Jump to content

Νο3 Της Salifert Με Υγρό !!!


Recommended Posts

Έχεις κανείς σας τεστ ΝΟ3 της Salifert που το αντιδραστήριο ΝΟ3-1 να είναι σε υγρή μορφή?

Link to comment
Share on other sites

Το άκουσα κ αυτό !!!

Είναι νέας παραγωγής? πότε έχει ημερομηνία λήξης?

Link to comment
Share on other sites

Εχp. 04/2014 ;)

Έγινε επεξεργασία - kosmidis
Link to comment
Share on other sites

Πως μου ξέφυγε εμένα !!! χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Εχp. 04/2014 ;) Aπο τον Κωστη το πήρα πριν κανα 3μηνο.....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Και εγώ έχω τέτοιο με ημερομηνία λήξης 4/14.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω! 4 σταγόνες από το υγρό και το αλεύρι όπως το χαρακτήρισα εγώ! Χαχχαχα.. Όμως ρε παιδιά 1ml νερό πολύ λίγο δεν είναι για το συγκεκριμένο δοχείο; Αν το βάλω σε δοκιμαστικό σωλήνα της Sera θα έχω πρόβλημα σύγκρισης με το χρωματολόγιο; Μήπως επίτηδες το έχουν σε τόσο μεγάλη βάση για να μην αποκτά βάθος μέσα στο σωλήνα;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Όμως ρε παιδιά 1ml νερό πολύ λίγο δεν είναι για το συγκεκριμένο δοχείο; Αν το βάλω σε δοκιμαστικό σωλήνα της Sera θα έχω πρόβλημα σύγκρισης με το χρωματολόγιο; Μήπως επίτηδες το έχουν σε τόσο μεγάλη βάση για να μην αποκτά βάθος μέσα στο σωλήνα; ;

Κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Για να δίνει η εταιρία το συγκεκριμένο δοκιμαστικό δοχείο θα το έχει υπολογίζει έτσι.... αν ήταν θα έδινε μαζί με το τεστ τον άλλον τύπο που έχει

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Μου κάνει εντύπωση γιατί για να δεις το χρώμα πρέπει να γύρεις λίγο τον σωλήνα, σωστά; Αλλά έτσι γίνεται πιο σκούρο! Πως συγκρίνεις εσύ Aiolos; Το ακουμπάς πάνω στο καρτελάκι κρατώντας το σε εντελώς οριζόντια θέση ή όπως λέω εγώ;

Έγινε επεξεργασία - ataktoulis
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες δείχνει καθαρά πως το βλέπεις

no3-new.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου διαθέτει μόνο τη μία από τις 2 καρτέλες και δεν έχει οδηγίες παρά μόνο ένα μικρό χαρτάκι με τα βήματα, στα Αγγλικά! Αγορασμένο από Petcumulus. Σε ευχαριστώ πολύ Aiolos!

Καλημέρα..

Link to comment
Share on other sites

H καρτέλα είναι μια στα τεστ... για λόγους ευκολίας υπάρχουν 2 σ αυτές τις οδηγίες.

Όλη η σειρά της Salifert Υπάρχει εδώ μεταφρασμένη http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=40045

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...