Jump to content

Γεννα Αγγελοψαρα


Giwrgos5

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους. εδω και καιρο ειχα ενα ζευγαρι στο κοινοβιο με τους δισκους που εχω και ειχαν γενησει αρκετες φορες αλλα δυστηχως τα ετρωγαν οι υπολοιποι. τα εβαλα λοιπον σε μια γενηστρα και αμεσως αρχισαν να ερωτοτροπουν. οι συνθηκες του νερου ειναι ph 7.2 kh 4-5. αλλες μετρησεις δεν κανω γιατι οι αλλαγες μου στο κοινοβιο ειναι 50% καθε τρεις μερες. τα αυγα εσκασαν μετα απο 2-3 ημερες και οι γονεις δεν εφευγαν απο κοντα τους και οποιο τολμουσε να ξεστρατησει ετρεχαν και το μαζευαν αμεσως και το εβαζαν παλι στον κωνο. οταν πια αρχισαν να κολυμπανε ελευθερα οι γονεις ειχαν χαζεψει τελειως. ειχα βαλει αρτεμια να γινετε (sera) η οποια δεν εσκασε ποτε, δεν ξερω γιατι ενω ειχαν γινει ολα οσα πρεπει, και να πω την αληθεια πανηκοβληθηκα. ενας φιλος ομως μου ειπε να τους δωσω τροφη σε πουδρα πραγμα το οποιο εκανα και ολα πηγαν μια χαρα. απολαυστε τα post-49403-0-05356900-1361472624_thumb.jpgpost-49403-0-48255500-1361472661_thumb.jpgpost-49403-0-94236600-1361472694_thumb.jpgpost-49403-0-26415300-1361472720_thumb.jpgpost-49403-0-59568100-1361472752_thumb.jpgpost-49403-0-31782400-1361472774_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλαρακι παντα τετοια να βλεπουμε! περιμενω κι εγω τα δικα μου τωρα να δω ουριτσες. μαλλον αυριο. τα αυγα πως τα εβγαλες, με συριγγα;

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουν φιλε μου μπραβο!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα αγγελοψαρα Γιώργο και βάλε κανά δίσκο.... :D. Σου έχω μαζέψει κόσμο εσένα περιμενουνε :P

ΥΓ: ειναι υπέροχα συγχαρητήρια

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλαρακι παντα τετοια να βλεπουμε! περιμενω κι εγω τα δικα μου τωρα να δω ουριτσες. μαλλον αυριο. τα αυγα πως τα εβγαλες, με συριγγα;

καλησπερα σορυ που αργησα να απαντησω αλλα ειχα θεμα με το pc. ευχαριστω για τα καλα σας λογια. τα μωρα φιλε μου τα εβγαλα αφου κολυμπησαν μετα τα πηρα με αποχη και τα εβαλα σε αλλο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα τους πρωτους κολυμβητες μου. τα εχω κι εγω μονο τους. εριξα και τροφη αλλα δεν βλεπω να συγκινουνται. ειχα και μερικες απωλειες γιατι παρολο που ειχα βαλει ενα καλτσακι στο φιλτρο για να μην ρουφηχτουν κολλησαν πανω στο φιλτρο και ψοφησαν. αντε να δουμε τι θα γινει σημερα και ποσα θα βγουν.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις τροφη σε πουδρα θα την ριχνεις με μια συριγκα απο πανω τους και θα φανε μην ανησυχεις. η οτι αλλη τροφη ριχνε την απο πανω τους, και αν γινετε χαμηλωσε την σταθμη του νερου κατω απο την μεση για να βρισκουν πιο ευκολα την τροφη.

Link to comment
Share on other sites

ααααα καλο δεν το χα σκεφτει, θα το δοκιμασω. τωρα λεω να ξαναταισω αλλη μια φορα σε καμια ωρα. με το φιλτρο τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

μειωσε καπως την αναροφηση, βαλε ενα σφουγκαρι στην εισοδο και απο πανω την καλτσα μηπως και κανεις δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

θα δω το πρωι αν ειναι ολα εκει θα παω να παρω αεροφιλτρο. σε ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...