Jump to content

Killifish


Giannakis27

Recommended Posts

Καλησπερα σας μετα απο πολυυυυυυυ σκεψη αποφασισα να δοκιμασω κι εγω απο τα αυγα killifish...βρηκα στο e-bay δυο ειδη που μου αρεσαν και θελω την αποψη σας:

1)το πρωτο λινκ ειναι αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/Killifish-Nguentheri-20-eggs-/180612778569/item αν και πολυ ωραιο και εχει δωρεαν μεταφορικα,το προβλημα ειναι οτι γραφει

Υπολογισμός φόρου εισαγωγής:

Δεν συμπεριλαμβάνονται τα πρόσθετα έξοδα που σχετίζονται με τους τελωνειακούς δασμούς ή/και φόρους.

δηλαδη θα πληρωσω μεταφορικα????και επισης το πακετο ερχεται στην ελλαδα το πολυ 30 μερες......... αν αντεξω.....

2)το αλλο που μου αρεσε ειναι αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/Nothopalmqvisti-Gezani--Killifish-killiefish-eggs/110891531881/item ή http://viewitem.eim.ebay.gr/Nothokorthausea-Mafia--Killifish-killiefish-eggs/120927058428/item ...γραφει οτι στελνει και μια μικρη ποσοτητα ζωντανη τροφη(σκουλικια) και μεσω εμειλ σου στελνει οδηγιες επωασης των αυγων....τα αυγα που θα μου στειλει θα ειναι ετοιμα για επωαση αντι να περιμενεω καποιες μερες......επισης ερχεται αυτο το πακετο στην ελλαδα το πολυ 10 μερες...και με βολευει ας κι εχει εξοδα μεταφορας.....

ποιο απο τα δυο προτιματε????

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μην μας βαζεις ιδεες τωρα που τα ειδα αρχιζω να το σκευτομα και εγω!

Φυσικα το 2ο!

Έγινε επεξεργασία - georgeguppy
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη το φουξ προτιμαω εννοειταιιι ;) Κανονισεε.....

χαχχαχαχα πρεπει να κοψεις λιγο τα παιχνιδια με τις barbie :P :P ...100% σιγουρα θα το παρω αν δεν παρω το πρωτο

Μην μας βαζεις ιδεες τωρα που τα ειδα αρχιζω να το σκευτομα και εγω!

Φυσικα το 2ο!

κι εσενα σου αρεσε το ροζ με το τιγρε?τελειο ειναι ετσι κι αλλιως......θελει βασανιστηριο για να τα μεγαλωσεις...αν το αντεχεις παρε κι εσυ..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κουκλι το φουξακι ρεεε.... θα ταιριαζει και με το δωματιο σου :P

αν το ξαναπεις θα παρω το αλλο ......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κουκλι το φουξακι ρεεε.... θα ταιριαζει και με το δωματιο σου :P

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα παραγγειλω αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/Nothokorthausea-Mafia--Killifish-killiefish-eggs/120927058428/item και ελπιζω να αξιζουν τα 10 ευρω που θα δωσω......

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Γιαννακηηη!!! Η καλυτερη επιλογη που θα μπορουσες να κανεις.. τελεια χρωματα! Αντε με το καλο να σου ερθουν!

Link to comment
Share on other sites

Και σκεφτηκα μια βλακεια...οταν τα παρω στα χερια μου θα ανοιξω ενα θεμα που θα περιγραφει τις καθε κινησεις που θα κανω.....σαν ενας οδηγος εκκολαψης και συντηρησης για οσους θελουν να ασχοληθουν με αυτα...τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Και σκεφτηκα μια βλακεια...οταν τα παρω στα χερια μου θα ανοιξω ενα θεμα που θα περιγραφει τις καθε κινησεις που θα κανω.....σαν ενας οδηγος εκκολαψης και συντηρησης για οσους θελουν να ασχοληθουν με αυτα...τι λετε?

σωστός! :bigemo_harabe_net-64: και ο επομενος θα ειμαι εγω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω...Τα εχω διαβασει ολα τα θεματα σχετικα με τα killifish ;)

Link to comment
Share on other sites

εχθες τα παρηγγειλα!και περιμενω να ερθουν!

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσο καιρό περίπου θα τα έχεις? :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααααααααααααααααααααα....ναι ηρθαν σημερα και τα εβαλα σε νερο μεσα σε πλαστικο ταπερακι....και εχω διπλα ενα ετοιμο με καθαρο νερο και εβαλα δυο αυγα για περισσοτερες πιθανοτητες εκολλαψης....τωρα ειμαι προβληματισμενος με τα microworms δεν ξερω ακριβως πως να το συσκευασω και ειναι παρα πολυ μικρα αρα πιστευω οτι δεν χρειαζεται αρτεμια....ενω εχω ενα σακουλακι...

Link to comment
Share on other sites

Φώτο δεν έχει? :D Άντε μακάρι να εκκολαφθούν!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Φώτο δεν έχει? :D Άντε μακάρι να εκκολαφθούν!!!!!!! :)

βαριεμαι :P και καθομαι ολη την ωρα απο πανω μπας και δω κανα μικρο....υπομονη λοιπον...εσυ καταλαβες αυτο το αρθρο? http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=58126&hl=microworms&fromsearch=1

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνεις από το άρθρο?! Τι σόι σπασίκλας είσαι? :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

:)

Link to comment
Share on other sites

επισης μια ερωτηση,επειδη νομιζω οτι διαβασα λαθος την ημερομηνια,μπηκαν 10 μερες νωριτερα οποτε μπορουν να παραμεινουν σε νερο μεσα για 10 μερες?ή πρεπει να τα βγαλω και μετα απο δεκα μερες να τα ξαναβαλω μεσα σε νερο?ξερω οτι εκανα βλακεια.......

Link to comment
Share on other sites

επισης μια ερωτηση,επειδη νομιζω οτι διαβασα λαθος την ημερομηνια,μπηκαν 10 μερες νωριτερα οποτε μπορουν να παραμεινουν σε νερο μεσα για 10 μερες?ή πρεπει να τα βγαλω και μετα απο δεκα μερες να τα ξαναβαλω μεσα σε νερο?ξερω οτι εκανα βλακεια.......

μολις παρατηρησα ματια....υπαρχει περιπτωση να εκκολαφθουν νωριτερα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα απετυχα λογω οτι τα αυγα ισως να εκκολαφθηκαν νωριτερα διοτι βρηκα και "πτωματα" αν ειδα καλα......σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα ζωντανων killifish αν φερνουν για να εχω το κεφαλι μου ησυχο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...