Jump to content

Πολύ Επιθετικό Αγγελόψαρο Πρόβλημα...


AngelinaA

Recommended Posts

Γεια σας εχω ενα αγγελοψαρο σε 70λ εδω και 1 χρονο απο την ημερα που το πηρα ηταν πολυ επιθετικο μου εχει φαει 2 ψαρια ως τωρα 1 γκαπι και ενα ζεβρα ντανιος σκεφτομαι να το δωσω ειναι καλη λυση το πετ σοπ?ξερω δεν τα φεροντε και τοσο καλα αλλα το ενυδρειο μου υποφερη ! εδω ειχα μονομαχο μαζι τους και ο μονομαχος ηταν ηρεμος αρνακι αλλα το αγγελοψαρο διαβολακι τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου!

μετα λυπης μου θελω να σε ενημερωσω οτι τα λιτρα ειναι πολυ λιγα για να φιλοξενήσεις αγγελοψαρα τα οποια ειναι κοπαδοψαρα(6 ατομα και πανω) και τα ελαχιστα λιτρα τους ειναι πολυ περισσοτερα απο τα δικα σου..

η καλυτερη λυση ειναι να το δωσεις σε καποιο χομπιστα ή σαν έσχατη λυση καποιο πετ σοπ!

πες μας διαστασεις ενυδρειου και τι εχεις απο εξοπλησμο και θα ακουσεις πολλες αξιολογες προτασεις ψαροσυνθεσεων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου!

μετα λυπης μου θελω να σε ενημερωσω οτι τα λιτρα ειναι πολυ λιγα για να φιλοξενήσεις αγγελοψαρα τα οποια ειναι κοπαδοψαρα(6 ατομα και πανω) και τα ελαχιστα λιτρα τους ειναι πολυ περισσοτερα απο τα δικα σου..

η καλυτερη λυση ειναι να το δωσεις σε καποιο χομπιστα ή σαν έσχατη λυση καποιο πετ σοπ!

πες μας διαστασεις ενυδρειου και τι εχεις απο εξοπλησμο και θα ακουσεις πολλες αξιολογες προτασεις ψαροσυνθεσεων!

εχω ενα ενυδρειο μαρκας haquoss ειναι αρκετα ψηλο και φαρδυ δεν ξερω ακριβως περιπου βασικα θελω να διωξω τα τροπικα θα ηθελα να βαλω 3 οραντα χρυσοψαρα η 2 δεν ξερω ποσα κανουν για τα λιτρα μου αλλα δεν βρισκω χομπιστες που να τα θελουν και δεν μου παει η καρδια να τα αφησω στο πετ γιατι τα χουν σε 30Λ ενυδρειακια ειναι κριμα !!!επισης θελω να παρω αληθηνα φυτα που θα αγορασω αυριο και σκεφτομαι να ξεφορτοθω και τα ψαρια να μετατρεψω το τροπικο ενυδρειο μ σε κρυου νερου καμοια γνωμη?
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην συγνωμη για το "φιλε"!! μετα ειδα το φυλο.. :D

τα χρυσόψαρα ειναι πολυ ομορφα ψαρια και σιγουρα θα χαρεις το ενυδρειο σου ετσι!το μονο ιδιαιτερο που θελουν ειναι ισχυρη φιλτρανση λογο του οτι ειναι αρκετα ρυπογόνα..

τα αληθινα φυτα ειναι πολυ ομορφα σιγουρα αλλα δεν αντεχουν ολα με τα χρυσοψαρα..

εδω ειναι ενα αρθρο που θα σε βοηθησει πολυ για τις περισσοτερες αποριες σου!οτι αλλο θελεις ρωτας..επισης καλο θα ηταν να ανοιξεις ενα θεμα στα ψαρια κρυου νερου!

οσο για τα υπολοιπα ψαρια σου το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα θα πρεπει να τα δωσεις...για αρχη μπορεις να βαλεις μια αγγελια μηπως τα θελει καποιος!!

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην συγνωμη για το "φιλε"!! μετα ειδα το φυλο.. :D

τα χρυσόψαρα ειναι πολυ ομορφα ψαρια και σιγουρα θα χαρεις το ενυδρειο σου ετσι!το μονο ιδιαιτερο που θελουν ειναι ισχυρη φιλτρανση λογο του οτι ειναι αρκετα ρυπογόνα..

τα αληθινα φυτα ειναι πολυ ομορφα σιγουρα αλλα δεν αντεχουν ολα με τα χρυσοψαρα..

εδω ειναι ενα αρθρο που θα σε βοηθησει πολυ για τις περισσοτερες αποριες σου!οτι αλλο θελεις ρωτας..επισης καλο θα ηταν να ανοιξεις ενα θεμα στα ψαρια κρυου νερου!

οσο για τα υπολοιπα ψαρια σου το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα θα πρεπει να τα δωσεις...για αρχη μπορεις να βαλεις μια αγγελια μηπως τα θελει καποιος!!

πηγα να δω το ενυδρειο ενος ενδιαφερομενου για τα ψαρακια μου σημερα αλλα απογοητευτικα ειχε 5 αγγελοψαρα και κατι αλλα μικρα μεσα σε ενα χαλι ναι μεν το ενυδρειο του ειναι 400λ αλλα απο καθαριοτητα ειναι απαισιο τι να κανω? να του τα δωσω δεν θελω να μου τα πεθανει τα εχω εδω και ενα χρονο και τα αγαπω!ειδικα το αγγελοψαρακι μου !
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σου άρεσε το ενυδρείο μην το δώσεις.-

Εγώ δεν χαρίζω ψάρια πριν δω την λίμνη ή ενυδρείο του ενδιαφερόμενου.

Έγινε επεξεργασία - Pond Maker
Link to comment
Share on other sites

πηγα να δω το ενυδρειο ενος ενδιαφερομενου για τα ψαρακια μου σημερα αλλα απογοητευτικα ειχε 5 αγγελοψαρα και κατι αλλα μικρα μεσα σε ενα χαλι ναι μεν το ενυδρειο του ειναι 400λ αλλα απο καθαριοτητα ειναι απαισιο τι να κανω? να του τα δωσω δεν θελω να μου τα πεθανει τα εχω εδω και ενα χρονο και τα αγαπω!ειδικα το αγγελοψαρακι μου !

Ανοιξε μια αγγελια τοτε οτι χαριζεται(ή πωλειται) το αγγελοψαρο,αλλα δεν θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας,αλλα θα δοθει σε χομπιστα με ενυδρειο καταλληλο.

Σεβομαι και εκτιμω πολυ τον προβληματισμο σου!

:)

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σου άρεσε το ενυδρείο μην το δώσεις.-

Εγώ δεν χαρίζω ψάρια πριν δω την λίμνη ή ενυδρείο του ενδιαφερόμενου.

τι να κανω πιστευεις οτι θα ειναι καλητερα στο πετ δεν λεω ο κυριος κωστας τα φροντιζει πολυ ειναι ο υπαλληλος και ειναι παντα πεντακαθαρα ! και μου εδωσε ψαρια που γνωριζει οτι ειναι καταλληλα για το ενυδρειο μου μια μερα την πατησα και ηταν αλλος υπαλληλος μου εδωσε το αγγελοψαρο χωρις να μου πει οτι θελει πολλα λιτρα ενω του ειπα κανει για το 70λ και μου λεει μια χαρα ειναι !ελεος!
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε μια αγγελια τοτε οτι χαριζεται(ή πωλειται) το αγγελοψαρο,αλλα δεν θα τηρηθει σειρα προτεραιοτητας,αλλα θα δοθει σε χομπιστα με ενυδρειο καταλληλο.

Σεβομαι και εκτιμω πολυ τον προβληματισμο σου!

:)

εχω ακομα 2 χομπιστες που ενδιαφεροντε μακαρι να ειναι καλο το ενυδρειο τους θα παω να ελενξω το απογευμα !
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...