Jump to content

Τι ψάρι είναι?


Recommended Posts

γεια σας και παλι συμφορουμιτες /τησες θέλω να ρωτήσω τι ψάρι είναι αυτό, αν έχει κάποιες ιδιαιτερότητες και αν υπάρχει κάποιο χαρακτηριστικό που τα ξεχωρίζεις αρσενικά από θυληκά

Thnks.... :)

post-2595-1169369264_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

thnks Γιώργο στο pet shop μου λέγανε ότι είναι χήρες :) και τελικά τα πήρα αλλά όχι για χήρες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχεις καμια φωτογραφία απο λευκες χήρες να μου δείξεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι χηρες εχω και εγω τετοια!!!!!!νομιζω λεγοντε λεμον τετρα!!!ειναι σιγουρο ομως!!!!οσο για τα αρσενικα και θιλικα τα ξεχοριζουμε απο το πανω πτεριγιο ειναι ομως λιγο δυσκολο να το καταλαβεις!!!

Link to comment
Share on other sites

χάθηκε να τα κοιτάγαμε απο κάτω και να βλέπαμε τι είναι? :lol::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΕΤΟΙΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΛΕΓΟΝΤΙΑ BEACON FISH Η ΑΛΛΙΩΣ HEMIGRAMMUS OCELLIFER .ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ OCELLIFER ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΗΛΙΔΑ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Το ψαράκι σου είναι Gymnocorymbus ternetzi και συγκεκριμένα πρέπει να είναι το Gold Skirt Tetra. Επίσης στην ίδια οικογένεια υπάρχουν άλλες δύο υποκατηγορίες το White-skirt Tetra και το Black-skirt Tetra. Τώρα όσον αφορά τον φυλετικό διαχωρισμό είναι κάτι δύσκολο μιας και στο Gold Skirt Tetra δεν υπάρχουν εξωτερικές διαφορές. Στο Black-skirt Tetra τα θηλυκά είναι μεγαλύτερα από τα αρσενικά. Σου στέλνω και δύο φωτογραφίες από White-skirt Tetra. Φαντάζομαι ότι βλέποντας τες θα δεις αν υπάρχουν ομοιότητες ή διαφορές με το ψάρι σου. Ελπίζω να βοήθησα. Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Y.Γ. για περισσότερες πληροφορίες αν θέλεις δες εδώ: http://badmanstropicalfish.com/profiles/profile40.html

Link to comment
Share on other sites

thnks για τις πληροφοριες και για τις φωτο με βοηθήσατε πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται ευχαριστίες. Όλοι εδώ είμαστε για να βοηθάει ο ένας τον άλλον. Καλή συνέχεια. ;):D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...