Jump to content

ερωτηση για την αναπαραγωγη σκαλαριων..........


thanashs

Recommended Posts

φιλοι μ καλησπερα σας....

θα ηθελα να σας ρωτησω εαν υπαρχει περιπτωση να μ αναπαραχθουν τα σκαλαρια μ σε ενυδρει με 81χ61χ41 (ΜχΥχΠ)......μεσα εχει 4 σκαλαρια 2 αρσενικα 2 θυλικα.........ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν υπάρχει, όταν θα είναι έτοιμα θα αρχίσουν να αναπαράγονται, απλώς μην βάλεις άλλα εκτός από αγγελοψαρα γιατί θα έχεις πρόβλημα, εμένα γέννησαν τρεις φορές αυγά αλλά τα έφαγαν οι γλυφτρες που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε τα πλεκο σου όταν θα έρθει η ώρα να γεννήσουν, αλλά επίσης πρέπει να έχεις υπόψη ότι καμμιά φορά κανιβαλιζουν και τα αγγελοψαρα και τρώνε τα αυγά τους, εγώ πάντως αν είχα και δεύτερο ενυδρείο θα τα έβαζα εκεί μέσα να γεννήσουν με την ησυχία τους.

Link to comment
Share on other sites

θπαρχει και δευτερο ενυδρειο αλλα δεν ειναι αδειο ειναι με γκαπι και red chery...... :thumbup:

ενα ενυδρειο γενηστρα τι διαστασεισ 9ελει????????

Link to comment
Share on other sites

θπαρχει και δευτερο ενυδρειο αλλα δεν ειναι αδειο ειναι με γκαπι και red chery...... :thumbup:

ενα ενυδρειο γενηστρα τι διαστασεισ 9ελει????????

81χ61χ41 minimum.

Θαναση αν θες να ασχοληθεις με αναπαραγωγη οταν με το καλο δεις για πρωτη φορα αυγα απο τα ψαρακια σου στο κυριως ενυδρειο να εχεις ετοιμο ενα ηδη αδειο ενυδρειο ωστε να μεταφερεις εκει το ζευγος.

Οτιδηποτε αλλο θα ταλαιπωρησει εσενα και τα ψαρια σου χωρις λογο και με αβαιβεο αποτελεσμα ως προς την γεννα.

Το εξτρα αδειο ενυδρειο θα το χρειαστεις οπωςδηποτε...

Link to comment
Share on other sites

φιλε γιωργο το κυριως ενυδρειο ειναι με τις διαστασεις 81χ41χ61.........

το ενυδρειο γενηστρα τι λιτρα περιπου????

στα 100 ειναι καλα????

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σε ολους σας....θα ηθελα να σας ρωτησω 60 καθαρα λιτρα ισως και λιγο παραπανω κανουν για γεννηστρα σκαλαριων??????και κατι ακομα.....εχουν καποιο εξωτερικο γνωρισμα οταν φτανει ο καιρος να αναπαραχθουν????

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σε ολους σας....θα ηθελα να σας ρωτησω 60 καθαρα λιτρα ισως και λιγο παραπανω κανουν για γεννηστρα σκαλαριων??????και κατι ακομα.....εχουν καποιο εξωτερικο γνωρισμα οταν φτανει ο καιρος να αναπαραχθουν????

Μου ακουγονται πολυ λιγα,ουτε που θα χωρουν εκει μεσα..

Οταν ερθει η ωρα θα διακρινεις το ζευγαρι ειτε απο τις κινησεις του,ειτε θα δεις κατευθειαν αυγα. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα.........να σε καλα.........

:bye2:

Να νε καλα ο Χρησταρας με τα ομορφα θεματα του! :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...