Jump to content

Μεταφορα Rio180


Recommended Posts

Επειδη αυριο ειναι να παω για το ενυδρειο θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει ποσο ζυγιζει αδειο και τι πρεπει να προσεξω κατα την μεταφορα.Αντεχει αν το σηκωσουμε 2 ατομα η χρειαζεται καποιο αλλο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μετεφερα μαζι με αλλον ενα χωρις να βγαλω απο μεσα ουτε βυθό ούτε φυτα!!

Το μονο που βγαλαμε ειναι σχεδον όλο το νερό και το ψαρι.

Μια χαρα κουβαλιέται χωρις φόβο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως θα το αδειάσετε από νερό και ψάρια και δυο άτομα το πάνε άνετα δεν θυμάμαι αλλά δεν νομίζω ότι ξεπερναει τα 60 κιλά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οντως ηταν πολυ ελαφρυ και χωρεσε και στο πισω καθισμα του αυτοκινητου.Ηταν βεβαια αδειο.Φυσικα η βαση πηγε απο πανω στις μπαρες.

Link to comment
Share on other sites

Ελα καλορίζικο και καλογιομιστο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!!Μολις πεσει λιγο η ζεστη ξεκιναω δουλιτσα καθαρισμου και απο αυριο στησιμο.καθαρισμα να το κανω με ξυδι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να του κάνεις μια καλή απολύμανση. Αν είσαι σίγουρος ότι είναι σε καλή κατάσταση και δεν έχει περάσει σοβαρές ασθένειες με το ξυδακι θα είσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εχει περασει το ενυδρειο.Απο αγγελια εδω το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με μπόλικο ξυδακι και καλό ξέβγαλμα με νερό!

Αν το βλέπεις σε καλή κατάσταση δεν νομίζω ότι πρέπει να μπλέξεις με πολλά χημικά, μείνε με το ξύδι!

Link to comment
Share on other sites

Σε καλη κατασταση φαινεται.Θα το κανω με ξυδι και ελπιζω να ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Sailor κανε μια αβαρια μονο για να εισαι απολυτος σιγουρος για ολα.

Βγαλτο στο μπαλκονι γεμισετο με νερο αστο μια μερα για να δεις εαν χανει γιατι μετα ειναι

μεγαλο πακετο πιστεψεμε.

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω κανει τωρα.εν τω μεταξυ τελικα δεν γλιτωσα την διαδικασια απολυμανσης με χλωρινη καθως βρηκα μεσα στο ενυδρειο τριχες απο γατες.φυσικα μετα πολυ καλο πλυσιμο,ξυδι ξανα πλυσιμο και τωρα το εχω αφησει στο μπαλκονι με νερο

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έβαλες πολύ ελάχιστη ποσότητα χλωρίνης και να αφαίρεσες υλικά που πιθανών να ποτίζουν!

Ρίξε μέσα μπόλικο αντιχλιριο και κάνε πολλά ξεπλύματα!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έβαλες πολύ ελάχιστη ποσότητα χλωρίνης και να αφαίρεσες υλικά που πιθανών να ποτίζουν!

Ρίξε μέσα μπόλικο αντιχλιριο και κάνε πολλά ξεπλύματα!

Αυτο εχω κανει.Το ξεπλυνα πολυ καλα και αρκετες φορες και τωρα το εχω γεμισει με πολλαπλασια ποσοτητα αντιχλωριου και το εχω αφησει στο μπαλκονι.Οτι υπηρχε μεσα(φιλτρο,θερμοστατη,κτλ) τα εβγαλα πριν ξεκινησω την απολυμανση
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...