Jump to content

Προτάσεις!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά!! Επανέρχομαι αυτή την φορά για την πολύτιμη εμπειρία αλλά και το γούστο του καθενός!!! Έχω ενα ενυδρείο 320 λίτρων το οποίο μέσα φιλοξενεί 2 Silver Dollars, 1 Severum και 2 Pleco. Τρέχει απο τον Απρίλιο περίπου και όλα πανε άριστα Θα ήθελα να φιλοξενήσω και αλλα ψάρια αλλα δεν ξέρω τι!!!! Λίγο χρωμα θα μου άρεσε!! Ένας φίλος πρότεινε OSCAR αλλά θα γίνει πόλεμος εδώ μεσα απ' ότι διάβασα και δοκίμασα!!!!Τι προτείνετε?? Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σας και τις προτάσεις σας!!!! :ninja:

Έγινε επεξεργασία - vassanto1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς 320λτ παρότι είναι αρκετός όγκος νερού, δεν είανι αρκετά για να φιλοξενήσουν oscar σε τελικό μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Και για αυτόν το λόγο το έβγαλα και το έδωσα πάλι πίσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι διαστάσεις του ενυδρείου σου?

Και από φίλτρανση? :D

Link to comment
Share on other sites

και το σεβερουμ ειναι εντελως ασχετο στη συνθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο είναι : 1,20 μήκος, 50 ύψος, 40 πλάτος. Το φίλτρο είναι της Dolphin με 4 ''σκαφάκια'' μέσα (βαμβάκι, άνθρακα, μακαρόνι). Φυσικά υπάρχει φωτισμός και αντλία οξυγόνου. Το severum μπήκε μετα από προτροπή φίλου για συμβατότητα με τα Δολάρια. Δεν έχω παρατηρήσει επιθετικότητα από κάποιο είδος.

Link to comment
Share on other sites

Ψάρια που υπο προυποθέσεις θα ταίριαζαν geophagus brasillensis, geophagus jurupari,Ciclasoma festivum, uaru, severum green.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα κάνω μια έρευνα για τις μετρήσεις που χρειάζονται και προχωράμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...