Jump to content

Ταισμα


Recommended Posts

Καλημερα.Εχω ενα ενυδρειο (το πρωτο μου) 54 λιτρα (46 καθαρα) και εχω 3 γκαπυ (1 αρσ 2 θυλ)

Το ταΐζω μια φορα την ημερα και σημερα τα εριξα για πρωτη φορα τροφη υπο μορφη Flakes.δεν προλαβαν να την φανε ολη και ενα κομματι βυθηστικε και πλεχτηκε με τα χαλικια.(προσπαθησα να το απομακρυνω με την αποχη αλλα αρχισε να διαλυεται σε μικροτερα κομματακια.Ξερω οτι δεν πρεπει να καθεται τροφη στον βυθο.Πειραζει τοση ποσοτητα.Ο τροπος αντιμετωπισης ποιος ειναι;Τι να κανω; (H αλλαγες νερου βοηθανε; )

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ενα ενυδρειο (το πρωτο μου) 54 λιτρα (46 καθαρα) και εχω 3 γκαπυ (1 αρσ 2 θυλ)

Το ταΐζω μια φορα την ημερα και σημερα τα εριξα για πρωτη φορα τροφη υπο μορφη Flakes.δεν προλαβαν να την φανε ολη και ενα κομματι βυθηστικε και πλεχτηκε με τα χαλικια.(προσπαθησα να το απομακρυνω με την αποχη αλλα αρχισε να διαλυεται σε μικροτερα κομματακια.Ξερω οτι δεν πρεπει να καθεται τροφη στον βυθο.Πειραζει τοση ποσοτητα.Ο τροπος αντιμετωπισης ποιος ειναι;Τι να κανω; (H αλλαγες νερου βοηθανε; )

:bowdown:

Για τοσο μικρη ποσοτητα δεν υπαρχει θεμα. Μια πολυ καλή λύση είναι να βαλεις σαλιγκαρια στο ενυδρειο σου. Αυτα θα καθαριζουν οποιοδηποτε υπόλοιμμα τροφης πεσει στο βυθό. Βεβαια αυτο δε σημαινει οτι μπορουμε να ταιζουμε ανεξελεκτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις τα φυλλαρακια να τα τριβεις για να τα τρωνε ποιο ευκολα τα γκαπι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...