Jump to content

4 Μήνες Μετά !


kostaspelasgos

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

:) ηρθε και ο καιρος για το πρωτο κλαδεματακι ! μετα απο λιγες ανακατανομες και αλλαγες , ηρθε παλι η αναμονη για αναπτυξη :)

Παρολο που δεν εχω ακομα το φωτισμο που θελω , ουτε CO2 , αναπτυξη υπαρχει αλλα και επιπτωσεις , το κοκκινα φυτα πρασινιζουν ...

Οι καρδιναλιοι εχουν γινει σχεδον διπλασιοι σε μεγεθος και πλεον φιλικοι :) , οι ancistrus μεγαλωνουν και ο sae πολυ απλα ειναι ο αρχοντας του ενυδρειου ..

Μολις βρω μεγαλυτερο σπιτι για αυτον θα τον αποχωριστω αμα γνωριζω οτι θα εχει ιδανικες συνθηκες ( το εχω αγαπησει αυτο το ψαρι πραγματικα)

Μερικες φωτο ( συγχωρεστε για την ποιοτητα ) :

gcq4.jpg

9xit.jpg

c8fa.jpg

o3fb.jpg

syy4.jpg

id4f.jpg

wz0u.jpg
Oλες οι παρατηρησεις - συμβουλες δεκτες :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μια χαρά και τα φυτά και τα tetras βλέπω κοπαδιάζουν ; Το σκαλαράκι είναι μόνο του μέσα ;

Link to comment
Share on other sites

σπανια κοπαδιαζουν και δεν εχω κυνηγητα τελικα ... ναι το αγγελοψαρο και το ραμιρεζι ειναι μονα τους για λιγο ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Το ram μάλλον δεν φαίνεται καλά στις φωτογραφίες γιατί το βλέπω λίγο άχρωμο. :) Είναι από την φωτογραφία έτσι ; Εσύ που το βλέπεις από κοντά, πως είναι τα χρώματά του ;

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολυ ωραιο

και εχεις επιλεξει ωραιες θεσης για τα φυτα

Μαλλον ειναι ramirezi gold

Link to comment
Share on other sites

Tο ραμιρέζι είναι μάλλον gold. Πολύ ωραίο το έχεις κάνει στο ξαναλέω ;) . Το σκαλαράκι και το ραμ καλά θα κάνεις και θα τα βγάλεις και φρόντισε όσο πιο σύντομα μπορείς, καλή συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο εχει γινει το ενυδρειο σου.Συμφωνω για το σκαλαρι οτι πρεπει να φυγει αλλα και για το sae που βλεπω οτι εχεις.Δυστοιχος δεν κανουν για το ενυδρειο σου.

Το ραμ δεν καταλαβα γιατι να φυγει...

Link to comment
Share on other sites

Το ram οντως ειναι gold και απο χρωματα ειναι super !

Οσο αφορα το sae και εμενα με προβληματιζει ( οχι η συμπεριφορα του , ειναι αψογος και δεν πειραζει τις moss ) αλλα το οτι δεν εχει παρεα και οτι θελει μεγαλυτερο ενυδρειο , δεν εχω βρει ακομα καλυτερες συνθηκες για αυτον ομως ... οσοι τον θελανε θα πηγαινε σε χειροτερα ενυδρεια ... αν και ομολογω οτι δειχνει να απολαμβανει το χωρο του .

Για το αγγελοψαρο επειδη ειχα ενα ζευγαρι με πολλες γεννες για χρονια μαζι με τετρας κ ροδοστομα χωρις προβλημα θα το ρισκαρω ... μεχρι στιγμης ειναι πολυ φιλικο και τα tetras δεν κοπαδιαζουν ποια , κολυμπουν διπλα του και δειχνουν εμπιστοσυνη παρολα αυτα ειμαι σε επιφυλακη ακομα .

Για το Ram παλι δεν καταλαβαινω γιατι να φυγει ... εχω σκοπο να βαλω και αλλα , μολις μαθω το φυλο του και να γινουν χαρεμι .

Link to comment
Share on other sites

Για το σκαλαρι ειναι θεμα χωρου και οχι τοσο συγκατοικων,το ενυδρειο σου ειναι μικρο γι αυτο το ψαρι.

Για το sae εκτος απ οτι τρωει την μοςς,ειναι υπερκινητο ψαρι και στρεσσαρει και τα υπολοιπα,εκτος οτι γινετε τεραστιο και θελει μεγαλητερο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

:) Ευχαριστω ! Εχει δουλια ακομη αλλα σιγα σιγα ... κλαδεμα κλαδεμα θα φτασει στο σημειο που θελω με τα φυτακια ... μονο και μονο που εχω ενα σχετικα πρασσινο ενυδρειο χωρις CO2 μου αρκει .

( Για το αγγελοψαρο οντως το εχω κατα νου αυτο γιαυτο εχω αποφασισει να κανω και δευτερο ποιο μεγαλο αλλα και ποιο ψηλο ενυδρειο :) Για την ιστορια το συγκεκριμενο το πηρα (εσωσα) απο ενα ενυδρειο 30 lt..... )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

IMGP0723.jpg

IMGP0735.jpg

IMGP0728.jpg

IMGP0737-1.jpg

IMGP0746.jpg

Ο SAE τελικα εφυγε και μπηκανε αλλα 2 ram , με το αγγελοψαρο δεν εχω αποφασισει ακομη τι θα κανω η αληθεια ειναι,.

ειχα και εμφανιση πρασινης τριχοειδους αλγης που σημαινει εχω παραπανω σιδηρο , αν συνεχισει θα δοκιμασω με οξυζενε .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...