Jump to content

Tetraodon Suvatii..........νέος Θηρευτής!!!


piranhas2

Recommended Posts

:bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

συνεχεία καβατζομενος ειναι , το βραδυ κανει καμια βολτα χαλαρα

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα ψάρια!!!Από τα αγαπημένα μου.

Μαζί με τον ΤΑΝ είχαμε 5 ο καθένας τα οποία ζούσαν μαζί ζωρίς πρόβλημα.

Θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να βρείς 'ταίρι' και να προσπαθήσεις για αναπαραγωγή η οποία είναι καταπληκτική στο συγκεκριμένο είδος!!!!

Άν έχεις κάποια αποροία ρώτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ εχω παθει πλακα με τον τυπο!!δεν ξερω τι φύλο ειναι πως μπορω να το μαθω?? ενα ζευγαρι σε ποσα λιτρα θα ηταν καλα???απο χημεία νερου τον εχω 70 βρύση 30 όσμωση καλα κανω??τον ταιζω μια φορα την εβδομαδα καλαμαρι γαριδα η γαυρο, μαριδα , γενικα πες μου οτι ξερεις για αυτα τα ψαρια και πως τα είχες εσυ :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ εχω παθει πλακα με τον τυπο!!δεν ξερω τι φύλο ειναι πως μπορω να το μαθω?? ενα ζευγαρι σε ποσα λιτρα θα ηταν καλα???απο χημεία νερου τον εχω 70 βρύση 30 όσμωση καλα κανω??τον ταιζω μια φορα την εβδομαδα καλαμαρι γαριδα η γαυρο, μαριδα , γενικα πες μου οτι ξερεις για αυτα τα ψαρια και πως τα είχες εσυ :bigemo_harabe_net-134:

Τα ενυδρεία που τα είχαμε ήταν τετράγωνα διαστάσεις 60χ60χ50 με άμμο, ξυλα και φυτά χαμηλών απαιτήσεων.Για το φύλο δέν υπαρχουν εμφανή εξωτερικά χαρακτηριστηκά και γιαυτό θα ήταν καλό να είχες μιά πεντάδα-εξάδα και να 'βγάλεις' από εκεί το ζευγάρι σου.

Εμείς τα ταίζαμε καθημερινά γαρίδες,bloodworms,earthworms,bigatini και διάφορα άλλα.

Συνθήκες νερού περίπου όπως και σε εσένα με το νερό της βρύσης μου να είναι στο 7,4PH και 8DH

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείς και ένα ωραίο άρθο...

http://www.tfhmagazine.com/details/articles/breeding-and-raising-arrowhead-puffers.htm

Link to comment
Share on other sites

Περέργη ανατομία έχει, η σωματοδομή του. Τις τρύπες που έχει πίσω στα βράγχια, γιατί όταν τρώει βγάζει τεμαχιζμένα κομμάτια, τα απόρίπτει !!

Link to comment
Share on other sites

Σε 150-200 λίτρα θα μπορούσες να έχεις ένα ζευγαρι άνετα. Το θεμα ειναι που θα βρεις 2-3 ακόμα για να βγάλεις ζευγαρι, αλλά και το

κόστος που θα εχουν! Το νερό σου ειναι μια χαρά και δεν πρεπει να ανησυχείς...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ενα γρηγορο βιντεο που κολυμπάει λιγο

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

μπήκαμε στα 100 λιτρα ~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η φάτσα του πραγματικά μου θυμίζει ερπετό. Τρομερό ψάρι. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα απο ειναι πολυ μυστήριο ψαρι και το γουστάρω τρελα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μια χαρα παει του πήρα μεγαλυτερο ενυδρειο 100χ40χ40 160 λιτρα νομιζω καθαρα με εξωτερικο φιλτρο eheim 2213 και ενα εσωτερικο eheim τωρα θελω να βρω φυτα (βιοτοπικα )

-Java Fern (Microsorum pteropus)
- Crypt wendtii (Cryptocoryne wendtii)
- Water Wisteria (Hygrophila difformis)
- Java Moss (Taxiphyllum barbieri)
- Dwarf Hairgrass (Eleocharis parvula)

-moss

αν εχει καποιος κλαδεματα θα ηθελα , τωρα σκεφοναι γθια κανενα συγκατικο η ενα ακομα suvattii η κατι αλο εετε καμια προταση??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

γεια σας παιδια μια ενημερωση το ψαρι εχει παει στα 160 λιτρα εγινε αλλαγη set up με κλαδια δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενως με το αποτελεσμα αλλα με 4-5 φυτα νομιζω θα γινει πολυ καλο πειτε καμια γνωμη

P1120009_zps828d7d7c.jpg
P1120011_zps25580895.jpg
P1120013_zps4dd34c28.jpg
P1120015_zps8c4c2864.jpg
P1120016_zpsb0fca10f.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει αρκετά! Εγώ ίσως να έβαζα και μερικους κορμούς κάτω για να φτιαχτούν σαν σπηλιές και περάσματα και τα μόνα φυτά που θα έβαζα θα ήταν πάνω στους κορμούς δεμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

νεο ενυδρειο νεο set up............................


μερικες φωτο και ενα βιντεο

PA030501_zps1a1323b2.jpg
PA030503_zps183883a1.jpg
PA030507_zpsa21c51d6.jpg


Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...