Jump to content

Περιεργη Συμπεριφορα Κριμπενσις


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα ολα αυτα αλλα εχω μωρα 1-2 μηνων μεσα (1 η 2 μωρακια) και σκεφτομαι πως ισως χρειαζονται την τροφη

Μην ανήσυχης θα βρούνε να φάνε αυτά από κάτω, ποίο εύκολα από τους γονείς.

Link to comment
Share on other sites

ωραια καλως. το αφηνω οπως ειναι και αυριο απογευμα ξαναμετραω. δεν εχω μετησει νιτρικα βεβαια γιατι δε βρισκω το μπουκαλακι. ελπιζω να μην εχουμε θεμα εκει!

Link to comment
Share on other sites

Κατά πρώτης το σημαντικό είναι να μηδενιστή η αμμωνία τώρα όσο για τα νιτρικά με τις αλλαγές θα έρθουν στα φυσιολογικά επίπεδα καλώ πάντως θα είναι να τα μετρήσεις να ξέρουμε που βρισκόμαστε για να αποφασίσουμε και πότε θα γίνει η επόμενη αλλαγή και πόσο.

Link to comment
Share on other sites

Θα μετρηθουν ολα αυτιο απογευμα. Δυστυχως πρωι δεν μπορω να κανω καμια ενεργεια.

Να ρωτησω και κατι, σε περιπτωση που πεσει μειγμα απο DIY διοξειδιο μεσα στο ενυδρειο τι γινεται; Παραλιγο να το παθω κι αυτο πριν μερικες μερες

Έγινε επεξεργασία - Vangelis21
Link to comment
Share on other sites

αμμωνια - 0

νιτρωδη - 0

νιτρικα - απο 5 εως 20 (αυτα τα υγρα της ΑΠΙ δεν ειναι και πολυ καθαρα)

Ωραία οι μετρήσεις σου είναι καλές τάιζε ανά 2 μέρες και κάνε άλλη μια αλλαγή 30% το ΣΚ. Την επόμενη εβδομάδα τάιζε μέρα παρά μέρα και Το ΣΚ κάνε πάλι αλλαγή 30 % και άν είναι όλα καλά, που 99% θα είναι, άρχισε να ταΐζεις κανονικά, ενδιάμεσα να κάνεις μετρήσεις για να είμαστε σίγουρη ότι όλα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

οκ καλως. ευχαριστω για τη βοηθεια. οποιος μπορει να απαντησει και στο αλλο τοπικ που εχω κι επειγει αρκετα (εχω ποσταρει λινκ πιο πανω) ας το κανει

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα κατι πολυ περιεργο! ειναι συνηθισμενη συμπεριφορα να εχουν τα κριμπενσις η γενικα τα ψαρια ... "τουαλετα"? χαχα τι εννοω, ολος ο βυθος ειναι καθαρος, μια γωνια ειναι τιγκα στα... κακακια!

Link to comment
Share on other sites

Οπου συνηθως υπαρχει λιγοτερη κυκλοφορια,αρα και νεκρη ζωνη εκει μαζευονται.το αστειο ομως πιθανοτατα ειναι πως θα το διαβασουν ολοι αυτο που εγραψα εκτος απο εσενα.ισως να ξανασκεφτεις τις επιλογες σου....

Εκ συντονιστου με σαγιοναρες εν χαλκιδικη....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...