Jump to content

Τάισμα


Recommended Posts

Θέλω να βάλω την ταΐστρα άλλα έχω ένα θέμα. Αν υποθέσουμε οτι στο ενυδρείο το φως πρέπει να είναι αναμμένο 8-10 ώρες και τα ψάρια πρέπει να τα ταΐζεις 2-3 φορές ΠΟΙΟΣ ο λόγος που οι περισσότερες ταΐστρες έχουν επιλογή 12/24 ώρες. Αν το βάλω στο 24 τα ταΐζω 1 φορά την ημέρα και αν το βάλω στο 12 η μια φορά θα πέσει το βράδυ (κάνει να τα ταΐζεις βράδυ; )

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την επιλογή την έχουν οι φθηνες ταιστρες.

Οι σωστες ταίστρες εχουν μεχρι 4 ταίσματα και μαλιστα καποιες εχουν και 4 διπλα!!

Και ριθμιζεις εσυ την ωρα που θα ταίσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία !!!! Και τώρα με αυτή που πήρα, μπορώ να κάνω κάτι;;;; Πειράζει άμα πέφτει μια δόση το βράδυ; ή άμα ρυθμίσω το φως να ανάβει για μισή ωρίτσα ίσα ίσα να φάνε;

Link to comment
Share on other sites

Τι ψάρια θα ταΐζεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα την ημερα εαν ταιζεις ειναι μια χαρα αλλα εαν εσυ θελεις να ταιζεις δυο φορες δεν θα εχεις κανενα προβλημα να

ταιζεις και το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα την ημερα εαν ταιζεις ειναι μια χαρα αλλα εαν εσυ θελεις να ταιζεις δυο φορες δεν θα εχεις κανενα προβλημα να

ταιζεις και το βραδυ.

Βλέπουν το βράδυ; ή θα πέσει η τροφή κάτω και θα έχω προβλήματα με τις τιμές στα NH PH κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουν το βράδυ; ή θα πέσει η τροφή κάτω και θα έχω προβλήματα με τις τιμές στα NH PH κλπ.

Οταν λεω βραδυ εννοω τις ωρες που εχεις αναμμενα τα φωτα.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο κατάλαβα, θες να φύγεις και να αφήσεις το ενυδρείο να ταίζεται μόνο του? Αν ναι, τότε και μιά φορά την ημέρα είναι καλά. Δεν παθαίνουν κάτι τα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

μια φορά την μέρα ταίζω από τότε που έχω το ενυδρείο. τα ψαράκια είναι πολύ καλά σε θέμα φαγητού και αρκετά τροφαντά τα έλεγα... μάλλον πρέπει να μειώσω!

guppies έχω και εγώ

Έγινε επεξεργασία - idnik
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...