Jump to content

Βαρεθηκα το κοινωνικο!


Recommended Posts

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=60435&hl= αυτο ειναι το ενυδρειο μου. τωρα παω στο επομενο βημα καθοτι αυτο το βαρεθηκα. και δεν εχω ιδεα τι να βαλω μεσα! ελεγα για αφρικη αλλα καποιος γνωστης μου ειπε πως στα λιτρα μου μπορω να βαλω μονο δυο χαρεμακια δηλαδη 6-8 ψαρια... θα ψαχνω να τα βρω... σκεφτομουνα να ριξω μεσα 2-3 οσκαρ απο την αλλη... σαφως και το καλυτερο μου θα ηταν να στησω ενα θαλασσινο αλλα λεφτα ουτε για αστειο οποτε...

για ριχτε καμια γνωμη ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=60435&hl= αυτο ειναι το ενυδρειο μου. τωρα παω στο επομενο βημα καθοτι αυτο το βαρεθηκα. και δεν εχω ιδεα τι να βαλω μεσα! ελεγα για αφρικη αλλα καποιος γνωστης μου ειπε πως στα λιτρα μου μπορω να βαλω μονο δυο χαρεμακια δηλαδη 6-8 ψαρια... θα ψαχνω να τα βρω... σκεφτομουνα να ριξω μεσα 2-3 οσκαρ απο την αλλη... σαφως και το καλυτερο μου θα ηταν να στησω ενα θαλασσινο αλλα λεφτα ουτε για αστειο οποτε...

για ριχτε καμια γνωμη ρε παιδια...

Εγω θα ελεγα να το αφησεις οπως ειναι.

:)

Link to comment
Share on other sites

Τα Οσκαρ ξεχασετα φιλε μου σε αυτα τα λιτρα θα βρεις τον μπελα σου!!!

Τωρα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα! :)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουνα να ριξω μεσα 2-3 οσκαρ απο την αλλη...

Χεχεχε Αν βάλεις οσκαρ...ξεχνα πολλά πράγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε ένα ενυδρείο σαν αυτό :

DSC_0250.jpg

και βάλε ψάρια σαν αυτά :

Glossolepis%20combat%203.jpg

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=323124

http://rainbowfish.angfaqld.org.au/Incisus.htm

:)

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

Αφρικη καντο και δεν θα χασεις.θα με θυμηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον NickTheFish και τον theodor72 και προτείνω επίσης της νανοκιχλιδες Αμερικής ( apistogramma species,mikrogeophagus,laetacara )

Κύριε kixlidate :(

:)

Link to comment
Share on other sites

Αφρικη καντο και δεν θα χασεις.θα με θυμηθείς.

Θελω να ποιουμε καφε να δω το δικο σου να παρω καμια ιδεα. κοντα ειμαστε αναβυσσο ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Οι άσχετες με το θέμα δημοσιεύσεις διαγράφονται. Σας παρακαλώ όλους να βοηθήσετε στο να μένουν τα θέματα όσο γίνεται καθαρά από χαβαλέ και εκτός θέματος δημοσιεύσεις. Σκεφτείτε πόσο δύσκολο είναι για κάποιον που ενδιαφέρεται να μάθει κάτι, το να κάτσει και να διαβάσει το θέμα. Χρησιμοποιήστε το καφέ για χαλαρή κουβέντα. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

:)

Link to comment
Share on other sites

Οι άσχετες με το θέμα δημοσιεύσεις διαγράφονται. Σας παρακαλώ όλους να βοηθήσετε στο να μένουν τα θέματα όσο γίνεται καθαρά από χαβαλέ και εκτός θέματος δημοσιεύσεις. Σκεφτείτε πόσο δύσκολο είναι για κάποιον που ενδιαφέρεται να μάθει κάτι, το να κάτσει και να διαβάσει το θέμα. Χρησιμοποιήστε το καφέ για χαλαρή κουβέντα. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

:)

Κωστη συγνωμη φιλε,εχεις δικιο! :(

Παντελη για πρωτη φορα θα συμφωνησω να το κανεις Αφρικα φιλε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εχω ψιλοδιαβασει για αφρικη και δεν εχω ιδεα ποσα και τι ψαρια μπορω να βαλω. θελω πολλα ψαρια και διαφορα χρωματα :)

Link to comment
Share on other sites

Παντελη,ψαρια βαζουμε οσα πρεπει και οχι οσα θελουμε.

Διαβασε τα διαφορα ειδη την συμπεριφορα τους και μετα κανε οτι θελεις.

Εαν δεν σε<γεμιζει> τιποτε παρε τζαμια κανε ενα 800 ρι σιδερας εισαι και βαλε ΔΙΣΚΟΥΣ αφου αργα η γρηγορα εκει θα πας.

Φιλικα

πετρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παντελη,ψαρια βαζουμε οσα πρεπει και οχι οσα θελουμε.

Διαβασε τα διαφορα ειδη την συμπεριφορα τους και μετα κανε οτι θελεις.

Εαν δεν σε<γεμιζει> τιποτε παρε τζαμια κανε ενα 800 ρι σιδερας εισαι και βαλε ΔΙΣΚΟΥΣ αφου αργα η γρηγορα εκει θα πας.

Φιλικα

πετρος :(

Συμφωνω :)

Link to comment
Share on other sites

:) Η καλυτερη λύση, αφου κάπου εκεί θα καταλήξεις τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Και οι δισκοι ωραιοι δεν λεω οχι, εχουν ωραια χρωματα και σου

γεμιζουν το ματι και το ενυδρείο.αλλα εφοσων ειχες σκαλαρια ειναι κατι παρομοιο.αμα θες ζωντανια,κινηση,χρωματα,μεσα στο ενυδρείο σου σε βλεπω για αφρικη.βεβαια δικο σου ειναι εσυ θα το βλεπεις και θα το χαιρεσαι.θα ακουσεις πολλες γνωμες αλλα η αποφαση δικια σου.καλη επιτυχία σε οτι φτιαξεις.για αυτο που μου εγραψες παραπανω με τις δουλειες που κανω εχω πολυ ελαχιστες ελευθερες ωρες.και τις περισσότερες φορες μπαινω στο ιντερνετ απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρουμε λίγο διαφορετικά... Ποιες είναι οι απαιτήσεις από το ενυδρείο? Θες να ασχολείσαι για να φτιάχνεις τις συνθήκες του νερού σου? Θες να έχεις γέννες? Θες να ασχολείσαι με τη συντήρηση του ενυδρείου πολύ, λίγο ή σχεδόν καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρουμε λίγο διαφορετικά... Ποιες είναι οι απαιτήσεις από το ενυδρείο? Θες να ασχολείσαι για να φτιάχνεις τις συνθήκες του νερού σου? Θες να έχεις γέννες? Θες να ασχολείσαι με τη συντήρηση του ενυδρείου πολύ, λίγο ή σχεδόν καθόλου?

οχι, ναι ,λιγο :)

κοιταξε να δεις πως το βλεπω τωρα. εχω σκαλαρια και ροδοστομους. οι ροδοστομοι πιθανον λογω των σκαλαριων ειναι μονιμα κρυμμενοι μεσα στα φυτα στο μεσο του ενυδρειου. οποτε με τους ροδοστομους στο κεντρο τα κορυ στο βυθο αυτο που βλεπει καποιος οταν ριξει μια ματια στο ενυδρειο ειναι 4 σκαλαρια (μου τα κακαρωσε απο σκουλικια ο μαυροσ :(:thumbup: :thumbup: )σε ενα ενυδρειο με φυτα. αυτο μου τη σπαει λιγο. αν υπηρχε τροπος να βλεπω τα 22 ψαρια που εχω σε συνολο μεσα οποτε κι αν κοιταξω δε θα ειχα προβλημα. 4 σκαλαρια 10 ροδο 7 κορυ και ενα πλεκο και οποιος το δει βλεπει μονο 4 σκαλαρια. αυτο με κανει να θελω αλλαγη. μια σκεψη ειναι και το να ριξω οπως ειμαι 4 δισκακια. απο την αλλη ομως αυτο που θα γινει ειναι να μην τρωνε καλα οι δισκοι λογω ταχυτερων σκαλαριων και ουσιαστικα απο 26 ψαρια που θα εχω πια μεσα να βλεπω τα 8. τωρα εχετε πληρη την εικονα οπως την εχω στο μυαλο μου.

Έγινε επεξεργασία - irongud
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε ένα ενυδρείο σαν αυτό :

DSC_0250.jpg

και βάλε ψάρια σαν αυτά :

Glossolepis%20combat%203.jpg

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=323124

http://rainbowfish.angfaqld.org.au/Incisus.htm

:)

:(:thumbup::thumbup::thumbup::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αφού βαριέσαι εύκολα, μόνο μία είναι η λύση:

Θάλαττα!

δεν υπαρχουν λεφτα ρε φιλαρακι....

εχω κολλησει στο εξης σχημα: 2 οσκαρ ενα blackghost και κανεναν μεγαλωσομο πλεκο... βλακεια σκεφτομαι?

δε θελω πια μαριδακι ψαρια θελω κατι να φαινεται... και βαριεμαι τυρφες χαμηλο πεχα κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τα oscar δεν κανουν στο 1 μετρο μηκος,κατι αλλο πρεπει να σκεφτεις :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τα oscar δεν κανουν στο 1 μετρο μηκος,κατι αλλο πρεπει να σκεφτεις :bowdown:

ελα που δε μπορω να βρω κατι αλλο που να μου αρεσει πραγματικα να βλεπω και να χωραει στα λιτρα και στην τσεπη μου...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλαρακι εγω εχω 200 λιτρα και μεσα σε αυτο εχω 1 χαρεμι 3θυλικα 1 αρσενικο (αφικανικο) saulosi αλα το εχω φτιαξει μεσα νταμαρι και χαζευω οταν το κοιταω και πιστεψε με επειδει ειχα Οσκαρ και το εδωσα στα 27 εκατοστα 1. δεν ειχα χωρο ετρωγε τα αλα ψαρια ασιμφορο με την τροφη και αργοκινιτο (τα ζωα μου αργα)... γιαυτο κατσε σκεψου τι θεσ να βαλεις (γνωμη μου βαλε κοπαδι red belly) θα δεις κινηση ζωηραδα (χρωμα) οχι πολλυ :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...