Jump to content

Sos Θολουρα


Recommended Posts

το ενυδρειο οταν γυρισα σπιτι ηταν υπερβολικα θολο ανιξα το εξωτερικο τ κα8αρισα ολα το εβαλα στο φουλ δηλαδη 680 λιτρα την ωρα (flouval 205) εκανα αλλαγη νερου 25 λιτρα το ενυδρειο μου ειναι 115 μετα απο ολα αυτα και μετα απο τρεις ωρες και η θολουρα εχει μειωθει στο ελαχιστο για να μην πω καθολου..... σας παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ τι να κανω ;;; κινδυνευουν τα ψαρακια μου (gurami , angelfish , tetra neon ,rodostwmoi , οτοκυκλοι και ανσιστρους)

ευχαριστωωω και πειτε κατι γρηγορααα δεν θελω να εχω απωλιες...!

Link to comment
Share on other sites

μεγαλυτερη αλλαγη επρεπε να κανεις.ξανακανε αλλαγη και ριξε και λιγα βακτηρια.

Link to comment
Share on other sites

βακτηρια δεν εχω τα μονα που εχω απο σκεβασματα ειναι..... αντιχλεριο , λιπασματα , sera toxivec..αλλαγη ποσα λιτρα;; τι αλλο μπορω να κανω;; τι μπορει να φταιει ;; ευχαριστω και συγνωμη αν σας πριζω στισ ερωτισεις αλλα φοβαμαι μην παθουν τιποτα τα ψαρακια μου....

Link to comment
Share on other sites

Η θολουρα ειναι ισως καποια μειωση ωφελιμων αποκθων βακτηριων στη βιολογια σου.ελαχιστο φαι,μετρας αμμωνια.αλλαγες νερου και βακτηρια.

Εκ συντονιστου εν κινηση

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ναι.κανε αλλη μια αλλαγη μην ταισεις σημερα.

Εκ συντονιστου εν κινηση

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικη θολουρα απο τη μια μερα στην αλλη πως γινεται?

Μηπως εχεις κανενα diy co2 και σου περασε μεσα στο νερο?

Οπως και να εχει το μονο που μπορεις να κανεις ειναι μια μεγαλη αλλαγη νερου.

Link to comment
Share on other sites

κι ομως δυστηχως γινεται...ειχα αλλα δεν ξερω μπορει να ειχε διαρροη εχει απομακτυνθει ομως...εκανααα αρχικα 20 λιτρα και πριν λιγο αλλα 40...αλλα ακομα τιποτα πολυ μικρη βελτιωση

τι γινεται να περιμενω θα γινει κατι η ετσι θα ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια μέτρηση αμμωνίας και πες μας το αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν εχω τεστακια....!

εμ.....που πας στα τυφλα φιλε μου?ενυδρειο χωρις τα βασικα υγρα τεστ τουλαχιστον για αμμωνια και νιτρικα δεν γινεται..!!!
Link to comment
Share on other sites

βασικααα ειχα αλλα τελειωσαν και ειναι σε ελειψη περιμενω να μου τα φερουν...δεν φταιω εγω...γιατι αν δεν ηξερα πσο βασικα ειναι τι θα εκανα εδω .... :bigemo_harabe_net-82:

παντως η θολουρα εχει ηρεμισει λιγο εχει πεσει και εκανα και τα στικ τεστακια και τα εδειξαν ολα οκ (οσο μπορεισ να εισια σιγουρος με αυτα) , λεω σημερα να μην κανω τιποτα ταισα το πρωι δεν θα ξανα ταισω και ουτε αλλαγη ουτε τιποτα καλα τα λεω η οχι ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...