Jump to content

Προβληματα Συμπεριφορας


Recommended Posts

Αντιμετωπιζω ενα "προβλημα" και χρειαζομαι βοηθεια .. στο ενυδρειο μου υπαρχει εδω κ ενα μηνα ενας μονομαχος μαζι με ενα γλυφτη.Σημερα ενας φιλος μου μου εφερε δωρο 2 τιγρακια. τα εβαλα μεσα κ απο την ωρα που τα εβαλα κυνηγιουνται μεταξη τους,αλλα καποιες φορεσ σταματανε κ κυνηγανε το μονομαχο .. Τι πρεπει να κανω? :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα πες μας ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου.

Δευτερον να ξερεις οτι ο μονομαχος ειναι ψαρι που του αρεσει παρα πολυ να μενει μονος του και οχι με παρεα.Γιαυτο κιολλας γινονται συνεχει καυγαδες στο ενυδρειο σου.

Κοιτα να βαλεις καπου τον μονομαχο σου γιατι δεν θα αντεξουνε πολυ ολα μαζι στο ιδιο ενυδρειο και μετα να επιλεξεις τη ψαρι θα να επιλεξεις να κρατησεις που παει αναλογα και με τα λιτρα του ενυδρειου σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βγάλεις τα Barbs γιατί δεν κάνουν με ήρεμα ψάρια. Ένας μονομάχος είναι εύκολος στόχος άλλωστε...

Link to comment
Share on other sites

ειναι 25 λιτρα ... :/

Μικρο ενυδρειο και επεισης τα τιγρακια ειναι ψαρια που τσιμπουν αλλα ψαρια με μεγαλες ουρες,οπως ο μονομαχος...

Link to comment
Share on other sites

πατριωτη η δικη μ συμβουλη δωσε τα τιγρακια και κρατησε των μονομαχο μονο του στα 25 λιτρα βαλε μερικα ευκολα φυτακια και μια ριζουλα μικρη και θα ειναι σκετος παραδεισος γ το ψαρακι σ :hysterical::wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

πατριωτη η δικη μ συμβουλη δωσε τα τιγρακια και κρατησε των μονομαχο μονο του στα 25 λιτρα βαλε μερικα ευκολα φυτακια και μια ριζουλα μικρη και θα ειναι σκετος παραδεισος γ το ψαρακι σ :hysterical::wootwoot::wootwoot:

Θα συμφωνισω μαζι με τον φιλο.

:wub::wub:

Link to comment
Share on other sites

πατριωτη η δικη μ συμβουλη δωσε τα τιγρακια και κρατησε των μονομαχο μονο του στα 25 λιτρα βαλε μερικα ευκολα φυτακια και μια ριζουλα μικρη και θα ειναι σκετος παραδεισος γ το ψαρακι σ :hysterical::wootwoot::wootwoot:

ειδη εχω φυτα ...δεν προκειται να υπαρξη περιπτωση να ηρεμησουν και να μην συνεχισουν τους τσακομους?

Link to comment
Share on other sites

Μικρο ενυδρειο και επεισης τα τιγρακια ειναι ψαρια που τσιμπουν αλλα ψαρια με μεγαλες ουρες,οπως ο μονομαχος...

δηλαδη να τον κλαιω απο τωρα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να τον κλαιω απο τωρα?

Οχι να μην τον κλαις απλα να βιαστεις γιατι αν το καθηστερεις σιγουρα θα ερθει η στιγμη που θα χρειαστει να τον κλαψεις.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να τον κλαιω απο τωρα?

Αν δεν θες να τον κλαψεις πηγαινε τα τιγρακια πισω και κρατησε μονο τον μονομαχο

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα "προβλημα" και χρειαζομαι βοηθεια .. στο ενυδρειο μου υπαρχει εδω κ ενα μηνα ενας μονομαχος μαζι με ενα γλυφτη.Σημερα ενας φιλος μου μου εφερε δωρο 2 τιγρακια. τα εβαλα μεσα κ απο την ωρα που τα εβαλα κυνηγιουνται μεταξη τους,αλλα καποιες φορεσ σταματανε κ κυνηγανε το μονομαχο .. Τι πρεπει να κανω? :hysterical:

Αλλη μια αποδειξη οτι τα ζωα δεν γινονται δωρα.

Οπως καταλαβες σου εκανε δωρο μια ταλαιπωρια για σενα μεχρι να τα βγαλεις περα (το λιγοτερο) ή αναιτιους θανατους ζωων μπροστα στα ματια σου (το περισσοτερο).

Δεν μου εχει τυχει ποτε να μου φερουν ψαρια δωρο, αλλα εχω σκεφτει οτι αν γινει ποτε, θα του πω ευχαριστω πολυ αλλα δεν μπορω να τα συντηρησω και θα του δωσω πισω τη σακουλα πεσκεσι να δω τι θα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βγαλεις τα τιγρακια απο το ενυδρειο και να τα βαλεις σε ενα δοχειο με νερο απο το ενυδρειο* με αεραντλια μεχρι αυριο (χωρις τροφη φυσικα) που θα τα πας να τα χαρισεις σε ενα πετσοπ να τα βαλουν στο ενυδρειο τους.

Αν βρεις αμεσα καποιον με αγγελια που εχει καταλληλο ενυδρειο με τιγρακια που μπορει να τα διατηρησει ακομα καλυτερα

* στο οποιο θα συμπληρωσεις αλλο πολυ αργα και με αντχλωριο, σαν να κανεις αλλαγη 50%

ΥΓ μαζι το πιθανοτερο ειναι οτι πρεπει να δωσεις και τον γλειφτη. Γλυπτης ειναι αυτος που κανει γλυπτα. Γλυφτης δεν υπαρχει.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βγαλεις τα τιγρακια απο το ενυδρειο και να τα βαλεις σε ενα δοχειο με νερο απο το ενυδρειο* με αεραντλια μεχρι αυριο (χωρις τροφη φυσικα) που θα τα πας να τα χαρισεις σε ενα πετσοπ να τα βαλουν στο ενυδρειο τους.

Αν βρεις αμεσα καποιον με αγγελια που εχει καταλληλο ενυδρειο με τιγρακια που μπορει να τα διατηρησει ακομα καλυτερα

* στο οποιο θα συμπληρωσεις αλλο πολυ αργα και με αντχλωριο, σαν να κανεις αλλαγη 50%

ΥΓ μαζι το πιθανοτερο ειναι οτι πρεπει να δωσεις και τον γλειφτη. Γλυπτης ειναι αυτος που κανει γλυπτα. Γλυφτης δεν υπαρχει.

:hysterical::wootwoot: και δεν τρωει ακαθαρσιες οπως πιστευουν πολλοι.φιλε βαλε μια αγγελια στο φορουμ για τα τιγρακια σιγουρα θα βρεις καποιον να τα θελει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...