Jump to content

Διακοσμηση Ενυδρειου Με Κιχλιδες Μαλαουι


spiros13

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 372
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Βάλε πέτρες,θες και άλλες,αυτό στην πρώτη φωτο μέσα στις πέτρες τι είναι;

Sent from my iPhone

Link to comment
Share on other sites

μεσα στις πετρες ειναι μια αεραντλια που βγαζει πρασινεσ φυσαλιδες (led) απλως το σφουγγαρακι εχει βουλωσει και επειδη εχω σπασει το χερι μου και εχω γυψο ο οποιος δεν πρεπει να βραχει θα το φτιαξω σε μια εβδομαδα που θα βγαλω τον γυψο!!

πετρες θα προστεθουν σιγουρα αλλες τοσες !! εσας τι σας αρεσει να βαλω 2 βουνα απο πετρες ή ενα κεντρικο οπως το εχω τωρα απλως να αυξησω το υψος και το πλατος μηκος κατα πολυ ?

Link to comment
Share on other sites

μια γενικη του ενυδρειου θα βοηθουσε Σπυρο! ;)

ο "αρχηγος" σου ειναι το ψαρι που σου εστειλα! απλα δεν ειναι ολόιδια! παντως αυτο ειναι... :D

Link to comment
Share on other sites

θα βαλω μια γενικη το απογευμα απο πετρες θα μπουν οι διπλασιες γιατι μου φαινονται και εμενα ελαχιστες

τι προτεινε ενα κεντρικο νταμαρι ή 2 νταμαρια απο πετρες (και τα δύο θα είναι ψηλά και πλατιά με πολλές κρυψώνες ) ????????????????????

μου ειπαν σε ενα πετ σοπ πως καλό θα ηταν να εβαζα ενα κοραλι για να επιζησουν τα μικρα θα χωνονται δηλαδη μεσα του και θα επιζησουν ισχυει κατι τέτοιο να το πάρω τι προτίνετε ?? :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις πολλές πέτρες δεν χρειάζεσαι κοράλι,θα τον βρουν τον δρόμο μόνα τους ;)

Έγινε επεξεργασία - gregog7
Link to comment
Share on other sites

χαλια αναλυση αλλα πιστευω πως μπορουμε βολευτουμε μέχρι να παρω φωτογραφική μηχανή (αν βρεθουν λεφτα $ :bigemo_harabe_net-74: )

εσείς τι θα αλλαζατε στο ενυδρείο μου ανήταν δικό σας????

post-50322-0-54908500-1352664252_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος φιλε μου οτι αυτο ειναι 350 λιτρα(απ'οτι λες στο προφιλ σου) με 1,20 εκ. μηκος?? εμενα για ενα μετρο μηκος και 180 λιτρα μου κανει πιο πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

στις φωτογραφιες δεν φαινεται καλα http://www.petcity.gr/product/ANUBIAS-A1200-ΤΥΠΟΥ-RIO-ΜΑΥΡΟ-23400152.html δες ειναι το ιδιο ενυδρειοαν και θα σου φανει μεγαλυτερο στις φοτο μου φαινεταιπολυ μικροτερο δες

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μηχανημα που φαινεται στις φοτο ειναι οι πρασινες led φυσαλιδες τις οποιες 8α τισ τοποθετησω στην θεση τους οταν βγαμω τον γυψο δηλαδη σε 1 εβδομαδα !

πως σας φαινεται το στησιμο παιδια 8α αλλαζατε κατι ????????????????

Link to comment
Share on other sites

Κατι στις παραμέτρους σιγουρα θα αλλαζα στη θέση σου γιατι τα κοράλια σου δεν πανε καθόλου καλά..... -_-

Πρόσθεσε πέτρες να εχουν τα ψαρια κρυψώνες!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι τα κοραλια μου δεν πανε καθολου καλα τι να αλλαξω στις παραμετρους μου ?

θα βαλω κιαλλες πετρες σιγουρα !

Link to comment
Share on other sites

Κατι στις παραμέτρους σιγουρα θα αλλαζα στη θέση σου γιατι τα κοράλια σου δεν πανε καθόλου καλά..... -_-

Πρόσθεσε πέτρες να εχουν τα ψαρια κρυψώνες!

:D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...