Jump to content

Αντιχλωρικα + Βακτήρια + Λιπάσματα = Χημικα?


Recommended Posts

Καλησπέρα σας παιδια! Μιας και πρόκοιτε να αγοράσω Αντιχλώριο, Βακτήριια και Υγρό Λιπασμα (για το κερατόφυλλο) της Seachem Αναρωτιέμε εαν θα υπάρξει πρόβλημα Εφόσον Βάλω τα φυτά στο ενυδρείο να Βάλω τα ml αντιχώριου που αντιστιχούν στο ενυδρείο μου, ύστερα τα βακτήρια και αμέσως μετα καποιο υγρό λίπασμα.. Μήπως όλα αυτα σε συνδιασμό μου δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα?

Επίσης τι είδους λίπασμα θα χρειαστώ για το κερατόφυλλο?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για το κερατοφυλλο δεν χρειαζεσαι λιπασμα,δεν χρειαζεσαι τιποτα απολυτος...

τι αλλα φυτα σκεφτεσαι να βαλεις?

Έγινε επεξεργασία - xristos@1985
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για το κερατοφυλλο δεν χρειαζεσαι λιπασμα,δεν χρειαζεσαι τιποτα απολυτος...

:thumbup:

ανάμεσα στα υγρά να αφήνεις πάντα ενα χρονικο διάστημα και αφου θα στρώσεις με βακτηρια ρήξε μια ματια στο στρωσημο με βακτήρια

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου,μη βάλεις ακόμα κερατόφυλλο.Στρώσε το ενυδρείο, με όποιον τρόπο σε βολεύει και όταν ολοκληρωθεί ο κύκλος του αζώτου και αρχίσεις να έχεις ΝΟ3 , βάλε το.

Απορροφά πολύ γρήγορα τα νιτρικά και τα έχει ανάγκη για να αναπτυχθεί.

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι το έβαλα πριν να το στρώσω το ενυδρείο και τωρα σαν να αργο πεθαινει... Χρίστο, Εχω μια ανουμπια ήδη, ίσως να βάλω και άλλη μια και καποιο αλλο φυτο επιφάνειας οπως καμπομπα

Link to comment
Share on other sites

Φωτη το εχει βαλει το ιδιο σε αλλο ποστ.

Δεν ξερω αλλα γιατι κατι δεν μου αρεσει? :bigemo_harabe_net-88:

πετρος :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...