Jump to content

Ερωτηση Για Συγκατοικους


Recommended Posts

καλησπερα παιδια...θελω να κανω καποιες ερωτησεις , λοιπον εχουμε και λεμε,...εχω ενα ενυδρειο 180 λιτρα με 5 δισκους και σκεφτομαι να τους βγαλω και να κανω εξαρχης νεο ενυδρειο!τους λογους τους φανταζεστε!σαν νεος και γω στο αντικειμενο εβαλα και πολλα αλλα ψαρια οπως γκουραμι,30 νεον καρντιναλ,10 αρλεκινους,4 πλεκο,2 κλοουν,διοτι ηθελα κινητηκοτητα!οποτε αποφασησα να τα βγαλω ολα και να βαλω 2 μαχαιροψαρα των 15 ποντων,αλλα 4 γκουραμι,5 σκαλαρια, 2 χελια και 4 δολαρια!!το ερωτημα ειναι το εξης:τα ψαρια αυτα μπορουν να ζησουν μαζι αρμονικα?χρςειαζονται τα ιδια στοιχεια για να ζησουν η οχι?αν οχι ποια μπορω να βαλω απο αυτα? τα χελια ειναι τα ακολουθα :(ποια ειναι η ονομασια τους?) post-47533-0-53611600-1320093408_thumb.png post-47533-0-80113800-1320093409_thumb.png σας ευχαριστω εκ των προτερων...!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε!

Τα ψαρια που εχεις διαλεξει δεν μπορουν να μπουν μαζι λογο συνθικων νερου,λιτρων αλλα και επιθετικοτητας.Αυτα που εχεις τωρα πρεπει να τα βγαλεις γιατι θα εχεις προβλημα,εχεις παρα πολλα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου.

δυστυχως πηγες να λυσεις ενα προβλημα με τους κατοικους,αλλα το εκανες χειροτερο....τα γκουραμι με τα δολλαρια ισως και να ειναι οκ.τα αλλα ειναι επιθετικα και εντελως ασχετα.....

αν παλι θελησεις να βαλεις και αληθινα φυτα και τα δολλαρια ειναι πολυ αστοχη επιλογη....

κατσε λιγο και βρες υλικο εδω μεσα και αρχισε διαβασμα αμεσα.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

πλαστικα φυτα εχω!απλα αν γνωριζετε θα ηθελα να μου πειτε ποια απο αυτα μπορω να βαλω!δηλαδη 2 συνδιασμους!ειμαι πραγματικα αγχωμεν ος και στα χαμενα!καληνυχτα και περιμενω με ανυπομονησια!

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις την γνωμη μου κρατα τους καρδιναλιους και δωσε ολα τα αλλα.η τα σκλαλαρια και βαλε και κανενα ευκολο ζωντανο φυτο και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες αλλα τελικα τα εβγαλα ολα και κρατησα μονο δισκους και καρδιναλιους...ελπιζω το ρισκο μου να μου βγει σε καλο@@@

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...