Jump to content

Ομάδα Δημιουργίας Γλυκού Νερού


Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι
Η συντονιστική ομάδα στα πλαίσια ενός γενικότερου προγράμματος αναβάθμισης, ζητάει συνεργασίες με τα μέλη για την στελέχωση των κατηγοριών.

Ο κάθε συντονιστής θα έχει από δυο συνεργάτες ανά κατηγορία ή και υποκατηγορία, από άτομα που έχουν τη διάθεση και τον όποιο χρόνο μπορούν να διαθέσουν…. μη ξεχνάτε ότι είναι εθελοντική η συμμετοχή σας, αλλά παρόλα αυτά απαιτείται υπευθυνότητα για να αποδώσει.

Το κάθε μέλος που θα συμμετέχει ως συνεργάτης θα έχει ένα διακριτικό banner στην υπογραφή του, ως τιμητική διάκριση που θα δηλώνει σε ποια κατηγορία ανήκει.
Χαρακτηριστικά δείγματα είναι τα παρακάτω για τις ομάδες των προφίλ φυτών/ψαριών γλυκού νερού και το "μεταφραστικό τμήμα" οι οποίες μάλιστα είναι ενεργές σαν ομάδες !!!
Για την κάθε ομάδα που θα στελεχώνεται, θα δημιουργείται και το αντίστοιχο banner με ένα χαρακτηριστικό εικονάκι.

team.jpg TransTeam.jpg

Η εργασία που θα αναλαμβάνει το κάθε μέλος, θα καθορίζεται από τον επικεφαλής συντονιστή της κάθε κατηγορίας
και αυτός είναι που θα καθορίζει επίσης και τον τρόπο συνεργασίας τους.

Όσοι λοιπόν έχετε τη διάθεση να δημιουργήσουμε όλοι μαζί, δηλώστε τη συμμετοχή σας για τις ενότητες του γλυκού νερου, εκεί δηλαδή που νομίζεται ότι μπορείτε να προσφέρετε ή να αποδώσετε καλύτερα.

Για να μη χρησιμοποιήσω το γνωστό σλόγκαν «όλοι μαζί μπορούμε» θα το παραποιήσω λίγο λέγοντας....
«Θέλω και μπορώ για το AquaZone»

____________________________________________________________________________________________________


Για να μη δημιουργηθούν αδικίες και παρεξηγήσεις, η διάκριση αυτή εξαρτάται από την δικιά σας συμμέτοχη και θα «κερδηθεί» από τον καθένα σας με βάση τη διάθεση να προσφέρει στα κοινά.
Λόγω της υπευθυνότητας που πρέπει να έχουν όλες οι ομάδες, θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στην εργασία που αναλαμβάνουμε, να είμαστε σίγουροι ότι αυτό είναι και το σωστό, να είμαστε ευγενικοί απέναντι στο σύνολο της ομάδας και όλων των μελών, αποφεύγοντας τις κόντρες και τις προσωπικές επιθέσεις.
Ο τρόπος γραφής, η διάθεση για μάθηση και προσφορά, οι γνώσεις σας και σε συνδυασμό με το ήθος που αναφέρεται παραπάνω, είναι η συνταγή για μια πετυχημένη ομάδα.

Το banner εκτός από τιμητική διάκριση, είναι και ένας χαρακτηρισμός ώστε να γνωρίζουν όλα τα μέλη του φόρουμ την κατηγορία που δραστηριοποιήστε, αλλά και να μπορούν να σας απευθύνουν ερωτήσεις πάνω στο αντικείμενό σας.
Εξυπακούεται ότι οι απαντήσεις σας θα πρέπει να είναι προσεγμένες και θα τις δίνεται μόνο όταν είστε σίγουροι για την ορθότητά τους.

Όλος αυτός συνδυασμός των παραπάνω, δεν είναι και αυτό που επιθυμούμε όλοι μας αλώστε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω δηλώσει και στην κατηγορία του Θαλασσινού. Μεταφράσεις από Αγγλικά και Γερμανικά από εμένα. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω δηλώσει και στην κατηγορία του Θαλασσινού. Μεταφράσεις από Αγγλικά και Γερμανικά από εμένα. :)

Κάποιες ομάδες θα ανήκουν στο σύνολο όλων των κατηγοριών, και αυτές είναι το μεταφραστικό, το DIY, αλλά και άλλες που θα φανούν στην πορεία κατά τη δημιουργία τους.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ομάδες θα ανήκουν στο σύνολο όλων των κατηγοριών, και αυτές είναι το μεταφραστικό, το DIY, αλλά και άλλες που θα φανούν στην πορεία κατά τη δημιουργία τους.

Νίκο ? Και σου είπα να μην spamaρω! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα spam,,,,, καλό είναι που ανέφερες και εδώ τη συμμετοχή σου, γιατί ήταν μια ευκαιρία να διευκρινιστεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ? Και σου είπα να μην spamaρω! :)

Καλά έκανες και σπαμαρισες, αυτό εννοεί και ο βαγγελης, μάλλον είναι πρωί και δεν έχεις πιει ακόμα καφε! :P

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

και εγώ θέλω να συμμετάσχω

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ θέεεεελω!

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε εσείς τα "μικρά" ήσυχα.. μη βγάλω παντόφλα !!! :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Ας ολοκληρωθούν πρώτα τα φυτά και έχουμε χρόνο για τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Καθίστε εσείς τα "μικρά" ήσυχα.. μη βγάλω παντόφλα !!! :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Ας ολοκληρωθούν πρώτα τα φυτά και έχουμε χρόνο για τα υπόλοιπα.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα που δηλώνουμε συμμετοχή, εάν μπορώ να βοηθήσω στο κομμάτι των μεταφράσεων απο Αγγλικά σε Ελληνικά είμαι στην διάθεση των συντονιστών. Έχω μόνον ενυδρεία γλυκού αλλά υποθέτω πως οι μεταφράσεις δεν έχουν διαφορά οπότε και στο κομμάτι του θαλασσινού δεν υπάρχει θέμα.

Ευχαριστώ,

Κ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δηλώνουμε Κωνσταντίνε, σε ευχαριστούμε για την προθυμία σου.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι γνώστες Γερμανικής γλώσσας ας το δηλώσουν να διαφοροποιηθεί το μπάνερ τους με την γερμανική σημαία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jawohl !

Rricheine, bitte

Link to comment
Share on other sites

哪些图形;

对不起,垃圾邮件的买不起。

:P

Άσε τις παπατζες εσύ και πες μας τελικά που θέλεις να μπεις? :chair:

Link to comment
Share on other sites

Θα ασχοληθω αποκλειστικα με ψαροσυνθεσεις..

Θα σε βάλουμε στην ProfiTeam να ασχοληθείς μαζί με τους υπόλοιπους στα προφίλ των ψαριών γιατί ξεχωριστή κατηγορία για σένα δεν φτιάχνουμε! :icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα εγω πως μπορω να βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα εγω πως μπορω να βοηθησω.

Αν έχεις όρεξη και θέληση νομίζω ότι πρέπει να δηλώσεις συμμετοχή εδώ η σε οποία άλλη κατηγορία επιθυμείς!

Link to comment
Share on other sites

ScapTeam1.jpg

Aquascape= Διαμόρφωση τοπίου στο ενυδρείο ή Αρχιτεκτονική ενυδρείου και άλλοι «τίτλοι» όπου κάποιοι δε το «έχουν» και κάποιοι άλλοι είναι παγκοσμίως γνωστοί για αυτό, όπως ο Takashi Amano.

Κάποιοι που το έχουν λοιπόν, ας οργανώσουμε μια ομάδα να βοηθάμε του υπόλοιπους.

Μπορεί να μην το έχουμε σαν τον Amano….. ή μήπως το έχουμε και εμείς?

Συμμετοχές για την ομάδα σε αυτό το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...