Jump to content

Διακόσμηση.


Recommended Posts

Γεια σας και απο 'μενα.Ειμαι καινουργιος στο αθλημα και εχω καποιες αποριες!Θελω να διακοσμησω το καινουριο μου ενυδρειο(120 λιτρα με τιγρακια-ξιφοφορο-αγγελοψαρο)αλλα δεν εχω υποστρωμα για φυσικα φυτα,οποτε σκεφτομαι για φυτα σε ξυλο.Το ''προβλημα'' ειναι οτι ακομα δεν εχω βρει κατι τετοιο σε ικανοποιητικο μεγεθος αλλα δεν ξερω και τιμες και βασικες αναγκες ενος τετοιου ξυλου!Αν γνωριζει καποιος...Ευχαρηστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

(120 λιτρα με τιγρακια-ξιφοφορο-αγγελοψαρο)

Φίλε μου πρώτα πρώτα πρέπει να λύσεις άλλα πιο άμεσα προβλήματα όπως η ψαροσύνθεσή σου!

Απ'ότι καταλαβαίνω έχεις τιγράκια, 1 ξιφοφόρο και 1 σκαλάρι! ΛΑΘΟΣ!

Αυτά τα 3 ψάρια είναι τελείως διαφορετικά μεταξύ τους! Αν τα καταφέρεις να τα κρατήσεις μεταξύ τους, να ξέρεις ότι κάποια στιγμή θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα με τα τιγράκια καθώς έχουν την τάση να τσιμπολογούν τα πτερύγια των άλλων ψαριών με αποτέλεσμα κάποια στιγμή το ψάρι να φτάσει στο σημείο που να ψοφήσει.(Σου τα λέω εκ πείρας:!)

Είναι ψάρια απο διαφορετικούς ηπείρους, διαφορετικές τιμές νερού, και τελείως διαφορετικές συμπεριφορές!

Στα λίτρα σου λοιπόν δεν μπαίνουν σκαλάρια λόγω χώρου!(Το σκαλάρι πρέπει να φύγει)

Μπορείς να κρατήσεις ή τον ξιφοφόρο(με την προυπόθεση ότι θα του βρείς παρέα άλλους ξιφοφόρους) ή να κρατήσεις τα τιγράκια. Και τα 2 είδη μαζί δεν γίνεται!!!

Εγώ θα σου πρότεινα τους ξιφοφόρους τώρα για αρχή μιας και είναι ένα εύκολο ψάρι και ζεί στις συνθήκες της βρύσης μας, αλλά και θα σου χαρίσουν πολλές γέννες!

Αυτά όσον αφορά την ψαροσύνθεση!

Όλα αυτά που σου είπα φιλικά πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...