Jump to content

400 Λιτρα Τι ?


mmamatsis

Recommended Posts

θελω παρα πολυ να βαλω ενα ειδος geophagus!!!!!

μια αρχικη σκεψη ειναι μονο γεωφαγοι παραπανω απο ενα ειδος αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι καλο...

και ετσι λεω να βαλω ειδος geophagus και επισης λεω και heros severus.Αυτο που με νοιαζει ειναι να εχουν αρκετο χωρο

Link to comment
Share on other sites

θελω παρα πολυ να βαλω ενα ειδος geophagus!!!!!

μια αρχικη σκεψη ειναι μονο γεωφαγοι παραπανω απο ενα ειδος αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι καλο...

και ετσι λεω να βαλω ειδος geophagus και επισης λεω και heros severus.Αυτο που με νοιαζει ειναι να εχουν αρκετο χωρο

μαζι σου φιλε! γεωφαγοι και σεβερουμ, τα καλυτερα ψαρια! βαλε ενα κοπαδακι γεωφαγους να δεις ομορφια!!

προτεινω μετα απο καποιο ψαξιμο που εχω κανει στους γεωφαγους να βαλεις το ειδος surinamensis, ψαξε το...

Link to comment
Share on other sites

οταν λες κοπαδακι για ποσα μιλας στα 450 λιτρα ?

ποσους γεωφαγους και ποσα σεβερουμ ???

Link to comment
Share on other sites

οταν λες κοπαδακι για ποσα μιλας στα 450 λιτρα ?

ποσους γεωφαγους και ποσα σεβερουμ ???

αν εχεις σκοπο να βαλεις ΜΟΝΟ γεωφαγους και σεβερουμ, τοτε μπορεις να βαλεις πολυ πραμα....

ενδεικτικα προτεινω 5-6 γεωφαγους και 2-3 σεβερουμ, ενταξει μεγαλωνουν πολυ το ξερω αλλα μην τρελαθουμε κιολας, εχεις μεγαλο ενυδρειο και αξιζει να το ευχαριστηθεις! ολα αυτα με την καταλληλη φιλτρανση βεβαιως βεβαιως....

Link to comment
Share on other sites

απο φιλτρα 2 eheim ecco pro 200 και το εσωτερικο του ριο 400.

απο κιχλιδες ναι μονο αυτα τα δυο ειδη.αυτο που θα μπει ακομα ειναι μια ομαδουλα (6 δηλαδη) cory sterbai

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα μου ακουγεται εμενα το team που θες να μαζεψεις... αφου θα βαλεις και corys (και πολυ καλα θα κανεις) ισως να χρειαστει να μειωσεις κανα δυο γεωφαγους, αναλογα φυσικα και με το ειδος που θα βαλεις, καποιοι γεωφαγοι ξεπερνουν και τους.... 30 ποντους σε τελικο μεγεθος!

πανω κατω ομως θεωρω σωστη τη σκεψη σου, η πραξη θα δειξει, οπως και να χει καλη αρχη ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ οταν τελειωσει το "εργο" τα ανεβασω φωτογραφιες :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ οταν τελειωσει το "εργο" τα ανεβασω φωτογραφιες :)

:buttrock: :buttrock: :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι ετοιμο γεματο με νερο (450 λιτρα) τωρα το θεμα ειναι να βρουμε τα ψαρια που θελω....

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολύ σκέψη τελικά λέω να βάλω για αρχή 2-3 uarua mphiacanthoides (αν καταφέρω να βρω) και καθόλου geophagus επειδή θα κρατήσω την ομαδουλα μου (5 δηλαδή) απο mikrogeophagus altispinosus αν δεν καταφέρω να βρω τοτε θα παω σε severum .πως σας φαίνεται η σύνθεση ?

Link to comment
Share on other sites

καλη ακουγεται η συνθεση σου, ελαφρια θα την χαρακτηριζα... μπορεις να φορτωσεις κι αλλο κατα τη γνωμη μου!

αν δεν βρεις uaru πουθενα στειλε μου π.μ. να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

βασικα ακουω διαφορα οτι και παλι το ενυδρειο ειναι μικρο και ετσι λεω να μην το φορτωσω αλλιως θα ηθελα 3 geophagus!!!!

Link to comment
Share on other sites

αγορινα με μπερδευεις.... ξαναπες μας την τελικη ΣΥΝΟΛΙΚΗ συνθεση που εχεις στο μυαλο σου να δουμε τι μπορει να γινει!

θες να βαλεις 3 γεωφαγους, τι αλλο θα βαλεις μαζι? ποιους γεωφαγους θες?

οι γεωφαγοι ειναι μια οικογενεια ψαριων, δεν ειναι ολα τα ειδη γεωφαγων στο ιδιο μεγεθος, ουτε συμβαλλουν το ιδιο στην ιχθυοφορτιση,

ξεκαθαρισε τα λιγο να βγαλουμε μια ακρη ρε συ! μην ακους απο δω και απο εκει γνωμες και αλλαζεις συνεχως τη δικη σου, διαλεξε τι θες να το συζητησουμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...