Jump to content

Πρόβλημα Στην Βάση Του Ενυδρείου


Recommended Posts

Οταν έστησα αυτό το ενυδρείο ένανα την μέγιστη βλακεία να μην βάλω ανάμεσα στην βάση και τον πάτο του ενυδρείου ούτε φελιζόλ ούτε τίποτα. Τώρα η βάση έχει πετσικάρει, η μία γωνία της έχει "κρεμάσει" με αποτέλεσμα η μία γονία του ενυδρείου να είναι στον αέρα καιι όσο μπορώ να δώ σε κάποια σημεία γύρω γύρω δεν πατάει!

Σίγουρα πρέπει να σηκωθεί και να μπεί απο κάτω DOW το οποίο το έχω απο τότε που πήρα το ενυδρείο αλλα... ΠΩΣ;; Φωβάμαι οτι κατα την διαδικασία μπορεί να σπάσει ο πάτος η να χάσω κανένα δίσκο απο την τρομάρα του... Αν κάποιος έχει κάνει κάτι παρόμοιο ή μπορεί να συμβουλέψει παρακαλώ ας το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι μονο η γωνια στον αερα δεν νομιζω να υπαρχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και σε κάποια σημεία το γύρω γύρω της βάσης... θα ανεβάσω φωτογραφίες το βράδυ γιατί τώρα δεν είμαι σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο 180αρι αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα!

Άστο έτσι γιατί είναι μπλέξιμο να το σηκώσεις τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κοβω λιγο δυσκολο το ολο θεμα, μηπως απλα για τον φοβο του ιουδαιου να εβαζες λιγο πολυουρεθανη σε σπραυ και οταν στεγνωσει να την εκοβες περιμετρικα με ενα κοπιδι;

Link to comment
Share on other sites

ανεστη ενυσχησε και με καμια γωνια εσωτερικα την βαση μην χασει και την σταθεροτητα της σιγα σιγά!

και με ενα αλφαδι την κληση ...

_.jpgPicture72.jpg

Έγινε επεξεργασία - Billias
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι υλικό είναι η βάση, μάλλον της πλάκας αφού με τα νερά έσκασε... Βασίλη αμα έχει καμία ιδέα έλα να μας τη πείς :P:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...