Jump to content

Θολο Νερο Σε Νεοσυστατο Ενυδρειο


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους !!!!! Θελω βοηθεια σε κατι απο οτι διαβασα η θολουρα ειναι φυσιολογικη ποσο λαθοσ ειναι να εχεις μεσα ενα ψαρακι ?? Πηραμε ενα ενυδρειο εκανα οτι ακριβως μου ειπαν και μου ειπαν οτι μετα απο 24 ωρες ειναι οκ να βαλω μεσα το χρυσοψαρακι που εχω αλλα το ψαρακι εχει περιεργη συμπεριφορα καθεται πολυ σε ενα σημειο και φοβαμαι οτι κατι εχει γινει λαθος !! Παρακατω σας βαζω τα στοιχεια του ενυδρειου !

HAILEA 20L

Χωρητικότητα: 20λίτρων

Φωτισμός: λάμπα 9 watt

Φιλτράρισμα: φίλτρο HL-BT200

Διαστάσεις: 360x240x310mm

Link to comment
Share on other sites

Να αφαιρέσεις τη τροφή που δεν έχει φάει το ψαράκι .

Να αλλάξεις το νερό όλο με νερό που θα το έχεις ετοιμάσει ως προς τη θερμοκρασία και αντιχλώριο .

Να μη ταΐσεις για τρεις ημέρες .

Αυτά τα κάνεις σήμερα .

Και μετά να ανοίξεις ενα νέο θέμα όπως σου έγραψε ο rastaman .

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την βοηθεια !! οσο για το φαγητο το εχει φαει και ηταν μια χαρα μεχρι το μεσημερι μετα αλλαξε συμπεριφορα που θολοσε και το νερο !! Επισης εκανα και νεο θεμα !

Έγινε επεξεργασία - Gabriella Anagnostopoulou
Link to comment
Share on other sites

κανενα 30ημερεο θα σου κρατησει μεχρι να στρωσει, αλλα να ριχνεις τροφη μεσα καθε μερα λιγη, και να εχεις και θερμοστατη, μην αλλαζεις το νερο και να ξερεις οτι τα ζωντανά βακτήρια της Microbe-Lift Special blend ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑ

επισης μπορεις να βρεις μπολι, αλλα να ειναι στο ιδιο ph, για να μην μπερδευτεις, αν χρησιμοποιηεις νερο βρυσης μονο, τοτε απο ενυδρειο με νερο βρυσης μονο

καλη αρχη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΕΊΜΑΙ ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟΣ ΣΤΟ forum ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΉΣΩ ΚΑΤΙ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΝΥΔΡΕΊΟ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΩ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑ ΕΝΑ ΜΉΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΑΚΟΜΑ.ΑΛΛΑ ΑΡΧΊΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΘΟΛΏΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΩ .ΤΙ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΘΟΛΟΥΡΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, GEORGE VLACHOGIORGOS said:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΕΊΜΑΙ ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟΣ ΣΤΟ forum ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΉΣΩ ΚΑΤΙ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΝΥΔΡΕΊΟ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΩ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑ ΕΝΑ ΜΉΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΑΚΟΜΑ.ΑΛΛΑ ΑΡΧΊΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΘΟΛΏΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΩ .ΤΙ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΘΟΛΟΥΡΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.Λογικα έχεις bacteria bloom,βακτηριακή άνθηση δηλαδή.Φυσιολογικο σε νέα ενυδρεία και φεύγει μόνη της σιγά σιγά.

Καλό θα ήταν να κάνεις μια παρουσίαση το ενυδρείο σου στην κατάλληλη ενότητα συν καμιά φωτό του ενυδρείου με τις πληροφορίες που πρέπει.

 

Έγινε επεξεργασία - Thanasis Nikolaou
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GEORGE VLACHOGIORGOS said:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΕΊΜΑΙ ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟΣ ΣΤΟ forum ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΉΣΩ ΚΑΤΙ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΝΥΔΡΕΊΟ ΚΑΙ ΤΙ ΕΧΩ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑ ΕΝΑ ΜΉΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΨΑΡΑΚΙΑ ΑΚΟΜΑ.ΑΛΛΑ ΑΡΧΊΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΘΟΛΏΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΩ .ΤΙ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΘΟΛΟΥΡΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

 

1572872654870157293514201451198.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...