα στο ενυδρειο και ειναι απιστευτω.....προσεχε ομως αν το παρεις να μην εχεις καμια τρυπα στο καπακι σου και το χασεις μεσα στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω τετοιο....ζει μια χαρα στο ενυδρειο και ειναι απιστευτω.....προσεχε ομως αν το παρεις να μην εχεις καμια τρυπα στο καπακι σου και το χασεις μεσα στο σπιτι

:thumbup: ...θα το παρω τοτε...ξερεις αμα θελει κοπαδακι??Εγω ελεγα να παρω ενα...αλλα αμα θελει να παρω κ αλλα!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω φιλε μ....αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.....

εγω ειχα 1 ενα φιλαρακι ομως ειχε 3-4 αλλα ποτε δεν ηταν μαζι το ενα με το αλλο

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω φιλε μ....αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.....

εγω ειχα 1 ενα φιλαρακι ομως ειχε 3-4 αλλα ποτε δεν ηταν μαζι το ενα με το αλλο

Καλα περνω ενα για αρχη παρατειρω κηνισεις και μετα βλεπουμε :thumbup: ...

ωραιος φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση σου :blush::blink:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε πρωτα τις συνθηκες που χρειαζεται το ΖΩΝΤΑΝΟ που πας να αγορασεις...

Επειδη στο πετ σοπ που το εχουν ειναι καταδικασμενο σε θανατο,μην το καταδικασεις και εσυ...Μονο λεφτα στο μαγαζι θα δωσεις,το οποιο δεν θα εχει και τυψεις που θα πεθανει το ζωο στα χερια σου...

.......

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε πρωτα τις συνθηκες που χρειαζεται το ΖΩΝΤΑΝΟ που πας να αγορασεις...

Επειδη στο πετ σοπ που το εχουν ειναι καταδικασμενο σε θανατο,μην το καταδικασεις και εσυ...Μονο λεφτα στο μαγαζι θα δωσεις,το οποιο δεν θα εχει και τυψεις που θα πεθανει το ζωο στα χερια σου...

.......

:thumbup::blush:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε πρωτα τις συνθηκες που χρειαζεται το ΖΩΝΤΑΝΟ που πας να αγορασεις...

Επειδη στο πετ σοπ που το εχουν ειναι καταδικασμενο σε θανατο,μην το καταδικασεις και εσυ...Μονο λεφτα στο μαγαζι θα δωσεις,το οποιο δεν θα εχει και τυψεις που θα πεθανει το ζωο στα χερια σου...

.......

Εχω διαβασει για τις συνθικες... :thumbup: ...!Και δεν ειχα σκοπο να το παρω και να μην ψαξω να μαθω κατι γιαυτο :blush: ...!Στο συγκεκριμενο πετσοπ δεν ειναι και καταδικασμενο...ενα εχει σε ενα 35 λιτρο θαλαμο ...!!Επειδη ετυχε οι περισσοτεροι να δουν πολλα ψαρακια μαζι σε ενα μερος..σε αρκετα πετσοπ δεν σημαινει οτι ολα πρεπει να ειναι ετσι...!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε είχα και εγώ ένα βατραχάκι αλλά όπως είπε ο φίλος πιο πάνω απο μια τρύπα στο καπάκι τον έχασα. δεν έχει κανένα πρόβλημα με την αναπνοή είναι καταπληκτικός κολυμβητής αλλά μόλις μεγαλώσει (μεγαλώνει αρκετα έχω δεί σε φίλη και έχει γίνει σχεδόν βάτραχος) αν έχεις μικρά ψάρια δεν θα σου αφήσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει για τις συνθικες... :blush: ...!Και δεν ειχα σκοπο να το παρω και να μην ψαξω να μαθω κατι γιαυτο :blink: ...!Στο συγκεκριμενο πετσοπ δεν ειναι και καταδικασμενο...ενα εχει σε ενα 35 λιτρο θαλαμο ...!!Επειδη ετυχε οι περισσοτεροι να δουν πολλα ψαρακια μαζι σε ενα μερος..σε αρκετα πετσοπ δεν σημαινει οτι ολα πρεπει να ειναι ετσι...!

Ενημερωσε και εμας για τις συνθηκες διαβίωσης του :thumbup:

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...