Jump to content

Τι Skimmer Χρησιμοποιείτε Στο Θαλασσινό Σας?


Παναγιώτης Κ

Skimmers  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ένα ενδιαφέρον θέμα για τους θαλασσινούς που ανα τακτά διαστήματα γίνεται θεμα. Για να δούμε τι έχουμε.

Έγινε επεξεργασία - ΠαναγιώτηςCR7
Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει αρκετα μεχρι τωρα.ολα επωνυμα.με το ATI POWERCONE 200IS,πιστευω πως τουλαχιστον για μια 5ετια ειμαι υπερκαλυμμενος.

αθορυβο,απιστευτη παροχη αερα-φυσσαλιδας,διαφορετικες και πολλες μικρορυθμισεις,ψηφιακες ενδειξεις παροχης αερα,πολυ οικονομικο στο ρευμα.τι αλλο να ζητησει καποιος απο το πιο σημαντικο εργαλειο στο θαλασσινο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει αρκετα μεχρι τωρα.ολα επωνυμα.με το ATI POWERCONE 200IS,πιστευω πως τουλαχιστον για μια 5ετια ειμαι υπερκαλυμμενος.

αθορυβο,απιστευτη παροχη αερα-φυσσαλιδας,διαφορετικες και πολλες μικρορυθμισεις,ψηφιακες ενδειξεις παροχης αερα,πολυ οικονομικο στο ρευμα.τι αλλο να ζητησει καποιος απο το πιο σημαντικο εργαλειο στο θαλασσινο?

+1926

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη,σου ευχομαι ολοψυχα να σταματησεις να βλεπεις διαφορα skimmers στα ονειρα σου :P

Deltec MC 600

:D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεχάσει πολλά ....ΑΤΒ,Skimz,SWC,μερικά απο αυτά Bubble King...ιεροσυλία...ίσως τα καλύτερα σκίμμερ έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.

Επίσης D-D είναι η Deltec.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεχάσει πολλά ....ΑΤΒ,Skimz,SWC,μερικά απο αυτά Bubble King...ιεροσυλία...ίσως τα καλύτερα σκίμμερ έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.

Επίσης D-D είναι η Deltec.

Σόρρυ άλεξ. Καταλάθος το έγραψα 2 φορές.

Το ξέρω ότι υπάρχουν και άλλα πολύ καλύτερα απο αυτά που έγραψα, απλά έβαλα αυτά που κυκλοφορούν πιο πολύ στην ελλάδα. Αν κάποιος έχει κάποιο απο αυτά που είπες, μπορεί να το βάλει στα Άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος Mod αν θέλει, μπορεί να επεξεργαστεί το ποστ μου, και να βγάλει κάποια σκίμερ που δεν θεωρεί απαραίτητα να αναφέρονται και να βάλει κάποια άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα... :)

Άντε να έρθει κ το δικό μου!!!

Τι έγινε ρε παιδιά? Σας κόλλησε ΑΤΙ ο Κώστας? :P :P :D :D Επιδημία έγινε αυτό το 250is εδώ μέσα!!!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

οχι να το παινευτω αλλα το is ισως ημουν και απο τους πρωτους ευρωπαιους που το ειχα στα χερια μου.προφανως θεμα τυχης.νομιζω πως εχω τα πρωτια του IS μοντελου στην χωρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα σε μαγαζί της πόλης κούτα από ένα 250is .. αυτό είναι πιο μεγάλο από το ενυδρείο μου!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαα,οντως.το κουτι αν θυμαμαι καλα ειναι 1 μετρο στο υψος.και το ποτηρι σαν μικρη κατσαρολα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω με ένα SWC Xtreme Cone 120.Ωραίο,και εύκολο στις ρυθμίσεις,Λύνεται ολόκληρο και καθαρίζεται κάθε κομμάτι του ξεχωριστά.

Αλλά στο επόμενο μου ενυδρείο μάλλον προς Vertex θα κινηθώ.Έτσι για να σπάει το μονοπώλιο της ΑΤΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΤΙ και εγώ ίσως ένα από τα τρία καλύτερα σκιμερ τις αγοράς αυτή την στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω με ένα SWC Xtreme Cone 120.Ωραίο,και εύκολο στις ρυθμίσεις,Λύνεται ολόκληρο και καθαρίζεται κάθε κομμάτι του ξεχωριστά.

Αλλά στο επόμενο μου ενυδρείο μάλλον προς Vertex θα κινηθώ.Έτσι για να σπάει το μονοπώλιο της ΑΤΙ.

Με εντυπωσιασε οταν το πρωτοειδα.Απ'οτι ειδα και διαβασα,αλλα κι απο αυτα που μου ειπαν οταν ρωτησα :D κανει πολυ καλη δουλεια.

:)

Link to comment
Share on other sites

atb nano skimmer ( οσο νανο μπορεις να πεις αυτο το πραμα ) ......

Link to comment
Share on other sites

Deltec MC500 στο sump πλάτης του rsm130, (χώρεσε αφαιρώντας τα τζάμια οδηγούς που κάθετε το stock skimmer). Με την άσπρη αντλία, σταθερή αξία και αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Sera protein skimmer 400ho αυτό έχω. Καθόλου ευχαριστημένος. Δεν το προτείνω σε κανεναν! Πεταμένα λεφτά. Ευτυχώς σύντομα θα αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αqualobby Achilles Skimmer(deltec mce600).

Τα πάει φοβερά, τρομερό σκιμάρισμα, αθόρυβο, και εύκολο στην λειτιυργία του με την ασπρη αντλία της deltec.

Link to comment
Share on other sites

Αqualobby Achilles Skimmer(deltec mce600).

Τα πάει φοβερά, τρομερό σκιμάρισμα, αθόρυβο, και εύκολο στην λειτιυργία του με την ασπρη αντλία της deltec.

Δεν υπάρχει αντλία της DELTEC διότι χρεισημοποιεί τις αντλίες της AQUABEE

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...