Jump to content

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα πριν 7 ημέρες είχα εντοπίσει κάτι άσπρα στίγματα στα πτερηγια και στην ουρά του puffer diodon που έχω κατάλαβα ότι η ick πρόκειται η τίποτα παπαρασητα έτσι πήγα και αγόρασα το microbe-lift της herbtana που είχα ακούσει πολύ καλά λόγια και ότι είναι θεραπεία που γίνεται και στο κύριος ενυδρείο αφού είναι reef safe σκεύασμα. Όταν γύρισα σπίτι είδα το ψάρι γεμάτο άσπρους κοκους έτσι κατάλαβα ότι πρόκειται για ick. Αφαίρεσα τον άνθρακα απενεργοποιήσα το σκιμερ Ανέβασα την θερμοκρασία στους 29 βαθμούς έριξα το φάρμακο και σταδιακά έριξα την αλάτοτιτα στους 1019 και στο φαγητό σκόρδοζουμό. Σήμερα είναι 6 μέρα της θεραπείας και δεν υπάρχει τίποτα επάνω στο puffer ούτε στα αλλά ψάρια!

Link to comment
Share on other sites

Να πιστευω οτι δεν εχεις κοραλια μεσα στο ενυδρειο και να εκανες τα παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κόραλια και σκληρά και μαλακά αλλά όλα είναι κομπλε δεν έχω κάποια απώλεια μέχρις στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κόραλια και σκληρά και μαλακά αλλά όλα είναι κομπλε δεν έχω κάποια απώλεια μέχρις στιγμής!

ή ειναι πολυ ανθεκτικα τα κοραλια σου ή ετοιμαζονται για :rip:

ΠΡΟΣΕΧΕ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Σταύρο το λες για το φάρμακο η για τα αλλά που έκανα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Σταύρο το λες για το φάρμακο η για τα αλλά που έκανα?

Μιλαω για την αλατοτητα παντα .....

Το εχω πει χιλιες φορες ...... ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ (σε αυτο συνεπάγεται και η αλατοτητα)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήμουν τυχερός και δεν είχα κάποια απώλεια στα κόραλια. Αλλά από εχθές την ανεβάζω σταδιακά!

Link to comment
Share on other sites

Θαυματουργοοοοο..............ποιας εταιρειας ειναι ειπαμε;

Link to comment
Share on other sites

Herbata Microbe-lift έτσι λέει η το μπουκάλι επάνω. Φίλε Στράτο δεν ξέρω αν είναι θαύματουργο η όχι ούτε αν είναι διάβασμενο από κανένα ιερέα εγώ πάντως είχα αποτελέσματα! Και το συγκεκριμένο σκεύασμα το είχε δοκιμάσει πρώτα ο Θανάσης γιαυτο και το πήρα και μου το πρώτηνε ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Μανο εγω δεν ειπα κατι,Εσυ τα ειπες.Αλλα ακου τωρα.Εγω το δοκιμασα,αλλα δεν...........

Το δοκιμασαν κι αλλοι.Παλι δεν.

Για να τους δω,θα βγουν να το πουν;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγήκα και το είπα γιατί πραγματικά είχα αποτελέσματα όχι για κανέναν άλλο λόγο!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει στο παρελθόν και όντως είναι πολύ καλό.... και reef safe !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγήκα και το είπα γιατί πραγματικά είχα αποτελέσματα όχι για κανέναν άλλο λόγο!

Και παρα πολυ καλα εκανες απο τη στιγμη που σου δουλεψε.

Σε μενα δεν δουλεψε δυστυχως.

Δεν πρεπει να το πω;

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια πρέπει να το πεις Στράτο καλά έκανες! Το κάθε ενυδρείο είναι διαφορετικό παίζουν ρόλο πολλά πράγματα! Και σου ζητάω συγνώμη για την παρεξήγηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μιας και υπαρχει θεμα για την συγκεκριμενη εταιρια ας μην ανοιγω καινουργιο (αν παλι οι συντονιστες θεωρουν σωστο να μπει σε νεο θεμα τοτε ακομα καλητερα)

Βασικα θελω να μου πειτε την γνωμη σας για αυτο εδω http://www.microbelift.com/products/home-aquarium/fish-health/therap/

Δειχνει να προλαμβανει ασθενιες,να δυναμωνει το ανοσοποιητικο και πολλα αλλα. Αν οντως κανει ολα αυτα, δεν θα ηταν καλο να το χρησιμοποιουσαμε προληπτικα ή οταν δουμε οτι κατι δεν μας αρεσει? το εχει δουλεψει κανεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...