Jump to content

ΘΕΛΩ ΣΥΜΒΟΥΛΗ


Recommended Posts

ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ 10 cm.ΤΑ ΕΙΔΕΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ:BALA SARCK,PANGASIUS,ΓΚΑΠΙ ΚΑΙ ΣΕΡΠΕΣ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ. :)

Link to comment
Share on other sites

ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ 10 cm.ΤΑ ΕΙΔΕΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ:BALA SARCK,PANGASIUS,ΓΚΑΠΙ ΚΑΙ ΣΕΡΠΕΣ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ. :blink:

καλησπερα, :)

χωρις να ειμαι ειδικος στα ηδη υπαρχοντα ψαρια που εχεις νομιζω πως ουτε αυτα που εχεις μπορουν να συνυπαρξουν(pangasius - guppy κτλ)

θα μπορουσες να πεις καποιες παραπανω λεπτομερειες για το ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

Τα γκαππάκια τα έχεις βάλει για ζωντανή τροφή στα άλλα..? :blink:

Υ.Σ.: Η παραπάνω ερώτηση, λειτουργεί και σαν συμβουλή... :)

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΓΚΑΠΙ ΤΑ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΥΤΗ.ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΟΤΙ ΤΑ BALA KAI ΤΑ ΠΑΝΓΚΑΣΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΟ ΣΤΑ 15 cm.

Link to comment
Share on other sites

Καλά. Οταν κάποια στιγμή εξαφανιστεί και η μύτη και το ψάρι που την έχει, τότε τα ξαναλέμε. Πάντως είναι κρίμα να υπερασπίζεσαι τέτοια επιλογή συγκατοίκησης... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά. Οταν κάποια στιγμή εξαφανιστεί και η μύτη και το ψάρι που την έχει, τότε τα ξαναλέμε.

:):blink::ballistic::blush:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΤΑ ΑΠΟΜΑΚΡΙΝΩ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΕΥΤΥΧΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ 100 ΛΤ ΕΤΟΙΜΟ.ΓΙΑ ΤΑ BALA KAI ΠΑΝΓΚΑΣΙΟΥΣ ΤΗ ΣΥΓΚΑΤΙΚΟΥΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΒΑΛΩ;

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου! Και θα κάνεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ..! :blink:

Ετσι, οι μύτες από τα γκαππάκια, θα κινδυνεύουν μόνο από... συνάχι! :)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω φιλε μου οτι δε τιθετε θεμα συγκατοικησης οταν σε 240 λιτρα εχεις ψαρι το οποιο φτανει το μετρο ...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω φιλε μου οτι δε τιθετε θεμα συγκατοικησης οταν σε 240 λιτρα εχεις ψαρι το οποιο φτανει το μετρο ...

Και όμως Αντώνη!

Αμα το καλοσκεφτείς...

....................................

Αν όταν γίνει μέτρο, το έχει με το στόμα έξω από το ενυδρείο και όχι με την ουρά, τα υπόλοιπα ψάρια δεν θα κινδυνεύουν..! :blink:

.........................

Ετσι δεν είναι...? :)

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕΤΡΟ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ ΟΠΟΤΕ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που δεν το παρεξήγησες.

Πράγματι ήταν καθαρό χιούμορ.

Σκέψου όμως τώρα και τι θα κάνεις τα ψάρια, γιατί δεν... :)

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΩ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.ΕΥΤΥΧΟΣ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΟ.ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΑ ΨΑΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...