Jump to content

Esklarin (tropical) Aπορία!!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα,

Πηγα σε ενα πετ σοπ σημερα για να αγορασω αντιχλωριακο και μου εδωσε ενα της Tropical το οποιο λεγεται ESKLARIN (μπλε χρωμα).Ειναι καλο?Να το χρησιμοποιησω?Απο πισω λεει οτι εξουδετερωνει τα βαρεα μεταλλα του νερου της βρυσης και οτι περιεχει και Aloe..Μου το πουλησε για αντιχλωριακο..Ειναι οντως??post-43558-1309454499_thumb.jpgpost-43558-1309454499_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το άφοβα είναι πάρα πολύ καλό περιέχει και ALOE VERA είναι και πολύ καλό αντιστρές από όσα έχω δοκιμάσει είναι ίσως από τα ποίο καλά πολύ πηχτό ίσως ποιο πηχτό και από το "Stress Coat" της API.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το άφοβα είναι πάρα πολύ καλό περιέχει και ALOE VERA είναι και πολύ καλό αντιστρές από όσα έχω δοκιμάσει είναι ίσως από τα ποίο καλά πολύ πηχτό ίσως ποιο πηχτό και από το "Stress Coat" της API.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

αν και παλιο θεμα,απλως ηθελα να πω οτι δεν ειναι αντιχλωριο η εταιρια βγαζει αλλο προιον για την απομακρυνση του χλωριου απο το νερο.

Link to comment
Share on other sites

αντιχλωριο ειναι!

μακαρι και εγω για αυτο το πηρα αλλα οταν διαβασα το σαιτ της εταιριας δεν εγραφε κατι τετοιο :bigemo_harabe_net-111: ,αλλα σιγουρα κατι ξερεις παραπανω οποτε ολα καλα.σε ευχαριστω :thumbup::bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

μακαρι και εγω για αυτο το πηρα αλλα οταν διαβασα το σαιτ της εταιριας δεν εγραφε κατι τετοιο :bigemo_harabe_net-111: ,αλλα σιγουρα κατι ξερεις παραπανω οποτε ολα καλα.σε ευχαριστω :thumbup::bigemo_harabe_net-134:

Tο esklarin καθως και το antychlor που προφανως εννοουσες πιο πανω ειναι και τα δυο για την προετοιμασια του νερου(αποχλωριωση κλπ),απλα το esclarin υπερεχει λιγο,και περιεχει και aloe

:)

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

Tο esklarin καθως και το antychlor που προφανως εννοουσες πιο πανω ειναι και τα δυο για την προετοιμασια του νερου(αποχλωριωση κλπ),απλα το esclarin υπερεχει λιγο,και περιεχει και aloe

:)

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

απο τα καλυτερα και πιο ποκινομικα του εμπορειου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tο esklarin καθως και το antychlor που προφανως εννοουσες πιο πανω ειναι και τα δυο για την προετοιμασια του νερου(αποχλωριωση κλπ),απλα το esclarin υπερεχει λιγο,και περιεχει και aloe

:)

Στην περιγραφη του προϊοντος αναφερεται:

"Tap water disinfected with chlorine compounds should be conditioned with Antychlor, which may be used together with ESKLARIN."

Η εταιρεια λοιπον δεν το συστηνει για αποχλωριωση και πουθενα δεν αναφερεται οτι κανει αποχλωριωση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...