Jump to content

Χειροποίητο Ενυδρείο Για Κιχλίδες Αμερικής


Recommended Posts

Μετά από προσπάθεια κ βοήθεια απο ενα γνωστή τα φυτά είναι καλα... Όπως μου είπε δε τα είχα φυτεψει σωστά... Μια αλλη ερωτηση παιδια... Υπάρχει κάποιο ήσυχο ψάρι που να μεγαλώνει μέχρι 20 πόντους κ να μπορει να μπει με ζωοτοκα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα φιλε Αντωνη!!

καταρχην γιατι δεν γεμιζεις το ενυδρειο πιο πολυ?με τις λαμπες τι εκανες?

οσο για το ψαρι δυστυχώς δεν υπαρχει κατι τετοιο που ζητας..τα ζωοτοκα συνηθως μπαινουν με ζωοτοκα!ζωοτοκο σε τετοιο μεγεθος δεν, ασε που το ενυδρειο ειναι πολυ μικρο για ενα τετοιο ψαρι! :)

καλητερα μεινε στο αρχικο σχεδιο και προβλεπω να γινεται πολυ ομορφο ενυδρειο!!

βαλε και καμια φωτο!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν είμαι στα 7 ψαράκια...Φιλοδοξώ μέχρι την τρίτη να έχω φτάσει τα 15.... τότε θα βάλω και φωτό...όσο για τις λάμπες και γενικά το ενυδρείο μια χαρά...έριξα και τη σκληρότητα έχω κρατήσει το ph στο 7.5 που είναι ότι πρέπει για ζωότοκα μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και απο μενα και σουπερ το ενυδρειο...με τα ψαρακια κανε κρατη φιλε μου γιατι τα ζωοτοκα αν ξεκινησουν να γεννανε δεν σταματανε και μπορει να εχεις προβλημα υπερφορτησεις...προτηνω καμια γαριδα η κανα σαλιγκαρη για να ανεβασεις το οπτικο αποτελεσμα(εαν ειναι αυτο το ζητουμενο στον μεγαλο αριθμο ψαριων....)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.... Καμία πρόταση για γαρίδες???

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.... Καμία πρόταση για γαρίδες???

red cherry θα ελεγα,αλλα πρωτα να περασει καιρος,θελουν καλα στρωμενο ενυδρειο.Κατεληξε στην ψαροσυνθεση και το βλεπουμε

:)

Link to comment
Share on other sites

Η ψαροσύνθεση έχει αποφασιστεί από την αρχή... guppy,xiphophorus,molly,corydoras aeneus απλά έψαχνα και αν υπάρχει το κάτι διαφορεικό να μπει με αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου εχω αμανο που ειναι πολλυ καλοι καθαριστες και εχουν ενα καλο,αν για καποιο λογο καποιο ψαρακι πεθανει και δεν το παρει ειδηση αναλαμβανουνε να το φανε...επισης ρεντ τσερι...και αλλες πολλες που πλεον θα ψαξω να βρω και για μενα...ποικιλια κρυσταλ γενικοτερα ειναι ολες σουπερ...ανοιξε ενα θεμα στην αναλογοι κατηγορια να παρεις απο τους γαριδακιδες πιο πολλες πληροφοριες...αλλα θα πρεπει να στρωθει ο βυθος σου πρωτα και θελει 2-3 μηνες απ την αρχη λειτουργειας του ενυδρειου σου....

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ ε? εγώ είμαι στο μήνα... θα περιμένω να μπουν τα corydoras και μετά....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: τι φυτό θα μπορούσα να βάλω για "ταπιτα" ?

Link to comment
Share on other sites

για παραδειγμα java moss?

Έγινε επεξεργασία - Αντώνιος
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και η παρουσίαση αν μπορείτε απαντήστε για το φυτό http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=78841&st=0#entry702771

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορα γρασιδακια που μπορεις να βαλεις αλλα θελουν καλο υποστρομα για να "πιασουν" και καλο φωτισμο....απο εκει και περα δεν ξερω πολλα γιατι τωρα θελω να ξεκινισω να ασχολουμε πιο πολυ με φυτα...

Link to comment
Share on other sites

Από φωτισμό είμαι καλά το θέμα είναι αν υπάρχει καμιά πρόταση ..... θέλω να είναι κοντό και να μεγαλώσει γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...