Jump to content

Pink Ghost Zebra Danio


Recommended Posts

ξερεισ κανεισ τι ψαρια ειναι αυτα τα πηρα απο ενα πετ σοπ εδω και 4 μηνεσ και δεν ηξεραν ουτε αυτοι τι ψαρι ειναι ψαχνω πληροφοριεσ αλλα δεν βρισκω το μονο που ξερω ειναι οτι η καταγωγη τουσ ειναι απο ινδια τιποτα αλλο οποιοσ ξερει τιποτα για αυτα να μου απαντισει

ευχαριστω:!

post-44869-1315322792_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Η καταγωγη των original Danio ειναι οντως απο Ασια.

Τα ψαρακια που εχεις μου κανουν περισσοτερο για εργαστηριακο εκφυλισμο των φυσικων ψαριων.

Τωρα οσον αφορα σε απαιτησεις νερου και διατροφης, ειναι ιδιες με των Danio.......

:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Η καταγωγη των original Danio ειναι οντως απο Ασια.

Τα ψαρακια που εχεις μου κανουν περισσοτερο για εργαστηριακο εκφυλισμο των φυσικων ψαριων.

Τωρα οσον αφορα σε απαιτησεις νερου και διατροφης, ειναι ιδιες με των Danio.......

:hysterical:

[/

τι ειναι εργαστηριακος εκφυλισμοσ?

Link to comment
Share on other sites

Με απλα λογια, χρησιμοποιουν ως βαση τα φυσικα ειδη και σκαλιζοντας τα γεννετικα αλλαζουν καποια χαρακτηριστικα, οπως τα χρωματα!

Το πιο τρανταχτο παραδειγμα ειναι τα παπαγαλοψαρα και τα φωσφοριζε ντανιο..........

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα,ειναι δυνατον σε καποιον να αρεσουν περισσοτερο αυτα απο τα OR Zebra Danio; :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα,ειναι δυνατον σε καποιον να αρεσουν περισσοτερο αυτα απο τα OR Zebra Danio; :hysterical:

ποια ειναι αυτα?

Link to comment
Share on other sites

aa ναι τωρα τα ειδα αυτα ψαχνω εδω και εναν μηνα και δεν τα βρισκω ξερεισ που υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Με απλα λογια, χρησιμοποιουν ως βαση τα φυσικα ειδη και σκαλιζοντας τα γεννετικα αλλαζουν καποια χαρακτηριστικα, οπως τα χρωματα!

Το πιο τρανταχτο παραδειγμα ειναι τα παπαγαλοψαρα και τα φωσφοριζε ντανιο..........

Εγώ νομίζω πως το πιο τρανταχτό παράδειγμα είναι τα χρυσόψαρα! Και ας τα έχουμε συνηθίσει...

Φίλε georgeguppy, δες και αυτό: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...=28630&st=0

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...