Jump to content

Ψάρι αγνοείται


ael1989

Recommended Posts

Έχω διαβάσει και μερικά άλλα άρθρα αλλά δεν έβγαλα κάποιο συμπέρασμα. Είδα ότι έχουν χαθεί ψάρια και από πιο έμπειρους. Έχω ζώο-τόκα μέσα 6 (τώρα είναι 5) και δύο corydoras. Δεν μπορώ να βρω με τίποτα μία θηλυκή ξιφοφόρο. Έχω σηκώσει ξύλα, έψαξα σε φυτά... Τίποτα!!!

Υπάρχει πιθανότητα να έγινε το δείπνο; Αλλά και δείπνο να έγινε πόσο γρήγορα δειπνίζουν;;;;;

Επίσης δεν μπορώ να βρω τίποτα κάτω στο σαλόνι, σε περίπτωση που πήδηξε έξω, καθώς ούτε άλλα κατοικία έχω. Αυτό το έπαθα πάλι πριν μερικά χρόνια!!!

Τα φώτα σας πριν τρελαθώ!!! :D

Έγινε επεξεργασία - ael1989
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει και μερικά άλλα άρθρα αλλά δεν έβγαλα κάποιο συμπέρασμα. Είδα ότι έχουν χαθεί ψάρια και από πιο έμπειρους. Έχω ζώο-τόκα μέσα 6 (τώρα είναι 5) και δύο corydoras. Δεν μπορώ να βρω με τίποτα μία θηλυκή ξιφοφόρο. Έχω σηκώσει ξύλα, έψαξα σε φυτά... Τίποτα!!!

Υπάρχει πιθανότητα να έγινε το δείπνο; Αλλά και δείπνο να έγινε πόσο γρήγορα δειπνίζουν;;;;;

Επίσης δεν μπορώ να βρω τίποτα κάτω στο σαλόνι, σε περίπτωση που πήδηξε έξω, καθώς ούτε άλλα κατοικία έχω. Αυτό το έπαθα πάλι πριν μερικά χρόνια!!!

Τα φώτα σας πριν τρελαθώ!!! :D

για τσεκαρε το φίλτρο.

ειναι φυτεμενο το ενυδρειο??

Link to comment
Share on other sites

για τσεκαρε το φίλτρο.

ειναι φυτεμενο το ενυδρειο??

Στο εσωτερικό φίλτρο δεν χωράει από πουθενά. Οι χαραμάδες για να μπαίνει το νερό είναι το 1/20 του ψαριού... Επίσης μερικά φυτά που υπάρχουν μέσα, τα κούνησα, τα ανακάτεψα... Κανένα ίχνος..!

Link to comment
Share on other sites

Στο εσωτερικό φίλτρο δεν χωράει από πουθενά. Οι χαραμάδες για να μπαίνει το νερό είναι το 1/20 του ψαριού... Επίσης μερικά φυτά που υπάρχουν μέσα, τα κούνησα, τα ανακάτεψα... Κανένα ίχνος..!

θα σου προτεινα να το τσεκαρεις.εγω στο φυτεμενο μου ειχα ενα ψαρι αγνοουταν 2 μερες και μια μερα το ειδα μπροστα μου τελειως

καλα

Link to comment
Share on other sites

Πριν από πόσεις μέρες είδες τελευταία φορά το ψάρι?

Εχτές ή προχτές. Επίσης έψαξα και στο φίλτρο. Τα φυτά είναι αρκετά αραιά και λίγα...

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις να το δεις 1-2 μέρες και πέθανε βράδυ, μέχρι το άλλο πρωί μπορεί και να νάχει φαγωθεί :D

Link to comment
Share on other sites

ψαξε καλυτερα παλι το φιλτρο. σε εμενα πριν απο μερικους μηνες ειχε χαθει ενας ξιφοφορος (παρομοια περιπτωση με σενα). μεχρι και στο χαλικι ειχα ψαξει φοβουμενος μην το εθαψα την ωρα που εβαζα ενα μεγαλο κομματι ξυλου. μετα απο αρκετες ημερες το ειδα μεσα στο φιλτρο (ζουσε αναμεσα στα σφουγγαρια). εκει μπηκε τη στιγμη υποθετω που ειχα ανοιχτο το καπακι του φιλτρου για να καθαρισω τα σφουγγαρια.το ψαρακι ζει ακομα!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω είχα βρει κάποτε ένα red platy σφηνωμένο πίσω από το γωνιακό φίλτρο....δυστυχώς τελειωμένο...και το έψαχνα 3 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...