Jump to content

Άσπρα Σωματίδια !!! Τι Είναι ?


Recommended Posts

εδώ και μερικές μέρες το ενυδρείο με τα tropheus έχει γεμίσει κάτι άσπρα σωματίδια σαν πολύ μικρές τριχούλες, τα οποία κολλάνε παντού, τζάμια, σωλήνες, πέτρες και κάποια αιωρούνται. αν και τα καθάρισα προχθές τουλάχιστον από τα τζάμια πάλι βγαίνουν. παραθέτω κάποιες φωτογραφίες αν μπορείτε να διακρίνετε τίποτα. ξέρει κάποιος τι μπορεί να είναι ? είναι ανησυχητικό ? πρέπει να κάνω κάτι ? οι μετρήσεις μου είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις στο ενυδρειο ψεύτικα/πλαστικά διακοσμητικά ή κανω λάθος??.....Καποτε ενα 60λιτρο μου ειχε γεμίσει απο αυτο το πράγμα (σαν μύκητας δεν είναι??) και θεωρώ πως ηταν λογο των πλαστικών....αν θυμάμαι καλα......

Link to comment
Share on other sites

Εχεις στο ενυδρειο ψεύτικα/πλαστικά διακοσμητικά ή κανω λάθος??.....Καποτε ενα 60λιτρο μου ειχε γεμίσει απο αυτο το πράγμα (σαν μύκητας δεν είναι??) και θεωρώ πως ηταν λογο των πλαστικών....αν θυμάμαι καλα......

οχι δεν υπαρχει τιποτα πλαστικο στο ή ψευτικο στο ενυδρείο, εκτός απο τους σωλήνες των φίλτρων.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεντρώσεις ασβεστίου προερχόμενες από την εξάτμιση του νερού!

Τίποτα ανησυχητικό, μπορείς να το καθαρίσεις με το χέρι η θα φύγει μόνο του όταν ισορροπήσει το νερό με της αλλαγές!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...