Jump to content

Γνωμες για ψαροσυνθεση


Recommended Posts

Δεν εχω στημενο ενυδρειο,τωρα θα το ξαναστησω,οπωτε δεν εχω και νερο ενυδρειου για να το ξεπληνω..

Ελα ρε συ! Λες και εισαι κανενα ψαρι! :thumbup::bye2:

Νερο δυκτιου, αστο καμια μερα, βαλε και μπολικο αντιχλωριο και εισαι αρχηγος!!! :bye2:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ελα ρε συ! Λες και εισαι κανενα ψαρι! :thumbup::(

Νερο δυκτιου, αστο καμια μερα, βαλε και μπολικο αντιχλωριο και εισαι αρχηγος!!! :(

χαχαχαχαχαχα :bye2:

Ωραια θα το δοκιμασω ετσι αφου πρωτα καταφερω να σωσω καποια ποσοτητα γιατι εχει και το υποστρωμα απο κατω και ειναι λιγο δυσκολο αλλα κατι θα κανω :bye2:

Link to comment
Share on other sites

Rik το χαλικακι το παλιο ,οσο μπορεσω να σωσω,δεν πρεπει να το βρασω πρωτα?Επεισης μετα απο 4-5 μηνες που δεν δουλευει το ενυδρειο δεν νομιζω οτι εχει μεινει τιποτα μεσα του..

bbetta τα borellii θελουν 23-26 βαθμους θερμοκρασια.Για τα ραμιρεζι το ξερω οτι ειναι ευαισθητα αλλα δεν ειναι τα πρωτα μου ψαρια και νομιζω οτι θα τα καταφερω

σίγουρα δεν είναι τα πρώτα σου ψάρια απλά λόγω ευαισθησιας το λέω σιγουρα θα τα καταφέρεις :thumbup:

έχω επίσης να σου γράψω μια ακόμα νανοκιχλίδα nannacara anomala

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα δεν είναι τα πρώτα σου ψάρια απλά λόγω ευαισθησιας το λέω σιγουρα θα τα καταφέρεις :bye2:

έχω επίσης να σου γράψω μια ακόμα νανοκιχλίδα nannacara anomala

Ωραια και αυτα τα ψαρακια αλλα λεει οτι αν ξεκινησουν να αναπαραγονται θα εχουν θεμα τα υπολοιπα ψαρια του ενυδρειου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και αυτα τα ψαρακια αλλα λεει οτι αν ξεκινησουν να αναπαραγονται θα εχουν θεμα τα υπολοιπα ψαρια του ενυδρειου :bye2:

:bye2: εγώ δε θα το βάλω κάτω εφόσον θες θα συνεχίζω να σου προτείνω !!!

Bolivian ram ?

Επίσης , θεωρείς τους 26 των borelli ok και ότι το καλοκαίρι μπορούν να γίνουν παραπάνω και πόσο ;;;;

Επίσης με ποιον τροπο θα επιτευχθεί το καλοκαίρι αυτο ;;;

Αν βρούμε ένα σωστό τροπο δε θα υπάρχει λόγος να τα <<αποφεύγω>> :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:bye2: εγώ δε θα το βάλω κάτω εφόσον θες θα συνεχίζω να σου προτείνω !!!

Bolivian ram ?

Επίσης , θεωρείς τους 26 των borelli ok και ότι το καλοκαίρι μπορούν να γίνουν παραπάνω και πόσο ;;;;

Επίσης με ποιον τροπο θα επιτευχθεί το καλοκαίρι αυτο ;;;

Αν βρούμε ένα σωστό τροπο δε θα υπάρχει λόγος να τα <<αποφεύγω>> :thumbup:

Μα και τα αλλα ψαρια στους 25 το βαζεις τον θερμαντηρα,τους 25-26 τους κρατας το καλοκαιρι με ανεμιστηρακια και με το κληματηστικο του δωματιου :bye2:

Link to comment
Share on other sites

Μα και τα αλλα ψαρια στους 25 το βαζεις τον θερμαντηρα,τους 25-26 τους κρατας το καλοκαιρι με ανεμιστηρακια και με το κληματηστικο του δωματιου :bye2:

Πιστεύεις ότι αν αυτο ξεφύγει 1-2 βαθμούς θα έχουν πρόβλημα ;;;

Το λέω ότι δεν είναι εύκολο το καλοκαίρι επειδή κάποιοι δεν έχουν κλιματιστικο στο δωμάτιο του ενυδρειου και κάποια δωμάτια είναι πιο ζεστά .

Σκέψου και των θόρυβο των ανεμιστηρων

Περιμένω την άποψη σου :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι αν αυτο ξεφύγει 1-2 βαθμούς θα έχουν πρόβλημα ;;;

Το λέω ότι δεν είναι εύκολο το καλοκαίρι επειδή κάποιοι δεν έχουν κλιματιστικο στο δωμάτιο του ενυδρειου και κάποια δωμάτια είναι πιο ζεστά .

Σκέψου και των θόρυβο των ανεμιστηρων

Περιμένω την άποψη σου :thumbup:

Πιστευω αν πανε 1-2 βαθμους πιο πανω δεν θα εχεις προβλημα αν ομως παει 30+ για πολυ ναι θα εχεις προβλημα :bye2:

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω αν πανε 1-2 βαθμους πιο πανω δεν θα εχεις προβλημα αν ομως παει 30+ για πολυ ναι θα εχεις προβλημα :thumbup:

ανάβεις ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΕΣ ΦΩΤΙΕΣ το ξέρεις;;;;

Θα αναγκαστώ να ανοίξω καινουργιο θέμα για να ζητήσω τη βοήθεια του κοινού στο τι να διαλέξω για το δικο μου ενυδρείο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ανάβεις ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΕΣ ΦΩΤΙΕΣ το ξέρεις;;;;

Θα αναγκαστώ να ανοίξω καινουργιο θέμα για να ζητήσω τη βοήθεια του κοινού στο τι να διαλέξω για το δικο μου ενυδρείο!!!!!!!

Μουαχαχαχαχαχ,την πατησες φιλε :thumbup:

Ανοιξε μηπως παρω και εγω καμια ιδεα αν και εχω σχεδον καταληξει τι θα βαλω :bye2:

Link to comment
Share on other sites

Μουαχαχαχαχαχ,την πατησες φιλε :bye2:

Ανοιξε μηπως παρω και εγω καμια ιδεα αν και εχω σχεδον καταληξει τι θα βαλω :bye2:

Τι θα βάλεις ;;;; :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τι θα βάλεις ;;;; :thumbup:

Δεν σου λεω :bye2:

Θα βαλω μια ομαδα,καμια 15αρια,τετρα μικρα,μαλλον αυτα http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=733 η κατι αλλο σε τετρα,μια ομαδα απο 5-6 οτος,ενα ζυγαρι apistogramma borelli η ραμιρεζι και μερικες γαριδες αμανο

Link to comment
Share on other sites

Κατέληξες στη σύνθεση σου;

Νομιζω πως ναι Θοδωρε.Θα βαλω για αρχη 4 ram μεχρι να βγαλω ζευγαρι και μετα θα βαλω καμια 15αρια emper η

serpae και μια ομαδα απο 5-6 οτος.Πως την βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι!

Τα emper θα κάνουν ωραίο μπούγιο...

Αν και προσωπικά αντι των serpae tetra θα έβαζα ornate tetra. Νομίζω κάπου τα είδα σε εισαγωγή στην αθήνα...

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι!

Τα emper θα κάνουν ωραίο μπούγιο...

Αν και προσωπικά αντι των serpae tetra θα έβαζα ornate tetra. Νομίζω κάπου τα είδα σε εισαγωγή στην αθήνα...

Ωπααααααα!!!!Με αρεσουν αυτα φιλε Θοδωρε :thumbup:

Αν δεν βρω τα ember που ειναι η πρωτη επιλογη μου και βρω αυτα θα τα τιμησω!

Βασικα διαλεξα αυτα τα ψαρια με βαση τα ram και ειναι και ολα απο Ν.Αμερικη.

Βεβαια πριν το στησιμο εχω να φτιαξω καποια πραγματακια,οπως να αναβαθμισω λιγο την βαση του ενυδρειου για να γινει πιο ομορφη και πιο πρακτικη και επεισης να βρω πατεντα να αναβαθμισω και τον φωτισμο μου.Εχω ανοιξει θεμα γι αυτο αλλα Δευτερα θα ειμαι Αθηνα και θα ανεβασω φωτογραφιες το καπακι μου να το συζητησουμε :bye2:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...