Jump to content

Eξωτερικό φίλτρο


Recommended Posts

Φίλοι μου καλησπέρα αν και στο ενυδρείο μου όλα πήγαιναν και πηγαίνουν παρά πολύ καλά αναλογικά με τα ψάρια που έχω πριν από 10 μέρες περίπου αποφάσισα χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο να αλλάξω το εσωτερικό μου φίλτρο και να τοποθετήσω ένα εξωτερικό. Να σας πω την αλήθεια το έκανα για να δώ αν αυτά που άκουγα είναι μύθος ή πραγματικότητα .Έτσι μετά από μια σύντομη αλλά αποτελεσματική έρευνα αγοράς αγόρασα το SERA 900sl αρχικά και για 4 μέρες περίπου τα είχα και τα 2 φίλτρα μαζί και μετά άφησα μόνο το εξωτερικό πραγματικά τα αποτελέσματα είναι φανταστικά και στην ποιότητα του νερού αλλά και οπτικά και μόνο καταλαβαίνεις την διαφορά (δεδομένο ότι φιλοξενώ 14 ψαράκια σε 96λτ ενυδρείο). Έμεινα τόσο έκπληκτος που ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας και να παροτρύνω οποίον έχει την δυνατότητα να το κάνει.

:)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου μόνο ότι έχει στρώσει το νέο σου φίλτρο. Αν δεν έχεις μεταφέρει το βιολογικό υλικό από το παλιό σου φίλτρο στο καινούργιο αποκλείεται να έχει στρώσει μέσα σε 4 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου μόνο ότι έχει στρώσει το νέο σου φίλτρο. Αν δεν έχεις μεταφέρει το βιολογικό υλικό από το παλιό σου φίλτρο στο καινούργιο αποκλείεται να έχει στρώσει μέσα σε 4 μέρες.

Παράλειψη μου που δεν το ανέφερα αλλά θεώρησα δεδομένο και ότι εννοείται η μεταφορά του βιολογικού υλικού από το παλαιό φίλτρο στο καινούργιο. Πάντως ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...