Jump to content

Spotted Blue Eyes


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

Μηπως γνωριζει κανεις περιπου ποσα spotted blue eyes μπορω να βαλω ικανοποιητικα σε ενα 50 αρι το οποιο θα φιλοξενησει μονο αυτα και 2-3 red cherry?

Ευχαριστω

Έγινε επεξεργασία - Panos2011
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι killies. Ανοίκουν στην οικογένεια Pseudomugilidae ( κλικ, κλικ)

ΝΑ και μια φώτο από τον φίλο Raven : http://www.aquazone....attach_id=60810

Link to comment
Share on other sites

ισως και το πιο ωραιο κοπαδοψαρο που κυκλοφορει.... μολις το ειδα ξετρελαθηκα! και για καλη μου τυχη βρηκα και προμηθευτη :icon_dance:

Έγινε επεξεργασία - Panos2011
Link to comment
Share on other sites

Να φροντίσεις να ταΐζεις με τριμμένη τροφή και αν έχεις αρκετή moss ίσως δεις και γέννες.Γενικά είναι ντροπαλά ψάρια οπότε φρόντισε να μπουν σε μεγάλο αριθμό.Εγώ θα πρότεινα 10-12 άτομα αν δε βάλεις άλλα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη ;) ... ναι θα ειναι το μοναδικο ειδος που θα φιλοξενησω και 11 ψαρακια για μενα ειναι υπεραρκετα...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σε 50 λίτρα δεν μπαίνουν και ζωοτόκα σε αυτό τον αριθμό αν το πάμε έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Ενα πενηνταρι με διακοσμηση παει στα 40-42 λιτρα.

Ποιος ο λογος να μπουν 12 ψαρια εκει μεσα εφοσον οπως ειπε και ο χομπυστας θα βαλει και ρεντ τσερυ μεσα οι οποιες σε 2-3 μηνες θα εχουν γινει δεκαδες αν οχι εκατονταδες ελειψει θηρευτων?

Η αποψη μου ειναι οτι το μικρο κοπαδι θα ειναι μια χαρα.

Οσο δε για τα ζωοτοκα και εκει η αποψη μου διαφερει,σε 40 λιτρα με π.χ. γκαπυ δεν θα προλαβαινει να πιανει ψαρια με την αποχη για να αποφορτιζει τον πληθυσμο απο τις γεννες...Οποτε ουτε τα ζωοτοκα θα συνιστουσα.

Εκφραζω απλα την αποψη μου,ισως μερικοι να συμφωνουν και αλλοι τοσοι θα διαφωνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...