Jump to content

προτασεις για γλυφτη??


Recommended Posts

Λεω "γλυφτη" γιατι ψαχνω για ψαρι που να καθαριζει το βυθο και το τζαμι!

Και η αληθεια ειναι οτι ψιλομπερδευτηκα με του πλοκοστομους,τα ψαρια βυθου,τα γατοψαρα :excl: κτλ.

και δε ξερω τη ειναι αυτο που θελο??

το ενυδρειο ειναι 120λ και οι μονοι κατοικοι προσ το παρων ειναι 2 clown!

θα ηθελα αν ειναι μην γινεται πολυ μεγαλο καθοσ και να μην εχει επιθετικη συμπιριφορα(κατι που δε στο λεν στα πετ συνηθοσ)και αν γινεται καπου που μπορο να δο μερικα στο ιντερνετ!!ευχαριστω!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

προσωπικά εγώ έχω έναν L75 (ancistomus spec.) ο οποίος ξεφεύγει κάπως από τους "κλασσικούς". θα σου πρότεινα και έναν L282 Pseudoacanthicus Angelicus Pleco . αυτοί τώρα είναι για τα τζάμια- πέτρες - ξύλα.

για τον βυθό, θα χρειαστείς 3-4 corydoras. αυτά μπορείς να τα βρείς σε διάφορα χρώματα. αν και νομίζω πως οι κλόουν που έχεις, καθαρίζουν και αυτοί τον βυθο. με κάποια μικρή επιφύλαξη όμως....

ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Βαλε 2 corydoras aeneus(γατοψαρα) και 5 otocinclus sp.(OTO) 'η crossocheilus siamensis(SAE)

για την αλγη.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια!!τα κορυ δε παιζονται!! :excl: αν και οι κλοουν(μονιμοσ φοβισμενοι και λιγο μεγαλυτεροι σε μεγεθοσ απο τα κορυ)τα ψιλοκινηγουν..δε πιστευω να εχο κανα δυστηχημα :) ??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια!!τα κορυ δε παιζονται!! :excl: αν και οι κλοουν(μονιμοσ φοβισμενοι και λιγο μεγαλυτεροι σε μεγεθοσ απο τα κορυ)τα ψιλοκινηγουν..δε πιστευω να εχο κανα δυστηχημα :) ??

ποσα corrydoras εβαλες και ποιο ειδος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

προσωπικά εγώ έχω έναν L75 (ancistomus spec.) ο οποίος ξεφεύγει κάπως από τους "κλασσικούς". θα σου πρότεινα και έναν L282 Pseudoacanthicus Angelicus Pleco . αυτοί τώρα είναι για τα τζάμια- πέτρες - ξύλα.

για τον βυθό, θα χρειαστείς 3-4 corydoras. αυτά μπορείς να τα βρείς σε διάφορα χρώματα. αν και νομίζω πως οι κλόουν που έχεις, καθαρίζουν και αυτοί τον βυθο. με κάποια μικρή επιφύλαξη όμως....

ελπίζω να βοήθησα

Για τις γαριδούλες Caridina Japonica τί γνώμη έχεις σε ότι αφορά τον καθαρισμό βυθού και φυτών;

Link to comment
Share on other sites

οι παραπάνω γαριδούλες, καθαρίζουν πολύ καλά τα οποια αποφάγια, και τις συνιστώ. Ασε που δεν επιβαρύνουν, και θεωριτικά μπορεις να βάλεις αρκετές. Αλλά δεν θα καθαρίζουν τιποτε άλλο απο αποφάγια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...