Jump to content

Θα Θελα Τη Βοηθεια Σας


Recommended Posts

Εκανα τεστακια σημερα στο ενυδρειο μου και τα αποτελεσματα ειναι τα εξης:

νιτρικα αμμωνια 0

Ph 8

Kh 4

Gh 7

Στο ενυδρειο εχω πλατυ-γκαπυ οποτε οι παραετροι δεν ειναι πολυ καλοι.τι με συμβουλευετε? Σκευτομαι επισης να βαλω ραμπλετες co2 για τα φυτα γιατι εχω μονο χαλικι χωρις υποστρωμα

Link to comment
Share on other sites

νερο βρυσης βαζεις?

δηλ εριξες μονο 4 σταγονες στο κεχα και αλλαξε χρωμα?

το ιδιο και στην γενικη σκληροτητα?

Link to comment
Share on other sites

κεχα 4 με νερο βρυσης?κατι δεν παει καλα.ειδικα αν λες πως το πεχα ειναι 8.......

Link to comment
Share on other sites

Ok.προς ποισ κατευθυνση να το κοιταξω ομως δεν ξερω.γενικα η περιοχη εχει "περιεργο" νερο με εντονη γευση δεν ξερω μηπως παιζει και αυτο ρολο

Link to comment
Share on other sites

αρχικα παρε μετρησεις απο την βρυση σου και δες τυχον διαφορες με το νερο του ενυδρειου.

Link to comment
Share on other sites

Με ζωοτοκα ποιος σου ειπε πως θελεις χαμηλα το πεχα και τις σκληροτητες;;το αναποδο θελεις και αυτα που σου δινει η βρυση σου ειναι μια χαρα φια ζωοτοκα.διαβασμα χρειαζεται να κανεις.

Εκ συντονιστου εν κινηση

Link to comment
Share on other sites

Εχω περα απο τα ζωοτοκα colisa chuna που μου ειπαν πως δεν χρειαζεται να τα βγαλω αν δεν υπαρχουν εντασεις στο ενυδρειο(που δεν υπαρχουν γτ τα ψαρια ειναι ολα λικιας) και επισης ενα πλεκο το οποιο εχω βαλει σε αγγελια να το δωσω.οσο ονως ο

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να κανεις πολλα.τα γκουραμι θελουν αλλο νερο και καλο ειναι να μεινεις σε ζωοτοκα.γκαπι,πλατι,ξιφοφοροι.

Εκ συντονιστου εν κινηση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...