Jump to content

Το νεο μου σκαλαρακι


Recommended Posts

Σας παρουσιαζω το νεο μου σκαλαρακι θυληκο υλικια περιπου ενος μηνα .... :bowdown::)

Περιμενω προτασεις για τροφη και βιταμινες...

post-44267-1311603411_thumb.jpg

post-44267-1311604062_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε μια ερωτηση πως ξερεις οτι ειναι θυλικο???

δεν ειναι μικρο ενος μηνων για α το ξεχωριζεις???

Link to comment
Share on other sites

Το σκαλαρι ειναι σιγουρα θυληκο διοτι το μεσο αναπαραγωγης τοθ ειναι μακυ κυλινδρικο και οχι τριγωνικο.Επισης ζει σε ενα 60λιτρο μονοσ τοθ φυτεμενο..

Link to comment
Share on other sites

εαν το ενυδρειο ειναι 26 λιτρα τοτε...........δεν θα αργησουν τα δυσαρεστα........φιλε μ συγνωμη αλλαα ετσι ειναι........και να ξερεις τα σκαλααρια ειναι κοπαδοψαρα......θες ενα ενυδρειο 200 λιτρων και λιγα λεω για 4-5 σκαλαρια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

να το χερεσαι φιλε μου το σκαλλαρακι σου!!τα λιτρα σου ειναι λιγα και οπωσ αναφερουν τα παιδια ειναι κοπαδοψαρο αλλα ασ το αφησουμε αυτο προσ το παρον!!

πρεπει να αυξησεισ τα λιτρα σου και απο οτι βλεπω τα ακρα των πτερυγιων του ειναι κοντα πρεπει να του κανεισ μια καλη διατροφη για αρχη!!

ξεκινα με κατεψυγμενη τροφη τοθλαχιστον μια φορα την βδομαδα!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου?να ξερεις οτι τα παιδια σου λενε οτι ειναι κοπαδοψαρο,,,γιατι πολυ απλα ,δεν θα σου εκδηλωσει την συμπεριφορα και το χαρακτηρα του,,,,ειναι σαν εχεις ενα σκυλακι και παντα να το εχεις δεμενο στο σπιτακι του,,,οτι θα επιζησει θα επιζησει,,τα σκαλαρια ειναι απο τα ανθεκτικα τροπικα ψαρακια

Link to comment
Share on other sites

Το σκαλαρι ειναι σιγουρα θυληκο διοτι το μεσο αναπαραγωγης τοθ ειναι μακυ κυλινδρικο και οχι τριγωνικο.Επισης ζει σε ενα 60λιτρο μονοσ τοθ φυτεμενο..

Πέραν των άλλων που προ-είπαν τα παιδιά,πότε πρόλαβε και σου έβγαλε το όργανο αναπαραγωγής του το 2 μηνών ψαράκι και μάλιστα μόνο του;;;

Εγώ όταν είχα αγγελόψαρα το όργανο τους φαινόταν μόνο στην περίοδο αναπαραγωγής και το έβγαζαν όλα τα ενήλικα του ενυδρείου..τα μικρά και μη ώριμα σεξουαλικά(μη έτοιμα να ζευγαρώσουν δηλαδή) σαν το δικό σου δεν έβγαζαν γεννητικό όργανο..

Τώρα ή εγώ ή εσύ κάνουμε κάπου λάθος!! :)

Έγινε επεξεργασία - \/ag
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αλλα το ψαρι ειναι 1 χρονου και 3 μηνων και ειναι θυληκο απεκτησε ενα αρσενικο συγγατικο κια αποδιχθηκαν ζευγαρι ετσι μετακινη9ηκαν σε μια γεννηστρα 120 λιτρων και μοθ εχοθν ειδη χαρισει μια επειτηχημενη γεννα η πρωτη τοθσ κιολασ.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη αλλα το ψαρι ειναι 1 χρονου και 3 μηνων και ειναι θυληκο απεκτησε ενα αρσενικο συγγατικο κια αποδιχθηκαν ζευγαρι ετσι μετακινη9ηκαν σε μια γεννηστρα 120 λιτρων και μοθ εχοθν ειδη χαρισει μια επειτηχημενη γεννα η πρωτη τοθσ κιολασ.......

ωραιος,,,,επεζησαν η οχι/?????ανεβασε καμια φωτο απο το ζευγαρι και το νεο τους σπιτακι :(

Link to comment
Share on other sites

Επεζησαν ολα τοθσ με την μονη απολεια 2 μικρων μωρων οι φοτο κατα των σεπτεμβη και χωρισ φλας επειδη τα θελω ολα τοθς

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ!ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΝΗΣΤΟΥΣΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΤΟΥ ΑΖ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ!Η ΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΕΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...