Jump to content

προτασεις


Recommended Posts

παιδια εχω ενα ενυδρειο 200 λιτρα 80 μηκος 60 υψος και 40 πλατος μεσα ειναι φουλ φυτεμενο και εχω μονο ενα ζευγαρι σκαλαρια........το βαρεθηκαα ομως.......τι μπορω να καανω για να ξεφυγω απο το φυτεμενο?????και τι ψαρια προτεινετε?????κατι σε πιρανχας με περνει?????

α εχω και το φιλτρο dolphin 800 εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Καντο αφρικη.

Η αλλιώς αστο οπως ειναι και βαλε κανενα κοπαδοψαρο.και δωσε τα σκαλαρια.

Link to comment
Share on other sites

στα λιτρα σου θα μου αρεσε κατι τετοιο http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=59135

Ενα ομορφο ενυδρειο με ωραιους κατοικους και διακοσμηση !!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΡΙΚΗ.

Σκαλαρια και Δισκοι ειναι ειναι για μερακληδες! :thumbup:

Δεν εχω τιποτε με τους Αφρικανους (τουλαχιστον στο Φορουμ αυτο εχουν φοβερα ενυδρεια)αλλα για συνθεση νερου και κ.λ.π.

πετρος :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Για Αφρικη το μηκος του ενυδρειου σου σου δινει περιορισμενες επιλογες σε ψαρια , πχ κοχυλοψαρα , οπου εαν ειδα καλα εχεις ενυδρειο με κοχυλοψαρα .

Μπορεις να το κανεις species με brichardi . Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο απο την Αφρικη με τις διαστασεις του ενυδρειου σου .

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα δεν ειναι κακο :thumbup:

Και τα δισκακια δεν ειναι ασχημα. εσυ επιλεγεις εσυ θα το βλεπεις.

Βαλε 2 δισκακια και καντο μονο με ριζες ξυλα χωρις φυτα.για να φενεται αγριο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα δεν ειναι κακο :welcome:

Και τα δισκακια δεν ειναι ασχημα. εσυ επιλεγεις εσυ θα το βλεπεις.

Βαλε 2 δισκακια και καντο μονο με ριζες ξυλα χωρις φυτα.για να φενεται αγριο.

οταν λες 2 δισκακια μιλας για ζευγαρι φανταζομαι :thumbup: γιατι για να βαλει 2 δισκακια μεσα ξεκαρφωτα δεν υπαρχει λογος :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα δεν ειναι κακο :thumbup:

Και τα δισκακια δεν ειναι ασχημα. εσυ επιλεγεις εσυ θα το βλεπεις.

Βαλε 2 δισκακια και καντο μονο με ριζες ξυλα χωρις φυτα.για να φενεται αγριο.

συμφωνω,,,,,κατι σε βιοτοπικο,,,,αγριο με χαμηλο φωτισμο,,,,καπως ετσι,,

II004.jpg

Link to comment
Share on other sites

οι διδκοι δεν ειναι κοπαδοψαρα?????

:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω,,,,,κατι σε βιοτοπικο,,,,αγριο με χαμηλο φωτισμο,,,,καπως ετσι,,

II004.jpg

μπορει να κανει ενα βιοτοπικο ramirezi , apistogramma , για δισκους απλα δεν :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

οταν λες 2 δισκακια μιλας για ζευγαρι φανταζομαι :thumbup: γιατι για να βαλει 2 δισκακια μεσα ξεκαρφωτα δεν υπαρχει λογος :thumbup:

Ναι ενα ζευγάρι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενα ζευγάρι.

και παλι , και ναι και οχι :thumbup:

Ναι γιατι ενα ζευγαρι μπορει να ειναι ανετα σε ενα ενυδρειο σαν του Θαναση

Οχι γιατι το ζευγαρι θελει μια σχετικη εμπειρια , σωστες συνθηκες διαβιωσης ( παραμετροι νερου ) + οτι σε περιπτωση που ολα πανε καλα και γεννησουν τα ψαρια θα πρεπει ο Θανασης να διαθεση αρκετο χρονο για να μπορεσει να μεγαλωσει τα μικρα .

Μην ξεχασω να αναφερω και το κοστος αγορας ενος επιβεβαιωμενου ζευγαριου δισκων .

Υπαρχει χομπιστας εδω μεσα στο φορουμ που απο οτι γνωριζω ψαχνει μηνες να βρει ενα σωστο ( σχηματικα + ποιοτικα ) ζευγαρι .

Link to comment
Share on other sites

και παλι , και ναι και οχι :thumbup:

Ναι γιατι ενα ζευγαρι μπορει να ειναι ανετα σε ενα ενυδρειο σαν του Θαναση

Οχι γιατι το ζευγαρι θελει μια σχετικη εμπειρια , σωστες συνθηκες διαβιωσης ( παραμετροι νερου ) + οτι σε περιπτωση που ολα πανε καλα και γεννησουν τα ψαρια θα πρεπει ο Θανασης να διαθεση αρκετο χρονο για να μπορεσει να μεγαλωσει τα μικρα .

Μην ξεχασω να αναφερω και το κοστος αγορας ενος επιβεβαιωμενου ζευγαριου δισκων .

Υπαρχει χομπιστας εδω μεσα στο φορουμ που απο οτι γνωριζω ψαχνει μηνες να βρει ενα σωστο ( σχηματικα + ποιοτικα ) ζευγαρι .

Εσυ ξερεις καλυτερα εγω δεν ξερω απο δισκακια και παρα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ξερεις καλυτερα εγω δεν ξερω απο δισκακια και παρα πολλα.

Προς Θεου δεν υποτιμω κανεναν , συζητηση κανουμε και καθε αποψη ειναι καλοδεχουμενη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αν θες να πας σε θηρευτες υπαρχουν καποι ειδη serrasalmus που θα ειναι βασιλιαδες στα λιτρα σου...οπως π,χ αυτο το sanchezi serrasalmus_cf_sancheziA.jpg

βεβαια μην σε κοροιδεψει κανεις και σου δωσει κανα rhombeus που θελει το λιγοτερο κανα 350λιτρο,,,,, :thumbup::thumbup::welcome::)

Έγινε επεξεργασία - mod
Link to comment
Share on other sites

αν θες να πας σε θηρευτες υπαρχουν καποι ειδη serrasalmus που θα ειναι βασιλιαδες στα λιτρα σου...οπως π,χ αυτο το sanchezi serrasalmus_cf_sancheziA.jpg

βεβαια μην σε κοροιδεψει κανεις και σου δωσει κανα rhombeus που θελει το λιγοτερο κανα 350λιτρο,,,,, :thumbup::thumbup::welcome::)

πληροφοριες plz

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριες,,,

ΕΔΩ

Kαι εδω ενας συμφορουμιτης με αυτο το ''τερατακι''...αν δε κανω λαθος το εδινε,,,η το εδωσε,,,,

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=57487

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΡΙΚΗ.

Σκαλαρια και Δισκοι ειναι ειναι για μερακληδες! :thumbup:

Δεν εχω τιποτε με τους Αφρικανους (τουλαχιστον στο Φορουμ αυτο εχουν φοβερα ενυδρεια)αλλα για συνθεση νερου και κ.λ.π.

πετρος :welcome:

Και οχι μονο.Εχουν ιδιοτροπιες ρε παιδι μου.Εμενα ειχαν στο φαι.Δεν παλευονταν,και κατεληξα νατους δινω λεφτα να τρωνε εξω.Αλλα ηταν αυμφορο τελικα και τους εβγαλα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σκαλαρια και Δισκοι ειναι ειναι για μερακληδες! :thumbup:

Βασικα το ενυδρειο σαν χομπυ γενικοτερα ειναι -η θα επρεπε να ειναι τεσπα- για τους μερακληδες. Οι δισκοι ειναι για το ενυδρειο του Γιαννη του slow απο τη διαφημηση :thumbup::welcome:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το ενυδρειο σαν χομπυ γενικοτερα ειναι -η θα επρεπε να ειναι τεσπα- για τους μερακληδες. Οι δισκοι ειναι για το ενυδρειο του Γιαννη του slow απο τη διαφημηση :thumbup::thumbup:

xaxxaxxaxxaxxaxxaxaxxxxaxxxaxaxaxaxaxax

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...