Jump to content

προσαρμοστικότητα ψαριού


Recommended Posts

εσεις μου προτείνετε να μην αρχισω πολλά σκαμπανευάσματα με οσμωσεις κ.α. αλλά αν υποθέσω ότι το ph 7,5 είναι το υψηλότερο που ζουν τα ψάρια μου, να μην βάλω ένα μέρος νερού όσμωσης όταν αρχίσω (πχ 1/7) και κάμποσο σε κάθε αλλαγή νερού απιονισμένο (2 τετράλιτρα στα 20λ);;;;;

ευχαριστώ πολύ

:thumbup:

γίνετε να πάω σε κατάστημα που να μην πουλά ενυδρειακά αλλά πέτρες και να ρωτήσω αν έχουν φυσικές 1-2mm μη ασβεστολιθικές και αν έχουν να πάρω να βάλω;;;Αφου κανω και πειραμα με ακουαφορτε

up :P

Link to comment
Share on other sites

εσεις μου προτείνετε να μην αρχισω πολλά σκαμπανευάσματα με οσμωσεις κ.α. αλλά αν υποθέσω ότι το ph 7,5 είναι το υψηλότερο που ζουν τα ψάρια μου, να μην βάλω ένα μέρος νερού όσμωσης όταν αρχίσω (πχ 1/7) και κάμποσο σε κάθε αλλαγή νερού απιονισμένο (2 τετράλιτρα στα 20λ);;;;;

ευχαριστώ πολύ

γίνετε να πάω σε κατάστημα που να μην πουλά ενυδρειακά αλλά πέτρες και να ρωτήσω αν έχουν φυσικές 1-2mm μη ασβεστολιθικές και αν έχουν να πάρω να βάλω;;;Αφου κανω και πειραμα με ακουαφορτε

ο βασάλτης κανει για ενυδρεια;;;

Link to comment
Share on other sites

να βαλω στην αρχη και λίγη όσμωση και στις αλλαγες απιονισμενο γιατι το ph 7,5 είναι το υψηλότερο που ζουν τα ψάρια μου ή όχι;;;

γίνετε να πάω σε κατάστημα που να μην πουλά ενυδρειακά αλλά πέτρες και να ρωτήσω αν έχουν φυσικές 1-2mm μη ασβεστολιθικές και αν έχουν να πάρω να βάλω;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αν μου κατέβει πιο κάτω τότε καλύτερα για τα ψάρια και για μένα...ετσι και αλλιώς η ποσότητα που λέω να βάλω είναι τόσο μικρή που δεν υπαρχει περίπτωση να κατέφει το ph πανω από 0,1

παγωτάκι πήγα και πήρα...όχι από το σουπερ μαρκετ αλλά από την κατάψυξη :)

εσεις μου προτείνετε να μην αρχισω πολλά σκαμπανευάσματα με οσμωσεις κ.α. αλλά αν υποθέσω ότι το ph 7,5 είναι το υψηλότερο που ζουν τα ψάρια μου, να μην βάλω ένα μέρος νερού όσμωσης όταν αρχίσω (πχ 1/7) και κάμποσο σε κάθε αλλαγή νερού απιονισμένο (2 τετράλιτρα στα 20λ);;;;;

τώρα ,θα το γράψω σε αυτό το θέμα αλλά και σε όλλα μου τα θέματα:

οποιος ξέρει που μπορώ να βρω ή να μου πουλήσει χαλίκι 1-2mm ΜΗ ΑΣΒΕΣΤΟΛΙΘΙΚΟ να μου πει...

ε'ιναι το μόνο που δεν εχω βρει για το ενυδρειο μου ( μου λείπουν και κάτι κλαδεματάκια...)

σας ευχαριστώ πολύ

.

Στα ενυδρεία Αμαζόνιος.

www.amazonios.gr υπάρχει μια καλή ποικιλία και δεν έχεις έξοδα μεταφοράς .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...