Jump to content

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΣΤΕΙΣΩ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ, Κ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΜΕΡΕΣ??? :hysterical: ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ. 2.00Χ0,70Χ0,70 Κ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΡΙΚΑΝΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΣΤΕΙΣΩ ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ, Κ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΜΕΡΕΣ??? :wootwoot: ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ. 2.00Χ0,70Χ0,70 Κ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΡΙΚΑΝΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ!!!!!!

Φιλε Στέφανε ψυχραιμία! :hysterical:

Σιγουρα αυτό που ανφέρεις δεν είναι και ότι πιο εύκολο αλλα όλοι μας εχουμε μεταφέρει τα ενυδρεια μας για διάφορους λόγους.

Λοιπόν σήμερα ειναι η μηνιαία συνάντηση του Aquazone για τον μήνα Σεπτέμβρη.Θα σε παρακαλέσω αν μπορείς να παρεβρεθείς εδώ στις 18:00 http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=66694 για να το συζητήσουμε και που ξέρεις μπορεί να βρείς και αρκετά διαθέσιμα χέρια απο συνχομπίστες που θα σε βοηθήσουν στη μετακόμιση. :wootwoot:

Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρά και οχι με κεφαλαία μιας και είναι απο τους κανονισμούς του forum.

Το θεμα μεταφέρθηκε στην αναλογη κατηγορία.

Έγινε επεξεργασία - PRINCE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δεν μπορεσα να βρεθω στην συναντηση. αλλα βρηκα απαντηση στο προβλημα μου. θα τα βαλω στην μπανιερα με το νερο του ενυδρειου κ με τα φιλτρα να δουλευουν για να μην χασω την αποικια απο τα φιλτρα μου.αν καποιοσ εχει καμια καλυτερη λυση καλοδεχουμενη!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να τα βάλεις στη μπανιέρα, να την έχεις καθαρίσει ΤΕΛΕΙΑ, να μην έχει ίχνος απορρυπαντικού και σαμπουάν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να τα μοιράσεις σε μικρότερα δοχεία; (κουβάδες μεγάλους η πλαστικά δοχεία από Practiker η Carefour)

Αν πάρεις 3-4 μικρά φιλτράκια (όχι πάνω από 8-10 ευρώ το καθένα) και βάλεις λίγο βιολογικό μέσα (από το φίλτρο σου) νομίζω μπορούν να αντέξουν (χωρίς φαΐ όμως).

Έτσι θα έχεις το χρόνο να μεταφέρεις το ενυδρείο και να κρατήσεις το νερό (τη μεγαλύτερη ποσότητα τουλάχιστον) για να το ξαναγεμίσεις.

Τα κυρίως φίλτρα μπορείς να τα βάλεις να δουλεύουν σε ένα βαρέλι (της αλλαγής αν έχεις) πάλι με νερό του ενυδρείου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπανιερα θα το φοβομουν λιγο για τον λογο που λεει ο φιλος πιο πανω,αποριπαντικα και τετοια..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...