Jump to content

διακοσμηση ενυδριου με αχινο?


Recommended Posts

εχω 3 αχινους,νεκρους πια μονο το στρογγυλο χωρις τα αγκαθια,ειναι οκ για διακοσμηση ενυδριου η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα,απλα πρεπει να ξερεις οτι ,εξαρτατε και τα λιτρα σου,θα σου ανεβασει λιγο τις σκληροτητες.

Τι ψαρια και ποσα λιτρα εχεις? :(

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα,απλα πρεπει να ξερεις οτι ,εξαρτατε και τα λιτρα σου,θα σου ανεβασει λιγο τις σκληροτητες.

Τι ψαρια και ποσα λιτρα εχεις? :(

γνωριζεις γιατι ανεβαινουν οι σκληροτητες?τι ακριβως γινετε δηλαδη..80 λιτρα ειναι και σκευτομαι για αρχη να βαλω χαρεμι γκαππυς για να δω πως θα τα παω με αυτα τα λιτρα και αργοτερα κιχλιδουλεεες :) τωρα ειναι οπως στην φωτο αλλα θα βαλω και φυτα και τους αχινους :blink:

post-42912-1313663555_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεις γιατι ανεβαινουν οι σκληροτητες?τι ακριβως γινετε δηλαδη..80 λιτρα ειναι και σκευτομαι για αρχη να βαλω χαρεμι γκαππυς για να δω πως θα τα παω με αυτα τα λιτρα και αργοτερα κιχλιδουλεεες :) τωρα ειναι οπως στην φωτο αλλα θα βαλω και φυτα και τους αχινους :(

Για τις κιχλιδουλες :D (Μυλτι) ειναι μια χαρα,τα αλλα δεν τα ξερω.

Ανεβαζει σκληροτητες γιατι ολα τα κελυφη εχουν ασβεστιο. :blink:

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεις γιατι ανεβαινουν οι σκληροτητες?τι ακριβως γινετε δηλαδη..80 λιτρα ειναι και σκευτομαι για αρχη να βαλω χαρεμι γκαππυς για να δω πως θα τα παω με αυτα τα λιτρα και αργοτερα κιχλιδουλεεες :blink: τωρα ειναι οπως στην φωτο αλλα θα βαλω και φυτα και τους αχινους :(

Εαν θα βαλεις γκαπι και κιχλιδες δεν εχεις προβλημα εαν θα σου ανεβασουν τις σκληροτητες.

Link to comment
Share on other sites

αχα...θελω ψαξιμο ακομα!ευχαριστω πολυ :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το στήσιμό σου είναι πολύ καλό για κιχλίδες...

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι απ τα ανθεκτικα ψαρια αυτα τα ειδη?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το στήσιμό σου είναι πολύ καλό για κιχλίδες...

Καμια μα καμια σχεση :blink::(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το στήσιμό σου είναι πολύ καλό για κιχλίδες...

ευχαριστω :(:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καμια μα καμια σχεση :):(

εαν εβαζα ομως 2 μικρες δεν θα παλευοταν? :blink:

Link to comment
Share on other sites

εαν εβαζα ομως 2 μικρες δεν θα παλευοταν? :blink:

Εγω απαντησα για το στησιμο αν ειναι καλο για τις κιχλιδες.

Ποιο πανω σου ειπα οτι μπορεις να βαλεις τα multi ,αλλα θελουν αμμο και παρα πολλα σαλιγγαρια νεκρα γιατι εκει μεσα γεννουν :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω απαντησα για το στησιμο αν ειναι καλο για τις κιχλιδες.

Ποιο πανω σου ειπα οτι μπορεις να βαλεις τα multi ,αλλα θελουν αμμο και παρα πολλα σαλιγγαρια νεκρα γιατι εκει μεσα γεννουν :(

ετσι και αλλιως τωρα θα μεινω με γκαππυ οποτε οταν ερθει η στιγμη θα σας ρωτησω :blink:

και παλι σας ευχαριστω παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις απο τωρα την αμμο για να την εχεις ετοιμη και για τις κιχλιδες?

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω...θα κλεψω απο την παραλια :( αμα τα κανω μικτα πειραζει?δηλαδη σε καποια γωνια να το γεμισω αμμο...εκτος απο την ανακατωση που θα γινετε πειραζει σε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω...θα κλεψω απο την παραλια :( αμα τα κανω μικτα πειραζει?δηλαδη σε καποια γωνια να το γεμισω αμμο...εκτος απο την ανακατωση που θα γινετε πειραζει σε κατι αλλο?

Αν θα βαλεις κιχλιδες πειραζει,γιατι σκαβουν και μεταφερουν την αμμο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θα βαλεις κιχλιδες πειραζει,γιατι σκαβουν και μεταφερουν την αμμο.

μαλιστα...αμα αλλαξω για αμμο οταν διωξω τα γκαππυς πειραζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εβαλα τον γκαππυ που ειχα στο μικρο ενυδριο στο μεγαλο και ειναι καπως διστακτικος και αναπνεει γρηγορα...εχω κανα τεταρτο που τον εβαλα ξερετε μηπως τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια,εβαλα τον γκαππυ που ειχα στο μικρο ενυδριο στο μεγαλο και ειναι καπως διστακτικος και αναπνεει γρηγορα...εχω κανα τεταρτο που τον εβαλα ξερετε μηπως τι γινετε?

Το μεγαλο ηταν στρωμενο?

Προσαρμογη στα ψαρακια εκανες?

Μετρησεις εισαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θα βαλεις κιχλιδες πειραζει,γιατι σκαβουν και μεταφερουν την αμμο.

Σωστό!!! Και όταν λέμε σκάβουν, εννοούμε ΣΚΑΒΟΥΝ...

Αν βάλεις κιχλίδες όπως πχ Labidochromis Yellow και Pseudotropheus Acei που έχω εγώ, προβλέπω να μείνει η άμμος σου στο σημείο που θα τη βάλεις καμιά... 12 ώρες μάξιμουμ!!! :(:blink::):D

Link to comment
Share on other sites

kixlidate ναι νομιζω πως ειναι στρωμενο,θα δοσω λιγο νερο σε εναν πετ σοπα να μου κανει τεστ γιατι εχω τα στικ και δεν ξερω αμα προκοψω!τα βρηκα οκ οταν εκανα με στικ παντως

εκανα προσαρμογη κανονικα

τωρα φαινετε μια χαρα τρωει κιολας

Link to comment
Share on other sites

nmavra:καταλαβα!!αμα βαλω αμμο θα θελει λιγο καιρο να τακτοποιηθει χημικα?η ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...