Jump to content

Ερωτηση Για Γκουραμι


Recommended Posts

Εχω ενα ενυδρειο 160λιτρα με γκαππυ και θα βαλω και γκουραμι μεσα. Μου ειπαν να βαλω εναν σωληνα μεσα πλαστικο γιατι ειναι σωληνοψαρα και θα τους αρεσει. Ερωτηση, κατι αλλο πιο φυσικο μπορω να βαλω και αν ναι τι ειναι αυτο? Γιατι δεν μου αρεσει η ιδεα του πλαστικου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις κάτι για να μπαίνουν! Αλλά άμα οπωσδήποτε θές να βάλεις κάτι βάλε καμια πέτρα με τρυπα(Moonstone) ή κάτι άλλο σχετικο που να είναι φυσικό!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω.Ενα πυκνοφυτεμενο σημειο του ενυδρειου ή ενα ξυλο πχ,θα εκτιμηθουν απο το ψαρι και θα δειξει καλυτερα και το ενυδρειο σου.

:)

Link to comment
Share on other sites

ξυλα εχω μεσα και φυτα αρχιζουν και μπαινουν τωρα...ενα σημειο πισω απο το ενα ξυλο εχει 2 κερατοφυλλα τα οποια μεγαλωνοντας θα τα κοψω να βαλω αλλες 2 ριζες εκει...το θεμα μου ομως ειναι μην γεννανε και τα γκαππυ εκει γιατι απο οτι διαβασα θελουν και αυτα ετσι πυκνοφυτεμενο σημειο!

Link to comment
Share on other sites

Ασε το κερατοφυλλο να επιπλεει για τα γκαμπυ.Αλλωστε σε ενα κοινωνικο ενυδρειο καποια μωρα θα επιβιωσουν.Κανε μας παντως μια αναλυτικη παρουσιαση του ενυδρειου σου.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...