Jump to content

Γεννα Ramirezi !!


ilias8573

Recommended Posts

Εχτες το πρωι πινοντας τον πρωινο καφε και κοιτοντας το ενυδρειο παρατηρισα οτι ενα απο τα δυο ζευγαρια ramirezi που υπαρχουν στο ενυδρειο ειχαν αφησει τα αυγα τους πανω σε ενα ξυλο και τα φυλαγαν απο τους λαιμαργος δισκους!! Με κοπο καταφερα να μαζεψω τα μισα και τα εβαλα σε ενα μικρο ενυδρειακι με νερο απο το μεγαλο, μεσα εριξα τρεις σταγονες esha2000 και εβαλα και μια αντλια αερα για τον αερισμο του νερου.

Σημερα το πρωι πηγα να δω πως πανε τα πραγματα αλλα αυτα δεν ηταν και τοσο καλα, τα αυγα σο ενυδρειο ειχαν φαγωθει και αυτα που ειχα μαζεψει εχουν πιασει κατι σαν μουχλα (μαλλον φουγγους).

Τι δεν κανω σωστα βρε παιδια ??? Θελω και εγω να δω "απογωνους"!! :D:hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

1 ) Εισαι σιγουρος οτι εχεις ζευγαρι ?

2 ) Ο λογος που εριξες esha2000 ?

Οταν καποτε ειχα μεταφερει αυγα απο το κυριος ενυδρειο σε αλλο μικροτερο το μονο που ειχα βαλει ηταν αεραντλια και καποια σχετικη κυκλοφορια μεσω του φιλτρου .

Link to comment
Share on other sites

1 ) Εισαι σιγουρος οτι εχεις ζευγαρι ?

Ειμαι σχεδον 100% σιγουρος

2 ) Ο λογος που εριξες esha2000 ?

Εχω διαβασει σε φορουμ οτι τα αυγα ειναι πολυ ευαιστητα σε ασθενειες και το φαρμακο αυτο το συνιστουσε μιας και ειναι ευρεου φασματος φαρμακο

Οταν καποτε ειχα μεταφερει αυγα απο το κυριος ενυδρειο σε αλλο μικροτερο το μονο που ειχα βαλει ηταν αεραντλια και καποια σχετικη κυκλοφορια μεσω του φιλτρου .

Link to comment
Share on other sites

Είναι η λοξά μου :D να είμαι κατά των φαρμακων ποσο μαλιστα οταν αυτα χορηγούνται για προληψη :hysterical: .

Στο θεμα μας : Πιστευω πως εφοσον εισαι σιγουρος οτι εχεις ζευγαρι , εαν ειχες καλυτερη κυκλοφορια εκει που ειχες τα αυγά και οξυγόνωση θα ειχες καλυτερα αποτελεσματα . Εαν θελεις ντε και καλα να ριξεις κατι μεσα στο νερο , θα προτεινα να εριχνες κατι κατα του fungus πχ ( αpi fungus cure ) . H αν εβρισκες τιποτα φύλα καταπα θα ηταν ακομα καλυτερο :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...