Jump to content

αφαιρεση φιλτρου.....


Recommended Posts

καλησπερα σε ολα τα μελη του φορουμ κ χρονια πολλα!!ξερει κανεις πωσ μπορω να βγαλω το εσωτερικο φιλτρο JUWEL απο το VISION 450 KAI APO TO RIO 400???υποψην και τα 2 ενυδρεια κατοικουνται.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα μελη του φορουμ κ χρονια πολλα!!ξερει κανεις πωσ μπορω να βγαλω το εσωτερικο φιλτρο JUWEL απο το VISION 450 KAI APO TO RIO 400???υποψην και τα 2 ενυδρεια κατοικουνται.....

Θα δεις που ειναι κολλημενο με συλικονη θα παρεις ενα ξυραφι και θα το περεσεις πολλες φορες και μετα θα το κουνας δεξια αριστερα μεχρι να ξεκολησει!εγω τουλαχιστον στο δικο μου ετσι εκανα.

το προβλημα ειναι τα ψαρακια γιατι θα χτυπιουνται μεσα στο ενυδρειο.εγω το εκανα χωρις ψαρια.

καλυτερα να τα βγαλεις γιατι μετα πρεπει να ξυσεις της συλικονες καλα γιατι θα φαινεται ασχημα!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καλυτερο να το κανω σε μια αλλαγη νερου(50%)?

Εγω επιμενω να βγαλεις τα ψαρια.

εννοειτε οτι θα αδειασης το νερο εως κατω απο το φιλτρο!

Link to comment
Share on other sites

Τι εγεινε τελικα το εβγαλες το φιλτρο? :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το RIO 240 και σκεφτόμουν επίσης να βγάλω το εσωτερικό για ναχρησιμοποιήσω εξωτερικό. Αλλά φοβήθηκα μήπως στην προσπάθεια αυτή κάνω καμιά ζημιά στο τζάμι και μετά κλάφτα Χαράλαμπε. Οπότε το άφησα. Εξάλλου απ' ότι βλέπω πρέπει να δουλεύει μια χαρά. Αν αργότερα χρειαστεί θα προσθέσω και ένα εξωτερικό και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αν βγαλουμε το εσωτερικο φιλτρο για χωρο ο θερμοστατης μπαινει στο εξωτερικο φιλτρο?αλλιως τι?

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο ενυδρείο με βεντούζες. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...