Jump to content

Recommended Posts

Επειδή πάντα πριν φύγουμε ταξίδι χαλάει κάτι, πριν λίγο συνειδητοποίησα πως η αυτόματη ταϊστρα Eheim 3582 που έχω στους δίσκους βγάζει μήνυμα "error" αναβοσβύνοντας.

Άλλαξα μπαταρίες μηπως έφταιγε αυτό, αν και η ένδειξη είναι full, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Αύριο χαράματα φεύγω για 3 μέρες και δεν ξέρω τι θα γίνει. :bigemo_harabe_net-86:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

για τρεις μερες μην κανεις τιποτα. δεν θα εχεις προβλημα, ισα ισα που καλο θα τους κανεις με την νηστεια

Link to comment
Share on other sites

Τρεις μέρες νηστεία?

Δεν είναι λίγο υπερβολικό?

Link to comment
Share on other sites

δεν τρεχει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι και τι τρέχει με το μηχάνημα. Το site της Eheim δεν δίνει το manual για κάποιο λόγο. Μάλον βλάβη και δεν ξέρω αν χάλασε ή αν τρέχει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την και ρίχτεις ένα καλό καθάρισμα Κωνσταντίνε μήπως έχει βουλώσει πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Την έχω ήδη αντικαταστήσει με άλλη που είχα για καβάτζα. :bigemo_harabe_net-64:

Που να την καθρίσω? Τι να έχει κολήσει όμως?

Link to comment
Share on other sites

Λέω μήπως έχουν κολλήσει μέσα υπολείμματα τροφή!

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάζει error πιθανόν είναι να μπορεί να διορθωθεί από κάποιον ηλεκτρονικό ... το πρόβλημα θα ήταν σοβαρότερο αν δεν έβγαζε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ η συγκεκριμενη ταιστρα ειναι αθλια οσον αφορα την αντοχη και την ποιοτητα κατασκευης της ....κρατησε 1,5 χρονο με χρηση μολις 30 ημερων συνολικα και αρχισε να μη γυριζει ευκολα...την καθαριζω τη λιπαινω και ολα καλα...

Μετα απο 2-3 μηνες αρχισα να βλεπω οτι δεν λειτουργει με μπαταριες επαναφορτιζομενες ουτε καν με απλες....δουλευει μονο με αλκαλικες...αλοιως μου βγαζει το μυνημα low...χωρια οτι τις απλες αλκαλικες τις φθηνες δεν τις πολυγουσταρει αφου δεν φθανουν ουτε για 4 ημερες!!!

Ετσι δουλευει μονο με τις ακριβες αλκαλικες πλεον και δεν την εμπιστευομαι κιολας.

Γενικως ειναι πολυ ενεργειοβορα και απο αποψη ποιοτητα-τιμη το rate της ειναι στην κατηγορια <<μπαζο>> .

Συγγνωμη αλλα κινεζικη που πηρε ο ξαδερφος μου για θαλασσινο του χαλασε σε δυο χρονια και αυτος πληρωσε το 1/5 αυτων που πληρωσα εγω για να αποκτησω το πολυδθαφημιζομενο <<γερμανικο>> προιον!!!

Έγινε επεξεργασία - KOSTASGAVALAS
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σου έτυχε ελαττωματική. Την έχω και εγώ μαζί με άλλους 3 δοσομετρητές της ίδιας σειράς και στα 5 χρόνια που τα δουλεύω δεν παρουσίασαν το παραμικρό. Η φτηνές αλκαλικές μπαταρίες κρατάνε περίπου ένα μήνα με 4 περιστροφές σε καθημερινή βάση, ενώ με τις επώνυμες αλκαλικές ξεπερνάω τους 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το που βαλω μη αλκαλικη αναβοσβηνει. Κι εσενα μόνο με αλκαλικές δ!ουλευει;γιατι εμενα τον πρωτο χρόνο δουλευεκ με απλές.

Link to comment
Share on other sites

Paidia kai go mecri tora den eixa kanena provlima oute me aftin oute me tin 3581 (moni) pou tiw exo kai douleuoun synexeia.

Sorry gia ta greekish alla eimai Germania se PC tou xenodoheiou.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...