Jump to content

Mikrogeophagus Ramirezi


Recommended Posts

σημερα καθως επισκεφτηκα το πετ σοπ ερωτευτικα αυτα τα ψαρακια...Mikrogeophagus ramirezi..πανεμορφα..καθομουν περιπου μιση ωρα και τα χαζευα...ξερω οτι μαλον ειναι χαζο αυτο που ρωταω αλλα γινετε να συμβιωσουν με τα μολακια μου?α και κατι ακομα τα βρηκα θεωρω αρκετα φθηνα..4 ευρω...

Υ.Γ

ΑΡΧΑΡΙΟΣΣΣΣΣΣΣΣ............ :)

Έγινε επεξεργασία - aggelonias
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ταιριαζουν με τα ψαρακια σου.ειναι αρκετα ευαισθητα και θελουν καλοστρωμενο και παλιο ενυδρειο με πεντακαθαρο και μαλακο νερακι.....

Link to comment
Share on other sites

κριμα..παντως πλεον ξερω ποιο θα ειναι το επομενο βημα για μενα...

:) Mikrogeophagus Ramirezi :(

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΟΝΕΙΡΑ...

καλο διαβασμα και ονειρεψου τα μολις γινεις λιγο πιο εμπειρος.... :)

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη επιλογη ...ειναι ψαρακια με χαρακτηρα ..τα εχω ενα χρονια στο ενυδρειο μου ..η ποιοτητα του νερου ειναι βασικος παραγων ..στο ενυδρειο που εχεις σιγουρα δεν ταιριαζουν και αν θελεις να δεις την πραγματικη συμπεριφορα τους και να πετυχεις αναπαραγωγες το καλλυτερο θα ηταν να τους παρεχεις ενα ενυδρειο ικανοποιητικων λιτρων μονο για αυτα...καλη συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τα χριστουγεννα εχω σκοπο αγορα ενος ενυδρειου 180 λιτρα περιπου...για ενα χαρεμακι 1 αρσ-3 θυλ πιστευω θα ειναι οτι πρεπει ...απλα υπομονη μεχρι τα χριστουγεννα.......να παρουμε το δωρο στο μισθο :)

Link to comment
Share on other sites

πωωω ειναι οτι πρεπει ....μονο μην το γεμισεις και με αλλα ειδη ...στο λεω γιατι εγω τα εχω μαζι με ενα κοπαδακι cardinal tetra τα οποια τρωνε τα αβγα τους (ο λογος που δεν δινω τα cardinal ειναι πως εχω 2,5 χρονια το κοπαδακι και δεν μου κανει καρδια)

αν ξεκινουσα απο την αρχη παντως θα εκανα αποκλειστικα με ramirezi

δεν ξερω αν το ξερεις αλλα υπαρχουν πολλες "παραλαγες" του ειδους των ramirezi. εγω εχω german blue ram ... δες τι σου αρεσει και πραξε αναλογα ...

τελος υπολογισε και τον τροπο που θα φτiαχνεις το νερο σε σωστες συνθηκες ph και gh για να εισαι ετοιμος απο πριν...

Link to comment
Share on other sites

θα το αφεισω αποκλειστικα για Ramirezi,ειναι απιστευτα ψαρια.....και το καλο ειναι οτι εχω το χρονο να μαθω τα παντα γι αυτα συν οτι θα παω αργα χωρις βιαστικες κινησεις.... :)

Link to comment
Share on other sites

θα το αφεισω αποκλειστικα για Ramirezi,ειναι απιστευτα ψαρια.....και το καλο ειναι οτι εχω το χρονο να μαθω τα παντα γι αυτα συν οτι θα παω αργα χωρις βιαστικες κινησεις.... :bowdown:

:):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...