Jump to content

Σε 35 Λίτρα Τι Μπορώ Να Βάλω?


Recommended Posts

Παιδια είμαι καινούριος στο φόρουμ και στο χόμπι. Ο αδερφός μου ασχολειται με ενυδρεία και είπε να μου δώσει ενα επειδή του περίσευε και του έπιανε χώρο... Έπειτα ψάχτηκα λίγο και βρήκα το φόρουμ σας για τρείς μήνες αχω ρίξει πολύ διαάβασμα. Το ενυδρείο ειναι 35 λίτρα καθαρά. Θα ήθελα να με διαφωτήσετε με την εμπηρεία σας ¨) σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το θεμα μεταφερθηκε στην σωστη κατηγορια.*

καλως ηρθες φιλε μου.

ξεκινησε να διαβαζεις για το σωστο στρωσιμο ακολουθωντας τα λινκ στην υπογραφη μου....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς όρισες στο aquazone!

Σε αυτά τα λίτρα εγώ θα πρότεινα έναν ωραίο μονομάχο με πολλά φυτά και κάποιες ρίζες!

Πίστεψε με θα είναι άρχοντας!

Και πάλι καλώς όρισες!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ ¨) ¨)

Έγινε επεξεργασία - Martin
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχεις πολλές επιλογές σε αυτά τα λίτρα!

Διάβασε απαραιτητος το λινκ που σε παρέπεμψε ο klaz και ρίξε και εδώ μια ματιά για τον μονομάχο!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=36770&st=0&p=323429entry323429

Καλή συνέχεια και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορώ να βάλω γκάπυ η είναι λίγα τα λίτρα?

Α, και για το στρώσιμο μπορω να αγοράσω το σκεύασμα της SERA απο καποιο πετ?

Έγινε επεξεργασία - Martin
Link to comment
Share on other sites

Γκαπυ μπορείς να βάλεις μόνο αρσενικά γιατί αν βάλεις και θηλυκά άσε που θέλουν από 60 λίτρα για κάθε χαρέμι σε λίγο καιρό που θα γεννήσουν δεν θα ξέρεις τι να τα κάνεις!

Ναι, αρκεί το πετ που θα απευθυνθείς να έχει ενυδρειακα προϊόντα!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατι τα εχει και ο αδερφός μου και είναι πολυ ομορφά... :waaa:

Ναι, έχει ενυδρειακά ¨) ¨) :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Αλλα και μονομάχους να βάλω δεν μου πολυάρεσαν όταν τα είδα σε ποτήρια που τα είχαν στο πετ

τι αλλο μου προτείνεις??

Έγινε επεξεργασία - Martin
Link to comment
Share on other sites

Αλλα και μονομάχους να βάλω δεν μου πολυάρεσαν όταν τα είδα σε ποτήρια που τα είχαν στο πετ

τι αλλο μου προτείνεις??

Αν τους δεις σε ενυδρεία θα σου αρέσουν περισσότερο!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=56565

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εχω καταλήξει στο crown tail εκτώς αν υπάρχει κάποιο άλλο ψάρι που θα μπορώ να το φροντίσω...

υπάρχει καποιο θέμα με την τιμή του crowntail γιατί το βλέπω ετσι πολύ μεγαλειώδες

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τη συμβουλή ¨) Πάντως σήμερα πήγα στο πετ και μου λέει ο πετσοπας ότι θέλω μπορώ να βάλω σε 35 λίτρα , λέω απο μέσα μου αυτός δεν είναι καλά. Mα είναι δυνατόν να μου λέει οτι μπορώ να βάλω και microgeophagus ramirezi??? Η εκμετάλευση έχει χτυπήσει κόκκινο...

Για το στρώσιμο κατέληξα στο safe start της τέτρα

Link to comment
Share on other sites

Με τι τροπο θα κανεις το στρωσιμο?

Και βεβαια δεν μπορεισ να βαλεις οτι θελεις μεσα,μη ακους τους πετσοπαδες,να πουλησουν θελουν,καλητερα να ρωτας εδω πρωτα πριν προβεις σε αγορες που μετα μπορει να σου ειναι αχρηστες..

Link to comment
Share on other sites

Αυτος μου έδειξε κατι σταγόνες .

Σίγουρα πάντως εγώ εχω καταλήξει στο crown tail

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις οτι το στρωσιμο με σκευασματα του εμπορειου αργει λιγο..παιρνει περιπου εναν μηνα.Επεισης θα πρεπει μερα παρα μερα να ριχνεις και τροφη ωστε να δημιουργηται αμμωνια και να εχουν τροφη τα βακτηρια που θα ριχνεις.

Παντως υπαρχουν και αλλες επιλογες στα λιτρα σου εκτως απο μονομαχο αν το ψαξεις λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμε..

Μονομαχο και γαριδες αλλα υπο προυποθεσεις.

Μερικα celestial pearl danio

Μερικα pseudomugil gertrudae

Αρσενικα γκαπυ

Αυτα μου ερχονται τωρα στο μυαλο αλλα υπαρχουν και αλλα.Βεβαια δε μπαινουν ολα μαζι ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια δε μπαινουν ολ...

Ναι σίγουρα... Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :bigemo_harabe_net-64:

απο εξοπλισμο τώρα τι μου προτείνετε? ο αδερφός μου θα μου δώσει φίλτρο και θερμοστάτη, τώρα εγώ έχω μια αεραντλία που τη χρησιμοποιό στο χρυσόψαρο μου θα χρησιμέυσει σε τίποτα στο νεό ενυδρείο . Και επίσης τι μου προτήνεται για φωτισμό ¨)

Έγινε επεξεργασία - Martin
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο ¨) οι τιμες των τεστ για τις τιμες του ενυδρείου ποιές είναι?? Σορρυ για τις πολλες ερωτήσεις αλλα φοβάμαι μη κάνω καμιά χαζομάρα και πανε όλα στράφι ¨)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...