Jump to content

απορια clown


Recommended Posts

<_< στο ενυδρειο μου φιλοξενω εδω και 2 χρονια 2 clown...τους πηρα στο ιδιο μεγεθος και τωρα ο ενας ειναι πιο μεγαλος απ τον αλλο!!τους εχω και εναν αμφορεα και ειναι η φωλιτσα τους..εκει κοιμουνται....το θεμα ειναι πως....;;;;;;;ο μεγαλος κοιμαται στο πλαι,σαν μερικα σκυλακια που βλεπουμε ξαπλωμενα στο πεζοδρομιο....ειναι φυσιολογικο αυτο;κοιμαται η εχει καποιο προβλημα;την πρωτη φορα που τον ειδα ετσι νομιζα οτι απεβιωσε....
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι εχω δει τον 1μηνα που εχω clown μαλλον ειναι φυσιολογικο αυτο που κάνει. ο δικος μου μερικες φορες γυρναει αναποδα και κολυμπαει.

Link to comment
Share on other sites

:angry2: στο ενυδρειο μου φιλοξενω εδω και 2 χρονια 2 clown...τους πηρα στο ιδιο μεγεθος και τωρα ο ενας ειναι πιο μεγαλος απ τον αλλο!!τους εχω και εναν αμφορεα και ειναι η φωλιτσα τους..εκει κοιμουνται....το θεμα ειναι πως....;;;;;;;ο μεγαλος κοιμαται στο πλαι,σαν μερικα σκυλακια που βλεπουμε ξαπλωμενα στο πεζοδρομιο....ειναι φυσιολογικο αυτο;κοιμαται η εχει καποιο προβλημα;την πρωτη φορα που τον ειδα ετσι νομιζα οτι απεβιωσε....

Μην ανησυχεις καθολου!

Παλιοτερα οι 2 πρωτοι clown μου, εκαναν ακριβως το ιδιο και ειχα τρομαξει και εγω .

Μαλιστα οταν ηταν πολυ μικροι ακομη ,τρυπωναν σε ενα καραβακι ο ενας πανω στον αλλο ξαπλωμενοι οπως ακριβως περιγραφεις, με τι μουσουδες τους να εξεχουν στην εισοδο της κρυψωνας τους.

Τωρα ο ενας (ο βουλας) εχει γινει τοσο μεγαλος που αν χρησιμοποιουσα ακομη το καραβακι θα γελαγε μαζι μου.... <_<

Link to comment
Share on other sites

Οι clown έχουν ιδιαίτερη συμπεριφορά. Έχω φτιάξει μια κρυψώνα και κρύβονται όλη μέρα. Καμά ώρα πριν το φαγητό εμφανίζονται όλοι μαζί, και είναι ιδιαίτερα δραστήριοι. <_<

Link to comment
Share on other sites

και μενα ετσι ειναι...κολυμπανε και αναποδα μερικες φορες και οταν ειναι μεσα στον αμφορεα(ειναι και οι 2 μαζι) ο ενας ειναι μεσα μεσα και ο αλλος βγαζει εξω τη μουσουδιτσα του και παω κοντα και δεν κουνιεται..καθεται και με κοιταει...στο κατω μερος του ματιου τους εχουν ενα μικρο αγκαθακι που βγαινει οταν νιωσουν φοβο...αν τα πιασεις πχ με την αποχη αυτο το αγκαθακι το βγαζουν (μαλλον για να προστατευθουν)...υπαρχει περιπτωση να τραυματισουν ψαρακια με το αγκαθακι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

και μενα ετσι ειναι...κολυμπανε και αναποδα μερικες φορες και οταν ειναι μεσα στον αμφορεα(ειναι και οι 2 μαζι) ο ενας ειναι μεσα μεσα και ο αλλος βγαζει εξω τη μουσουδιτσα του και παω κοντα και δεν κουνιεται..καθεται και με κοιταει...στο κατω μερος του ματιου τους εχουν ενα μικρο αγκαθακι που βγαινει οταν νιωσουν φοβο...αν τα πιασεις πχ με την αποχη αυτο το αγκαθακι το βγαζουν (μαλλον για να προστατευθουν)...υπαρχει περιπτωση να τραυματισουν ψαρακια με το αγκαθακι αυτο;

Όταν μπλέκονται σε καβγάδες μπορεί να βγάλουν τα "μαχαίρια" τους :thumbup: Το έχω δει στους δικούς μου αλλά δε πρόσεξα εμφανείς τραυματισμούς μετά.

Μα πως οι δικοί σας κολυμπάνε ανάποδα; Εμένα το πολύ να γυρίσουν στο πλάι και αυτό σπάνια κιόλας. Παρακμή. Πρέπει να τους εκπαιδεύσω :welcome:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: στο ενυδρειο μου φιλοξενω εδω και 2 χρονια 2 clown...τους πηρα στο ιδιο μεγεθος και τωρα ο ενας ειναι πιο μεγαλος απ τον αλλο!!τους εχω και εναν αμφορεα και ειναι η φωλιτσα τους..εκει κοιμουνται....το θεμα ειναι πως....;;;;;;;ο μεγαλος κοιμαται στο πλαι,σαν μερικα σκυλακια που βλεπουμε ξαπλωμενα στο πεζοδρομιο....ειναι φυσιολογικο αυτο;κοιμαται η εχει καποιο προβλημα;την πρωτη φορα που τον ειδα ετσι νομιζα οτι απεβιωσε....

χε χε..δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα!!

ετσι κανει και ο δικος μου..στην μπροστινη πλευρα του φιλτρου υπαρχει μια εξοχη σαν μπαλκονακι και

πηγαινει εκει και ξαπλωνει κανονικοτατα!!με τις ωρες σου λεω!!

πολυ γελιο!! :welcome:

Link to comment
Share on other sites

netspy θα σου στειλω τους δικους μου να στους εκπαιδευουν....χα χα χα χα χα :thumbup: μεχρι και τουμπες θα κανουν!!!!!!!!!! :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...